Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

12.11.2021
5.213
Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

Yuvarlak yüze kıs saç modelleri kadın başlıklı yazımızda yuvarlak yüz için kısa saç modelleri, yuvarlak yüz ince telli saç modeli, yuvarlak yüz kalın telli saç modeli, yuvarlak yüz dalgalı saç, yuvarlak yüz kıvırcık saç, yuvarlak tombul yüze saç modelleri, yuvarlak geniş yüze saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Yuvarlak yüze kısa saç yakışır mı? Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan bayanlar kendilerine kısa saç modellerinin yakışmadığını düşünür. Oysa ki işin aslı böyle değildir. En güzel yuvarlak yüze uygun kısa saç modelleri ile  yuvarlak yüzlü bayanları sevindirecek detayları paylaşıyoruz.

Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

Yuvarlak tombul yüzlülerin yanaklarındaki fazlalıkları kamufle edecek saç modelleri, daha tarz ve güzel görünmenizi sağlar. Yuvarlak yüzlere kısa saç modelleri renkleri ten rengine ve göz rengine uyumlu tüm saç renkleri için kullanılabilir.

yuvarlak tombul yüze hangi saç yakışır

Yuvarlak yüz saç kesim modelleri düz saç kesimlerinden kıvırcık saç kesimlerine kadar model seçeneği sunmaktadır. Kısacası saç tipiniz ne olursa olsun, cilt alt tonunuz hangi renk olursa olsun mutlaka yuvarlak tombul yüze kısa saç modelleri vardır.

Yuvarlak yüzü uzun ve şekilli göstermek için saçların uzun olması gerektiği düşünülür. Oysaki doğru kısa saç modelleri ile çok daha güzel ve göz kamaştırıcı olabilirsiniz. İşte yuvarlak yüz saç modelleri bayan tasarımları…

Bu yazımızda dikkatinizi çekebilir ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri 2022-2023-60+Fikir

Yuvarlak Yüz Şekli Nasıl Olur?

Elmacık kemikleri ile göz altlarının altından diğer tarafa kadar mezura ile ölçün ve not alın.

Çene hatlarındaki size geniş gelen kısımları da ölçerek not alın.

Alnın ortasından çene ucuna kadar olan kısmı da ölçerek not alın.

Sonuç: çene hattınız ile elmacık kemiklerinizin genişliği ile yüzünüzün uzunluğu aynı ise yuvarlak yüz sahibisiniz demektir.

kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri

kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri

Yuvarlak Yüze Saç Kesim Modelleri Bayan

Yuvarlak yüze saç kesimi yapılmadan önce yuvarlak yüze hangi saç modeli gider sorusunun cevabı araştırılır. Yuvarlak yüz şekline göre saç modelleri uzun saç olarak da kısa saç olarak da mümkündür.

Yuvarlak tombul yüze giden saç modelleri hakkında merak edilen detayları sizler için araştırdık. Yazı sonundaki görsellere göz atarak size uygun kısa saç modelini bulabilirsiniz.

Kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri arasında önden uzun arkadan kısa saç modelleri, simetri saç kesimi, dalgalı saç modeli, kıvırcık saç modeli ve ince telli saç modelleri yer almaktadır.

yuvarlak saça dalgalı kısa saç kesimi

yuvarlak yüze dalgalı kısa saç kesimi

Yuvarlak Yüze Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Yuvarlak yüze dalgalı saç modelleri olarak simetri ve açı bob saç modeli kullanabilirsiniz. Burada önemli nokta, saçın arka tarafının kısa olması, ön tarafların ise simetrik bir şekilde uzamasıdır.

Yuvarlak yüzlü kadınlara saç kesim modelleri olarak en çok kullanılan model olan simetrik bob saç kesimi göz yanılmasına neden olarak yüzünüzü daha şekilli ve uzun gösterecektir.

Yuvarlak yüze küt saç

Yuvarlak yüze küt saç modelleri

Dalgalı saç bob saç kesimi yapılan saçlarda platin sarısı saç rengi veya balyaj atılarak mükemmel görünüm yakalanabilir. Doğal dalgalar, yandan ayrılmış saçlar da kısa simetrik bob saç modelleri için en uygun saç şekilleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu yazımızda dikkatinizi çekebilir ⇒ Bob Saç Modelleri Ve Kesimleri

Yuvarlak Yüze Küt Saç Kısa

Yuvarlak yüze küt saç olmaz demeyin. Önden seyrek kahkül bırakılarak arkadan yuvarlak geldikten sonra ön kısımlarda hafif uzun kavis verilen küt saç modelleri ile aynadaki görüntünüze inanamayacaksınız.

Yuvarlak Yüze Undercut Saç

Tek tarafı kısa saç modelleri  kullanmak istiyorsanız undercut saç modelini denemelisiniz. Tabi biraz da cesaretiniz varsa:)

Yuvarlak yüze undercut saç

Saçların yan kısımlarını kazıtarak üst kısımlarını uzun bıraktıktan sonra arkaya tarayarak yüzünüze oval bir görünüm kazandırmış olursunuz.

Yuvarlak Yüze Çok Kısa Saçlar

Çok kısa saç kesimi kadın içinde artık sıradan olmaya ve çok kullanılmaya başlandı. Çok kısa kestirdiğiniz saçların üst kısmını diğer kısımlara göre 3-4 kat uzun bırakın.

Yuvarlak yüz kısa saç modelleri arasında  yer alan pixie saç kesiminin tepe kısmı yanlardan daha uzun, underkuttan daha kısa bırakılmalıdır.

Yuvarlak yüze çok kısa saç modelleri

Ön taraftaki uzun kısımları yukarı doğru şekillendirerek saçlarınız ile yüzünüzün yuvarlaklığını alabilirsiniz.

Bu yazımızda dikkatinizi çekebilir ⇒ Punk Saç Modelleri

Yuvarlak Yüze Punk Saç Modeli

Punk saç modelinde saçın bir kısmı kısa bir kısmı da uzun bırakılmaktadır. Sizde asimetrik punk saç kesimi yaparak mükemmel görünebilirsiniz.

Yuvarlak yüze punk saç

Yuvarlak Yüze Katlı Saç Modelleri

Yuvarlak yüze sahip olan ünlülerden olan Sibel can saç modelleri yüzünü kusursuz göstermektedir. Katlı saç modellerini kullanan Sibel can saçlarından esinlenerek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Sibel can saç kesiminde saçların yanları ara makasla inceltilmiş tepe kısmına ise bombeli saç formu kazandırılarak yüz hatları daha kusursuz gösterilmiştir.

yuvarlak yüze seyrek katlı saç modelleri

Yuvarlak Yüze Kıvırcık Saç Modelleri

Yuvarlak yüze kıvırcık saç kesim modelleri; Kısa kıvırcık saç kesimi ile saçlarınızın diplerini düz uç kısımlarını ise minik bukleler ile şekillendirebilirsiniz. Saçların alt yarısından başlayarak doğal dalgalı bukleler ile daha şık, daha kadınsı ve daha hoş olacağınıza garanti verebiliriz.

yuvarlak yüze kıvırcık saç modelleri

yuvarlak yüze kıvırcık saç modelleri

Yuvarlak Yüz İnce Telli Saç

Kısa saç modelleri yuvarlak yüz için yapılacaksa, ince telli saçlar ile mükemmeli sunduğu bilinmelidir.   Yuvarlak tombul yüze ince telli saç modelleri olarak kısa bob saç öneriyoruz. Arka kısımları kısa ve katlı ön tarafları asimetrik kesim olan saç modelleri ile yüz hattını daha estetik formda gösterebilirsiniz.

Yuvarlak yüz şekline uygun saç modellerinden bahsettik. Şimdide yuvarlak yüzlü bayanların asla yapmaması gereken şeylerden bahsedeceğiz.

Yuvarlak Yüze Abiye Saç Modeli

Yuvarlak yüz abiye saç modeli olarak tepe kısmı bombeli dağınık topuz, asimetrik küt saç kesimi, tepe kısmı katmanlı kısa bob kesimi, lob saç kesimi ve örgülü saç modelleri en ideal saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yukarıda yuvarlak yüze hangi saç modeli gider sorusu çerçevesinde verdiğimiz cevaplar doğrultusunda saç modeli belirlerken, tepe kısmı katmanlı saç modellerinin yüzünüzü daha uzun göstereceğini unutmayın.

Yuvarlak Yüze Sahip Kişilerin Yapmaması Gerekenler

Yüzünüzün yuvarlak görünmesini istemiyorsanız saçlarınızı ortadan ayırmayın.

Kalın düz kesim kakülleri ile yüzünüze uzunluk verebilirsiniz.

Yüzünüzün yuvarlaklığını daha da belirginleştirecek at kuyruğu saç modelini kullanmayın.

Resim Galerisi: Yuvarlak Yüze Yakışan Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu