Tarz Kadın

Gelin Ayakkabısı Modelleri Nelerdir?

29.04.2019
327
Gelin Ayakkabısı Modelleri Nelerdir?

Gelin ayakkabısı; Bir bayanın kıyafet konusunda ne kadar titiz ve dikkatli olduğu bilinmektedir. Bayanların günlük kıyafetlerini satın alırken zor karar verdiği ve birçok mağazayı zevk uğruna bile gezdiği aksesuarlardan biriside kesinlikle ayakkabı modelleridir.

Durum bu şekilde olunca bayanlar en özel günlerinden biri olan, düğün organizasyonların da giyecekleri ayakkabıya karar vermekte hayliyle çok zorlanırlar. Çünkü bir elbisenin tamamlayıcı aksesuarı bayanlar için ayakkabıdır.

Gelin Ayakkabısı

2020 gelinlik ayakkabıları, sade saten ve bilekten kemerli yüksek topuklu gelinler için üretilen ayakkabılar son derece tercih edilen bir modeldir.Gelin ayakkabısı incelediğimizde mağazaların vitrinlerinde daha çok dantelli ve taşlı gelin ayakkabılarının moda olduğu görülmektedir.

Gelinlik moda sektöründe en çok önem verilen ayakkabı modelleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Günümüzde ayakkabı tasarımında sade, şık, gösterişli modelleri tasarlayan modacıların sayısının oldukça fazla olduğu görülmektedir.

Hatta günümüzde birçok gelin ayakkabısı, düğün gecesi sonrasında da anı olarak saklanabilecek ya da vitrinde süs olarak sergilenebilecek güzellikte tasarlanmaktadır.

Gelinlik Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün gecesi gelin ayakkabı seçimi yaparken hem şık, hem uyumlu, hem de rahat olması, en çok istenen özelliklerdendir.

Öncelikle kabarık gelinlik ya da prenses gelinlik modeli tercih edenler ya da edecek olanlar için ayakkabı seçimi önemlidir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Nişan Ayakkabısı Modelleri 2020

Bu tür gelinlik modeli seçenler 2019 gelin ayakkabısı modelleri seçiminde de bu tür gelinliklerin ayakları örtmesinden dolayı yüksek topuklu gelin ayakkabısı ya da ayağı rahatsız edecek ayakkabı modellerinden uzak durması, gelinin rahatlığı açısından önemlidir.

Boş yere hareket imkanını kısıtlayacak modellerden uzak durulması düğünün gelin için daha güzel ve acısız geçmesine yardımcı olacaktır.

Bu yazıyı okuyanlar Gelin Saç Modelleri Ve Detayları içeriğimize de göz attı.

Yalnız gelinlik modeli olarak balık gelinlik tercih edilirse, ayakların açıkta kalacağı düşünülmeli ve buna uygun gelinlik ayakkabıları arasından seçim yapılmalıdır.

Bu tarz gelinliğin altına gelin ayakkabısı topuklu, taşlı gelin ayakkabısı ya da dantelli gelin ayakkabısı ve ucu açık gelin ayakkabısı modelleri olabilir.

2016 gelin ayakkabısı modelleri neler

Dantelli Gelin Ayakkabısı Modelleri

Gelinlik modellerinde de olduğu gibi gelin ayakkabısı modelleri içinde de dantelli modeller oldukça sık tercih edilmektedir.

Dantelli gelin ayakkabı modelleri içinde hemen hemen her zevke uygun tasarıma sahip modeller barındırmakta.

Bazı ünlü moda markaları gelinlik modellerinde bulunan dantel motiflerini gelinlik ayakkabı modellerine de işlemiş ve tasarlamıştır.

Takım olarak alınabilen bu tasarımlar, daha şık bir görünüş sağlamaktadır.

Peki bu tür ayakkabıları alırken nelere dikkat etmemiz gerekmektedir;

  • Öncelikle gelinlik için ayakkabı alırken dış görünüşünün iyi olması ve şık olmasının yanını sıra, ayağın rahat olması ve ayağı tahriş etmeyen ayakkabı tercih edilmesi gerekildiği unutulmamalıdır.2016 gelin ayakkabısı modelleri nelerdir
Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Mini Gelinlik Modelleri Modası Nedir?

Babet Gelinlik Ayakkabı Modelleri

Gelin ayakkabı modelleri arasında şüphesiz en popüler gelinlik ayakkabı modeli; babet gelinlik ayakkabıları modelleridir.

Babet gelinlik ayakkabı modelleri günlük hayat da da rahat kullanılan ayakkabı modelleri arasında yer almaktadır.

Bakınız: Gelin Topuzu Modelleri Nasıl Kombin Edilir?

Bunun yanında gelinlik ayakkabı modellerinde de rahat ve şık olmasından dolayı babet modeller tercih edilmektedir.

Boy kompleksi olmayan ya da zaten boyu uzun olan hanımlar için son derece rahat bir model olduğu gibi damat adayının boy durumuna göre tercih edilen bir ayakkabı modelidir.

Kabarık gelinlik yada prenses gelinlik modelleri gibi ayakkabı modelinin ikinci bir planda yer aldığı gelinlik modellerinde sık tercih edilen ayakkabı modeli olarak bilinmektedir.

jimmy-choo-22016 gelin ayakkabısı modelleri modası

Bütün seçimlerimizde olduğu gibi 2020 babet gelinlik ayakkabı modellerinde de dikkat edilmesi gereken durumlar olduğu unutulmamalıdır.

Seçimimizin şık ve güzel olmasının yanında, gelin ayağını rahatsız etmeyen ayakkabılar seçilmelidir.

Düğün geçesi koşuşturmayı asla göz ardı etmemelisiniz. Bundan dolayıdır ki seçimlerinizi yaparken şık, güzel ve çekici olmasının yanında rahat ve olumsuzluklarla karşılaşmayacağınız tercihler yapmanız, gecenizin daha pozitif geçmesini sağlayacaktır.

Resim Galerisi: Yeni Gelin Ayakkabıları

Bir önceki makalemiz olan Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları başlıklı yazımızda 2017 gelinlik fiyatları araştırması, gelinlik fiyatları ve Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu