1 Yaş Bebek Saç Modelleri-Kız Ve Erkek Bebek Saç Kesimleri

06.12.2023
347
1 Yaş Bebek Saç Modelleri-Kız Ve Erkek Bebek Saç Kesimleri

1 yaş bebek saç modelleri ve kesimleri başlıklı yazımızda 1 yaş erkek bebek saç modelleri ve 1 yaş kız bebek saç modellerii paylaşacağız. Aslında 1 yaş bebek saç kesim modeli bebeklerin yüz şekline saç tipine uygun olmalıdır. Ayrıca bebeklerin rahat etmesini sağlayan saç kesimleri yapılmalıdır. Böylece hem şirin hem de tarz saçlara sahip olabilirler. Örneğin saçın önüne kâkül veya perçem bırakılarak bebeklerinin gözleri rahatsız edilmemelidir. 1 yaş bebekler için saç kesimleri ve modelleri hakkında detayları birlikte inceleyelim.

1 Yaş Bebek Saç Modelleri

Aslında 1 yaş bebek saç modelleri ve kesimleri basit ama güzel seçeneklere sahiptir. Saçlı doğan bebekler 1 yaşına geldikleri zaman belli bir saç uzunluğuna sahip olurlar. İşte tam da bu noktada kız bebek veya erkek bebek saç modelleri belirlenmektedir.

1 yaş kız bebek saç modelleri

1 yaş kız bebek saç modeli

1 Yaş Erkek Bebek Saç Modeli-Kıvırcık Saç

Bebeklerin sevimli ve tatlı havalarını daha da güzelleştirecek saç modelleri arasında kıvırcık saçlar da vardır. Erkek bebeklerde kıvırcık saçlar doğal halinde bırakılmalıdır. Ancak önlerdeki saçlar gözlerini rahatsız etmeyecek düzeyde kesilmeli veya tepe noktasında bağlanmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Erkek Çoçuk Saç Kesim Modelleri: Okul ve Özel Günler İçin Şık Seçenekler

Erkek Bebek Düz Saç Modeli;

Bağlanacak derecede uzun düz saçlara sahip olan bebekler için at kuyruğu saç modeli öne çıkmaktadır. Ayrıca kısa saç modelleri  de kullanılmaktadır. Bunun için tarak ve makas yardımı ile saçlar kısaltılmalıdır.

Dalgalı Saçlar;

Dalgalı saçlı erkek bebekler saçlarındaki lüleler ile daha sevimli görünmektedir. 1 yaş için dalgalı erkek bebek saçları arasında yanları kısaltılmış saç modeli de vardır. Ayrıca doğal halinde uzamaya bırakılan saçlar yine doğal halinde kullanılabilir. Böylece daha sevimli ve minnoş bir görünüm ortaya çıkacaktır.

1 Yaş Kız Bebek Saç Modelleri

1 yaş bebek saç kesim modeli, kızlar için farklı seçenekler sunmaktadır. Özellikle kız çocuk saçı yapacaksınız renkli tokalara sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü kıvırcık saçlarda, düz saçlarda ve dalgalı saçlarda toka ve taç gibi materyaller kullanılmaktadır.

1 yaş erkek bebek saç modelleri

1 yaş erkek bebek saç modeli

Bir yaş kız bebek saçları kısaltılmadan fular, bandana ve tokalar ile süslenerek yapılmaktadır. 1 yaş kız bebek saçları için küt kesim, katlı kesim ve asimetrik kesim yapabilirsiniz. Ayrıca hiç kesim yapmadan doğal halinde bırakarak da kusursuz bebek saçlarını sahip olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kız Bebek Saç Modelleri – Bu Senenin 

Aşağıdaki resim belirsin de bu senenin 1 yaş erkek bebek saç kesim modeli ve 1 yaş kız bebek saç modeli görselleri paylaşıyorlar. Görselleri inceleyerek farklı saç modellerini gözlemleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: 1 Yaş Bebek Saçı Nasıl Kesilmelidir?

Bir önceki makalemiz olan Saçı Yumuşatmak İçin Ne Yapılır? başlıklı yazımızda Saç nasıl yumuşatılır, saç yumuşatma ve Saç yumuşatmak için ne yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu