Gelinliğin İçine Ne Giyilir?

19.08.2021
1.572
Gelinliğin İçine Ne Giyilir?

Gelinliğin içine ne giyilir başlıklı yazımızda gelinlik iç çamaşırı, gelinlik altına jartiyer ve gelinlik korsesi gibi düğün hazırlığı konularına değineceğiz. Gelinlik altına ne giyilir sorusunun cevabının en önemli de detayı gelinlik modeline ve tarzına göre uygun seçimler yapmak olarak karşımıza çıktığını belirterek konumuzun detaylarına geçelim.

Gelinliğin İçine Ne Giyilir?

Gelinlik iç çamaşırı seçiminde dikkat edeceğiniz en önemli detay güzelliği kadar rahatlığı da olmalıdır. Gelinlik modeli ile uyumlu gelin iç giyim kıyafetleri tercih edilmelidir. Bu nedenle gelinlik satın alma veya gelinlik kiralaması yapılmadan önce gelin iç giyim alınmamalıdır.

Gelinliğin altına ne giyilir

Gelinliğin altına ne giyilir

Straplez gelinlik iç çamaşırı konusunda en çok zorlanılan gelinlik modelleridir. Şimdi de birlikte straplez gelinliğin içine ne giyilir sorusunun cevabını görelim.

Straplez Gelinliğin İçine Ne Giyilir?

Straplez gelinlik modellerinin en önemli ayrıntısı askısız olmasıdır. Bu nedene straplez gelinlik içine gelinlik ile aynı tonda ve göğüs bölgesini tamamen kavrayan sütyen seçilmelidir. Aksi takdirde düğünün başından sonuna kadar gelinliğin straplez kısmını kaldırmak zorunda kalacağınızı unutmayın.

Gelinlik provasına giderken gelin iç çamaşırı ile bir bütün olarak prova yapmanız, hem gelinliğin duruşundaki bozukluklarının önüne geçmeye, hem de gün içerisinde yaşayacağınız olası sıkıntıları önceden görmenizi sağlayacaktır.

Günümüzde straplez gelinliklerin birçoğu cuplı olarak üretilmektedir. Sizde tercih ettiğiniz gelinlikte cup olup olmadığını sorarak yok ise, cup bitirebilirsiniz.

Tam da bu noktada birçok gelin adayının aklına cuplı gelinliğin altına iç çamaşırı olur mu sorusu gelmektedir. Cup olan gelinlik modellerinde gelinlik altına sütyen giymeye gerek yoktur.

Gelinlik Altına Ne Giyilir Sorusunda İnce Detaylar

Gelinlik iç çamaşırı tercihleri yaparken mutlaka gelinliğin göğüs dekoltesi ölçülmeli ve bu yönde tercihlerde bulunulmalıdır.

Göğüs dekolteli bir gelinlik için yapışkanlı sütyen çeşitleri arasından tercihler yapmalısınız.

Sırt Dekolteli Gelinlik İçine Ne Giyilir? Sırt dekolteli gelinlikler de iç çamaşırı tercihlerinin sınırlı olacağını bilmelisiniz. Sırt dekolteli gelinliğin altına iç çamaşırı olarak yapışkan sütyenli kullanabileceğin gibi alttan bantlı iç çamaşırı ve sütyen de kullanabilirsiniz.

Gelinliğin içine ne olur

Gelinliğin içine ne olur

Vücudu Sımsıkı Saran Gelinlik Altına Ne Giyilir? Tek parça iç çamaşırı, büstiyer, kombinezon ve gelinlik korsesi sizin için uygun tercihler arasında yer almaktadır. Gelinliğin üst kısmı işlemeli, taşlı veya detaysız ise 2 parça iç çamaşırlarının gelinlik üzerinden belli olabileceği olasılığını unutmayın.

Gelinlik Altına Jartiyer

Gelinlik jartiyer modelleri birçok gelin adayının ilk olarak düşündüğü gelin iç giyim parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen tüm gelinlik modelleri ile uyum sağlayan gelin jartiyer modelleri, çok ince, çok dar jartiyeri belli edecek kısalıkta gelinlikler dışında tüm gelinlikler de kullanılabilir.

Gelin Adayları Gelinliğin Altına Neden Jartiyer Giyer? Gelinlik için kullanılan külotlu çorapların uzun saatler boyunca üzerinizde kalmasından dolayı aşırı terletme ve sıkma olasılığına karşı jartiyer kullanılmaktadır. Gelinlik altına jartiyer gelin adayını daha seksi göstermesinin yanında rahat ve konforlu bir gün geçirmesini de sağlayacaktır.

Aşağıdaki resim galerisinde gelinlik altına ne giyilir sorusunun cevabı niteliğindeki görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için izleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Gelinliğin Altına Ne Giyilir

 

Bir önceki makalemiz olan Taşlı Gelinlik Modelleri 2024 Seçenekleri başlıklı yazımızda Taşlı Gelinlik Modelleri 2021 hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu