Yılan Yağı Saça Faydaları

27.01.2023
429
Yılan Yağı Saça Faydaları

Yılan yağı saça faydaları son zamanlarda alternatif tıp çerçevesinde birçok kişinin saç sorunları sorusunun cevabına karşılık vermektedir. Özellikle yılan yağı ne işe yarar? Yılan yağı saç çıkarır mı soruları öne çıkmaktadır. Çin’den dünyaya yayılan yılan yağı hakkında merak edilen diğer sorular ise yılan yağı saç uzatır mı? Yılan yağı faydaları nelerdir şeklindedir.

Omega 3, magnezyum, fosfat, d, a ve eikozapentaenoil asit bakımından zengin olan yılan yağı nasıl kullanılmaktadır ve saçın faydaları nelerdir detaylarını görelim

Yılan Yağı Saça Faydaları

Aslında yılan yağının saça faydaları her alanda öne çıkmaktadır. Ciltte kolay emilme özelliği nedeniyle hızlı sonuçlar alınmaktadır. Birçok faydası olan yılan yağı saç uzatır mı, saçlara yılan yağının faydaları nelerdir? Peki yılan yağı nasıl kullanılmaktadır? Yılan yağı farklı yağlarla bir araya getirilerek kullanılır mı?gibi soruların cevaplarını birlikte görelim.

Yilan-yagi-faydalari

Yılan yağı faydaları

Saçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız özellikle su yılanından elde edilen yılan yağı kullanabilirsiniz. Böylece saç diplerini daha güçlü hale getirerek saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Bunun yanında özellikle saç sorunlarına çözüm bulabilirsiniz.

Saçlara Yılan Yağının Faydaları Nelerdir?

 • Seyrek saçları sıklaştır.
 • Saç kopmalarını ve koparak dökülmeye ön.
 • Saçların hızlı uzamasını sağlar.
 • Saç derisindeki kepeklenmeyi önler
 • Saçların daha hızlı, gür, parlak ve güçlü uzamasını sağlar.
 • Saç köklerini nemlendirerek besler.
 • Saçların daha geç beyazlamasını sağlar.
 • Saç diplerini güçlendirdiği için saç dökülmesini durdurur.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saç Diplerinde Kaşıntı Nedenleri Ve Tedavisi

Yılan Yağı Saçta Ne Kadar Bekletilmelidir?

Öncelikle kullanılan yılan yağının orijinal olup olmadığına emin olmalısınız. Temiz ve taranmış saça uygulanan yılan yağı çok yoğun bir yağdır. Bu nedenle çok az miktar yılan yağı yeterlidir. Yani  saçlara bir iki damla damlatılarak ve masaj yaparak uygulanır.

Yilan-yagi-sac-cikarir-mi

Yılan yağı saç çıkarır mı

Saç diplerine ve saç tellerine yedirilerek yaklaşık 6-7 dakika masaj yaptıktan sonra 40-50 dakika bekletilmaktedir. Süre sonunda saçlar normal şekilde yıkanmaktadır.

Saç Dökülmesinde Yılan Yağı Kullanılır Mı?

Yılan yağı ne işe yarar sorusunun cevapları arasında saç dökülmesi de vardır. Saçlarda yıpranmaya bağlı dökülmelerde saç tellerine uygulanır. Soluk ve cansız saçlara bir iki damla uygulanarak bir saat bekletilir. Ardından ılık su ve şampuan ile saçlar yıkanır.

Peki Yılan Yağı Saç Çıkarır Mı?

Yılan yağı kullananların yorumları arasında saç çıkardığı da belirtilmektedir. Saç köklerine hızlı ve etkili bakım yaptığı için saç uzaması sağlar. Bunun yanında düzenli uygulamalarda saç çıkardığı da görülmektedir.

Aslında yılan yağı kullanmadan önce alerjiniz olup olmadığını test etmenizi  veya uzman görüşü almanızı öneririz.

Yilan-yagi-kullananlarin-yorumlari

Yılan yağı kullananların yorumları

Yılan Yağı Her Gün Kullanılır Mı?

Aşırı sorunlu saçlarda haftada iki kez uygulanması tavsiye edilir. Ne kadar süre ile kullanılacağı konusunda ise net bir bilgi yoktur. Ancak diğer aromatik yağlarda olduğu gibi bir aylık kullanım süresi tavsiye edilmektedir. Özellikle nemini kaybederek yıpranan sorunlu saçlardan ve cilde önerilmektedir.

Yılan yağından etkili sonuçlar almak için orijinal yılan yağı kullanmalısınız. Orijinal yılan yağını aktarlardan, kozmetik ürün satan yerlerden veya eczanelerden alabilirsiniz.

Yilan-yagi-nasil-kullanilir

Yılan yağı nasıl kullanılmaktadıır

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kantaron Yağı Saça Nasıl Kullanılır Faydaları Nelerdir?

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?

 • Problemli saçlarda saçlar öncelikle yıkanır ve taranmalıdır.
 • Ardından 1-2 damla yılan yağı saç diplerine damlatılarak dipten uca yedirilmektedir.
 • Saç uzunluğuna göre miktar artırılıp veya azaltılmaktadır.
 • Yılan yağının yoğun bir yağ olduğunu unutmadan dikkatli şekilde kullanmalısınız.
 • 5-10 dakika saç diplerine ve saç tellerine masaj yapılmaktadır.
 • Sonrasında ise yaklaşık 1 saat bekletilerek ılık su ile yıkanır ve durulannır.

Resim Galerisi: Yılan Yağı

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu