Tarz Kadın

Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

25.01.2020
718
Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

Yuvarlak yüze kıs saç modelleri kadın başlıklı yazımızda yuvarlak yüz kısa saç modelleri, yuvarlak yüz ince telli saçmodeli, yuvarlak yüz kalın telli saç modeli, yuvarlak yüz dalgalı saç, yuvarlak yüz kıvırcık saç, yuvarlak tombul yüze saç modelleri, yuvarlak geniş yüze saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan bayanlar kendilerine kısa saç modellerinin yakışmadığını düşünür. Oysaki işin aslı böyle değildir. Yuvarlak yüzlü bayanları sevindirecek detayları paylaşıyoruz.

Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

Yuvarlak tombul yüzlülerin yanakları sıkılarak bebek yüzlü diye sevilir ve bu yuvarlak yüzlü kişiler tarafından fazlada hoşlanılan bir durum değildir.

Yuvarlak yüzü uzun ve şekilli göstermek için saçların uzun olması gerektiği düşünülür. Oysaki doğru kısa saç modelleri ile çok daha güzel ve göz kamaştırıcı olabilirsiniz. İşte yuvarlak yüz saç modelleri bayan tasarımları…

yuvarlak tombul yüze hangi saç yakışır

Yuvarlak Yüz Şekli Nasıl Olur?

Elmacık kemikleri ile göz altlarının altından diğer tarafa kadar mezura ile ölçün ve not alın.

Çene hatlarınızdaki size geniş gelen kısımları da ölçerek not alın.

Alnınınız ortasından çene ucuna kadar olan kısmı da ölçerek not alın.

Sonuç: çene hattınız ile elmacık kemiklerinizin genişliği ile yüzünüzün uzunluğu aynı ise yuvarlak yüz sahibisiniz demektir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Koyu Balköpüğü Saç Rengi İle Yıldız Gibi Parlayın

Yuvarlak Yüze Saç Kesim Modelleri Bayan

Doğru saç kesim modelleri ile yüzünüz hiç olmadığı kadar şekilli olacaktır. Aşağıdaki şekilleri inceleyerek ve yazı sonundaki görsellere göz atarak size uygun kısa saç modelini bulabilirsiniz.

Yuvarlak Yüze Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Yuvarlak yüze dalgalı saç modelleri olarak simetrik ve açılı bob saç modeli kullanabilirsiniz. Burada önemli nokta; saçın arka tarafının kısa olması, ön tarafların ise simetrik bir şekilde uzamasıdır. Yuvarlak yüzlü kadınlara saç kesim modelleri olarak en çok kullanılan model olan simetrik bob saç kesimi göz yanılmasına neden olarak yüzünüzü daha şekilli ve uzun gösterecektir.

Bu kesim saçlarda platin sarısı saç rengi veya balyaj atılarak mükemmel görünüm yakalanabilir. Doğal dalgalar, yandan ayrılmış saçlar da kısa simetrik bob saç modelleri için en uygun saç şekilleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yuvarlak Yüze Küt Saç

Yuvarlak yüze küt saç olmaz demeyin. Önden seyrek kahkül bırakılarak arkadan yuvarlak geldikten sonra ön kısımlarda hafif uzun kavis verilen küt saç modelleri ile aynadaki görüntünüze inanamayacaksınız.

Yuvarlak yüze küt saç

Yuvarlak Yüze Undercut Saç

Uç noktalarda olmak ve dikkat çekmek istiyorsanız undercut saç modelini denemelisiniz. Tabi biraz da cesaretiniz varsa:)

Yuvarlak yüze undercut saç

saçların yan kısımlarını kazıtarak üst kısımlarını uzun bıraktıktan sonra ister arkaya tarayın, ister bir tarafa doğru şekil vererek yüz hatlarınızın yuvarlaklığını kamufle edin. Karar sizin.

Yuvarlak Yüze Çok Kısa Saçlar

Çok kısa saç kesimi kadın içinde artık sıradan olmaya ve çok kullanılmaya başlandı. Çok kısa kestirdiğiniz saçların üst kısmını diğer kısımlara göre 3-4 kat uzun bırakın.

Yuvarlak yüze çok kısa saç modelleri

Ön taraftaki uzun kısımları yukarı doğru şekillendirerek saçlarınız ile yüzünüzün yuvarlaklığını alabilirsiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kıvırcık Saç Bakımı Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Yuvarlak Yüze Punk Saç Modeli

Punk saç modelinde saçın bir kısmı kısa bir kısmı da uzun bırakılmaktadır. Sizde asimetrik punk saç kesimi yaparak mükemmel görünebilirsiniz.

Yuvarlak yüze punk saç

Yuvarlak Yüze Katlı Saç Modelleri

Yuvarlak yüze sahip olan ünlülerden olan Sibel can saç modelleri yüzünü kusursuz göstermektedir. Katlı saç modellerini kullanan Sibel can saçlarından esinlenerek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

yuvarlak yüze katlı saç modelleri

Yuvarlak Yüze Kıvırcık Saç Modelleri

Kısa kıvırcık saç kesimi ile saçlarınızın diplerini düz uç kısımlarını ise minik bukleler ile şekillendirebilirsiniz. Saçların alt yarısından başlayarak doğal dalgalı bukleler ile daha şık, daha kadınsı ve daha hoş olacağınıza garanti verebiliriz.

yuvarlak yüze kıvırcık saç modelleri

Yuvarlak Yüz İnce Telli Saç

Yuvarlak tombul yüze ince telli saç modelleri olarak kıda bob saç öneriyoruz. Arka kısımları kısa ve katlı ön tarafları asimetrik kesim olan saç modelleri ile hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

Yuvarlak yüz şekline uygun saç modellerinden bahsettik. Şimdide yuvarlak yüzlü bayanların asla yapmaması gereken şeylerden bahsedeceğiz.

Yuvarlak Yüze Abiye Saç Modeli

Yuvarlak yüz abiye saç modeli olarak dağınız topuz en ideal saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz saç modellerine uygun saç modelleri kullanabilirsiniz.

Yuvarlak Yüze Sahip Kişilerin Yapmaması Gerekenler

Yüzünüzün yuvarlak görünmesini istemiyorsanız saçlarınızı ortadan ayırmayın.

Kalın düz kesim kakülleri ile yüzünüze uzunluk verebilirsiniz.

Yüzünüzün yuvarlaklığını daha da belirginleştirecek at kuyruğu saç modelini kullanmayın.

Resim Galerisi: Yuvarlak Yüze Yakışan Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan En Trend Kısa Saç Modelleri 2020-2021 Detayları başlıklı yazımızda Kısa Saç Modelleri 2019 Detayları ve saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu