Yuvarlak Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

05.12.2021
2.575
Yuvarlak Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

Yuvarlak yüzlü kadınlar için saç modelleri ile yüzünüzü daha dikkat çekici ve daha şekilli gösterebilirsiniz. Yuvarlak yüze saç modeli kadın için oldukça önemlidir. Tombul yüz şekline sahipseniz yüzünüzün tombulluğunu saç modelleri ile kamufle etmeniz gerekmektedir.

Saçlarınızda kullanarak tombul yüz hatlarını daha uzun gösterebilir, hatta oval bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Yüzü daha küçük göstermek için kullanılan saç modellerini ve teknikleri ülkemizde ve dünyada pek çok ünlü uygulamaktadır. Gelin hep birlikte yuvarlak yüz için saç kesim modelleri hakkındaki detayları görelim.

Yuvarlak Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modellerini Görelim

Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın stilleri; Yuvarlak ve tombul yüz şekli için saç modeli belirlemeden önce hangi kadın saç kesiminin veya hangi saç modelinin sizi daha güzel göstereceğini bilmelisiniz. Seçeceğiniz saç stili yüz şeklindeki tombul ve şişman hatları kamufle ederek sizi mükemmel bir görünüme kavuşturacaktır.

Yuvarlak yuzlu bayanlar icin sac kesim modelleri

Topuz Saç Modeli Denediniz Mi?

Yuvarlak şişman yüze saç kesim modelleri arasında sac topuz modelleri de yer almaktadır. Yuvarlak yüze topuz seçenekleri arasında balerin topuzu, tepede topuz, sıkı topuz gibi yüksek topuz modellerinde saçlar tepe noktasında toplanmaktadır.

Yuvarlak yüze topuz sonrası yüz hatlarına uzunluk ve ovallik kazandırılmaktadır. Geniş bir alın kısmına sahipseniz topuzda perçem kullanabilirsiniz.

Perçemli topuz yüzünüzdeki orantısızlığı kamufle ederek çok daha şekilli bir yüze sahip olmanızı sağlayacaktır.

Perçemli Saç Modelleri Tam Size Göre

Yüzünüzün yuvarlaklığını ve alın kısmını genişliğini yana perçem veya düz perçemlerle kamufle edebilirsiniz. Yan perçem kesiminde yanaklardaki aşırı yuvarlak görünüm traşlanacak şekilde yapılmaktadır.

Tombul yanaklar için saç modeli arıyorsanız perçem yanında düz kat atmanızı öneriyoruz. Yuvarlak ve tombul yüze saç kesimi için saç katları da tavsiye ediyoruz.

Saç katları ile yanaklarınızı sararak yüzünüzdeki fazlalıkları ortadan kaldırabilirsiniz.

Yuvarlak yüze kısa saç kesimi

Yuvarlak Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

Yuvarlak yüze saç modelleri kadın stilleri arasında kısa saç var mı dediğinizi duyar gibiyim. Yuvarlak yüzlü kadınlara saç modelleri olarak kısa saçlar çok fazla önerilmez. Oysa ki yuvarlak yüze abiye saç modellerinden tutunda günlük saç modellerine kadar kısa saç kesimi kullanılmaktadır.

Günümüzde saç ilizyonları kullanılarak yuvarlak yüzünüze kısa saçlarla kamufle edebilirsiniz. Yüzünüze uyum sağlayacak kısa saçlar ile yüz hatlarınıza oval bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Asimetrik bob kesim ile saçlarınıza yumuşak dalgalar ve asimetrik kesim kadın saç stili ile yüzünüzü olduğunuzdan çok daha güzel gösterebilirsiniz.

Saçların tepe kısmını hacimli ve katlı kestirdiğiniz pixie saç kesimi ile daha oval ve daha küçük bir yüze sahip olabilirsiniz. Bahsettiğimiz modelde yanaklarınızı katlı saçlarla kapatmanız gerekmektedir.

Kısa katlarda uygulayacağınız belirgin saç dalgaları, saç şekliniz ile ilizyon yapmanızı sağlayarak yüzünüzü daha zayıf gösterecektir.

Kısa saçlarda röfle veya balyaj uygulaması sırasında kullanacağınız açık renkler yüzünüzü daha ince ve uzun gösterecektir. Yuvarlak yüze göre kadın göre saç modelleri balyaj uygulamasında açık renkler saçların tepe kısmından başlayarak yanaklarınızı aşağıya inmelidir.

Yüvarlak yüzlü kadınlara balyajlı saç modeli

Omuz hizasındaki kısa saça yan örgü kullanarak (yan örgü tek tarafta kullanılacak)  yüzünüzün açısını daha orantılı hale getirebilirsiniz.

Katlı Saç Modelleri

Yuvarlak yüzlü kadınlara saç modelleri arasında katlı saçlar en çok kullanılan saç modelleri arasında yer almaktadır.

Aşırı tombul ve yuvarlak yüze sahipseniz ister kısa saçlarda, ister uzun saçlarda kesinlikle saça kat attırma işlemi yaptırmanızı öneriyoruz.

Saç katı ile saçlarınızı hem saç toplama şekilleri ile kullanabilirsiniz, hem de açık saç şekilleri ile kullanabilirsiniz. Kısa katlı saçlara dalga yaparak çok daha sevimli, orantılı ve küçük hatlara sahip bir yüze kavuşabilirsiniz.

Yuvarlak Yüze Saç Renkleri|Platin Sarısı Saç

Yana doğru taranmış, omuz hizasında hafif dalgalı platin sarısı saçlar ile selena gomez tarzı saçlara sahip olabilirsiniz.

Yuvarlak yüzlü kadınlara platin sarı saç

Aşırı gür ve kabarık saçlarınız varsa bu saçlardan dalgalı saçlara geçiş yaparak yuvarlak yüz hatlarınızı gizleyebilirsiniz.

Aşırı gür ve kabarık saçlardan kurtulamıyorsanız bu saçları ıslak görünümlü hale getirebilir veya saçlara ara makas yaptırarak saçlarınızdaki kabarıklığı alabilirsiniz. Yuvarlak yüzlü kadınlar için saç kesimleri ve modelleri arasında ıslak görünümlü saçlar da bulunmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin yuvarlak kadın yüzü saç modelleri görsellerini sunuyoruz. Daha fazla detay veya ayrıntı için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Yuvarlak Yüzlü Kadınlara Saç Modeli

 

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu