Gelin Topuzu Modelleri | Gelin Topuzu

03.05.2023
3.653
Gelin Topuzu Modelleri | Gelin Topuzu

Gelin Topuzu Modelleri incelemesi ile göz alıcı düğün topuz modelleri yapabilirsiniz. Aslında gelin saçı modelleri arasında en çok kullanılan gelin topuz saç modelleridir. Geçmişte abartılı topuz saç modelleri kullanılırdı. Ancak günümüzde yüz şekline uygun saç topuzları ile gelinler çok daha güzel ve etkileyici görünüyorlar. Bu da özellikle saç topuz modelleri için olan rağbeti artırmaktadır.

Gelin şimdi hep birlikte bu senenin modası gelin topuz saç modelleri görsellerini inceleyelim. İşte en güzel gelin başı topuz seçenekleri…

Gelin Topuz Modelleri | Bu Senenin Düğün Topuzu

Bu senenin gelin topuz modelleri arasında balerin topuz modelleri, sade gelin topuz modelleri ve dağınık topuz modelleri öne çıkmaktadır. Aslında gelin topuz modelleri duvaklı, dağınık topuz modelleri gelin başı olarak da sık kullanılmaktadır.

Modern gelin saçı modelleri, modern topuz modelleri ile şekillenmektedir. Gelin saçı topuz seçeneklerinin çokluğu, gelin saç modellerini tercilerde ilk sıralara atmaktadır. Bu senenin dugun topuzlari hakkındaki detaylar nelermiş görelim.

Gelin topuzu yapımında önce gelinlik modeline göre seçenekler incelenmelidir. Sonrasında gelinlik modeli çerçevesinde gelin topuz saç modeli seçilmelidir. Çünkü yüz tipi ile birlikte gelinliğe uygun topuz ile çok daha tarz ve cool gürünüm yakalanmaktadır.

Gelin Topuzu Nasıl Yapılır?

Gelin adayları gelin topuzu nasıl yapılır sorgusundan ziyade yeni topuz modelleri nelerdir sorgusu yapmaktadır. Çünkü topuz saç modelleri her alanda olduğu gibi düğün topuzu olarak da kendisini sürekli yenilemektedir.

Her sezon birbirinden farklı gelinlik modeli öne çıkmaktadır. İşte bu nedenle harika gelin olmak için yeni topuz modelleri ile eşleştirilmelidir. Çünkü her sezon topuz gelin başı seçenekleri de minik değişikliklere uğramaktadır.

gelin topuz sac modelleri

gelin topuz sac modelleri

> Gelin topuzları bazen sade tercih edilebileceği gibi taşlı gelin başı, taçlı gelin başı da tercih edilmektedir. Ayrıca saç aksesuarlarıyla yapılan topuz süslemeleri ile daha etkili görünüm yakalanmaktadır. Aslında saç renginizin zıttı yapay veya canlı çiçeklerle süslenerek de kullanılabilir. Burada özellikle çiçek gibi saç aksesuarları mutlaka gelinlik ile eşleşmelidir.

⇒ Eğer gelinliğinizi fazla abartılı seçmişseniz saçları ve gelin makyajı abartılı yaptırmamalısınız.

> Koyu renkli saç rengine sahipseniz, düğün topuzuna taktığınız çiçeğin saçınızın tam tersi açık bir renkte olmasına dikkat etmelisiniz.

⇒  Bu şekilde şıklığınız ve modern duruşunuz daha da belli olacaktır. Gelin başı için gelin topuzu veya diğer modellerde seçeceğiniz modelleri tercih ederken duvak modelini de dikkate almalısınız. Çünkü duvak modeli ile eşleşmeyen gelin saç topuz modelleri ile görünüm yaşı gibi olacaktır. Bu nedenle harika gelin için saç modelinden duvak modeline kadar komple bütünlük sağlanmalıdır.

Gelin başı topuz dağınık

Gelin başı topuz dağınık

Kısa Saçlara Gelin Topuzu

 • Gelin topuz yapımı için en az omuz hizasında saçlar olması gerekmektedir.
 • Birçok kadın düğün hazırlıklarına başladığı zaman saçları kısa veya orta boydur. Hızlı saç uzatmak için çeşitli yöntemler denenmektedir.
 • Bir sürü bilinmeyen bitkisel ürünler veya kimyasal içerikli ürünler kullanılmaktadır. Bunlar dışında kaynak yapılması, postiş kullanılması gibi ekstra yöntemler de kullanılmaktadır.
 • Oysa gelin adayı gelin saç modeli için bu kadar strese girmemelidir. Çünkü her saç boyu için mutlaka bir topuz modeli gelin başı seçeneği vardır.
 • Saç modelleri arasında kısa saça gelin başı topuz, kısa saçlı gelinlere özel gelin topuzları da yer almaktadır. Yani gelin saçı modelleri için illa uzun saçlı olmanızı gerektirmemektedir.
Kısa saç alttan dağınık topuz gelin başı

Kısa saç alttan dağınık topuz gelin başı

 • Gelin saç kesim modelinin yanları kısa üst kısımları uzun ise yapılabilecek birçok gelinlik topuz modeli bulunmaktadır.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒ Gelin Taç Modelleri (yeni çıkan)

 • Saçlarınız kısa olduğundan dolayı omuzlarınız ve sırtınız açık olacaktır. Bu halde straplez gelinlik tercih etmeniz saçınızla gelinliğinizin bir uyum içinde olmasına olanak sağlayacaktır.
 • Gelin saçı aksesuarları, gelin topuzları ile son dönemlerde oldukça çok kullanılmaktadır. Özellikle minik tokalar ve çiçekler mutlaka incelenmelidir. Bu aksesuarlar özellikle kısa saçlı gelin adaylarında daha çok dikkat çekmekte ve güzel durmaktadır
 gelin topuzu trendleri örgülü

gelin topuz trendleri örgülü

 • Hem nostaljik hem de romantik görünmenizi sağlayacak işlemeli gelin saç bantlarını kısa saçlarınızda kullanabilirsiniz. Günümüzde gümüş, altın, inci veya değerli taşlardan yapılan gelin tacı bulunmaktadır. Bu seçenekler de mutlaka incelenmelidir.
gelin başı saç modeli

gelin başı saç modeli

Dağınık Topuz Modelleri Gelin Başı

En güzel gelin saçı modelleri denilince akla doğal ve sade gelin topuz modelleri öne çıkmaktadır. En çok beğenilen gelin saç modelleri dağınık topuz seçenekleri arasında su dalgalı dağınık topuz gelin başı şeklindedir. Taçlı dağınık gelin topuzları ve sade gelin topuz modelleri de beğenilen seçeneklerdir.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒ Kır Düğünü Gelin Saç Modelleri

Ayrıca yandan dağınık gelin topuzu, dağınık ense topuzu gelin saçları, örgülü dağınık topuz gelin saçı da farklı seçeneklerdir. Bohem dağınık topuz, çiçekli dağınık topuz gibi seçenekler de bulunmaktadır. Tepeden topuz modelleri de özellikle kısa boylu gelin adaylarının favorisidir.

Gelin topuz modelleri duvaklı seçenekleri arasında sıkı topuzlar yanında, gelin sac modelleri daginik topuzları görüyoruz.

Gelin Balerin Topuz Modelleri

Yeni nesil gelin saçı modelleri topuz seçenekleri arasında balerin topuzu da bulunmaktadır. Gelin balerin topuzu modelleri çerçevesinde kalın örgülü balerin topuzu, sade balerin topuzu ilk sıralardadır. Ayrıca örgülü balerin topuzu,  zenci örgülü balerin topuzu modelleri seçeneklerden bazılarıdır.

Oval yüze ve yuvarlak yüze kusursuz denecek derecede yakışan balerin gelin topuzu modellerini incelemelisiniz.

Prenses Topuz Gelin Başı

Hemen hemen tüm gelinlik modelleri ile uyum sağlayan topuz modelleri arasında prenses topuz ilk sıralardadır. Maşalı topuz seçeneği ile daha da gösterişli hale gelen gelin başı prenses topuz modellerini tercih edebilirsiniz.

Dağınık gelin topuz modeli olarak da uygulanabilen prenses topuz genelde gelin tacı ile birlikte kullanılmaktadır. Bu da gelinlerin daha güzel ve büyüleyici görünmesini sağlamaktadır.

Resim Galerisi: Gelin Topuz Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Nişan İçin Saç Modelleri 2024 Kataloğu başlıklı yazımızda Nişan İçin Saç Modelleri ve nişan saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. gamze sultan dedi ki:

  Bu sene trend olan gelin topuzu arkadan topuz. Ancak tam topuz değil.Hafifçe baskı uygulamadan yapılan topuzlar ve topuzun tam ortasından geçen küçük taşlı aksesuarlar veya küçük taşlarla süslendirilmiş taçlar, tokalar. Hafif sırt dekoltesine sahip gelinliklerde daha bir güzel görünüyor.

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba Gamze, gelin topuzu hakkındaki görüşlerin için teşekkür ediyoruz.
   Sevgiler.

Tarz Kadın Blogu