Yeni Sezon Düğün Abiyeleri

0
1295

Düğün sezonlarının açılmasıyla birlikte, düğünü olanların ve de yakınlarının telaşı artmaktadır. Özellikle de bayanların en çok telaş yaptığı konu abiye seçimidir. Düğündeki en büyüleyici bayan olmayı herkes ister. Bunun için kişi vücut yapısına uygun ve şık bir abiye seçimi yapmalıdır. Vücut yapısına uygun seçilmeyen bir elbise ne kadar güzel olursa olsun kişinin üzerinde kötü durur. Bundan yüzden abiye seçiminde öncelik vücut yapısına uyup uymamasıdır. Oldukça şık ve değişik modellerde düğün abiyeleri bulunmaktadır. İsteğe göre kısa veya uzun abiye seçimi yapılabilmektedir. Gerek kısa gerek uzun abiye modelleri, sayısız çeşidi ile bir yandan seçim zorluğu yaşatsa da, diğer yandan aradığımızı bulmakta kolaylık sağlamaktadır.

tek kollu düğün abiyesiUzun Düğün Abiyeleri

Straplez Modeller

Düğün abiye seçiminiz uzun abiye modellerinden yana ise straplez modelleri tercih edebilirsiniz. Fakat straplez model seçiminde de kişi vücuduna uygunsa seçim yapmalıdır. düğün abiyeleriKoltuk altı taşması olan bir kişinin üzerinde straplez modeller hoş durmayabilir. Straplez modellerin çokça uygulandığı balık abiyeler çok şık duran modellerden bir tanesidir. Diğer yandan göğüs bölümünün koyu bir renk etek bölümünün ise daha açık bir renk olarak tasarlandığı iki renk straplez modellerde bayanların dikkatini çekiyor.  abiye5Etek bölümünün genelde tüllerle hareketlendirildiği bu modelleri genellikle kilolu bayanlar tercih etmektedir. Nedeni ise bu modeller biraz daha uçuş uçuş olduğu için kişiyi olduğundan zayıf göstermektedir.  2016 düğün abiyeleriYine düğün abiyeleri modellerinde straplez uzun abiyelerde belden kuşak geçirilerek kurdele yapılması ile ayrı bir hava katılan abiye modelleri de oldukça şık durmaktadır.

dantelli düğün abiyeleriSırt dekolteli modeller

Balık abiyelerde,  straplez modellerin uygulandığı kadar sırt dekolteleri de çokça uygulanmaktadır.

farklı düğün abiyeleriBirçok değişik tarzda sırt dekoltesi vardır. Sadece balık modellerde bulunmayan sırt dekolteleri, her elbiseyi özelleştiren en önemli noktadır.

dekolteli düğün abiyeleriGenellikle sırt dekolteleri arasında derin transparan ve değişik şekillerde geçen işlemeler en çok ilgi çeken ve en çok tercih edilen dekoltelerdendir. Bu tür abiyelerin tek özelliği de zaten sırt dekoltesidir. Sırt dekoltesi çok şık bir hava katmakta ve çoğu bayan bu tür abiyelerde aksesuara ihtiyaç duymamaktadır.

k düğün abiyeleri

Kısa düğün abiyeleri

Düğün abiyeleri modellerinden tercihiniz kısadan yanaysa, özellikle genç kızların tercih ettiği kabarık etek modelleri oldukça modadır. Bu abiye modeli genellikle straplez olarak tasarlanmaktadır.

kısa düğün abiyeleriGöğüs bölümünün taşlarla hareketlendirildiği bu modeller genellikle pembe ve tonlarında tercih edilmektedir. Diğer yandan eğer göğüs bölümü ve etek bölümü sade ise belinden kuşak biçiminde taşlar geçerek abiye hareketlendirilmektedir. kısa düğün abiyeleri En çok tercih edilen düğün abiyeleri arasında önü kısa arkası uzun abiyeler yer almaktadır. Bu modeller genelde kısa abiye olarak geçmektedir. Göğüs bölümün sırta doğru çapraz gelerek değişik bir askı oluşturulduğu bu modeller oldukça şık ve asil durmaktadır. Bu modellerde en çok tercih edilen renk ise yeşildir.

2016 kısa düğün abiyeleri

 

Bir önceki makalemiz olan Trend Kısa Elbise Modelleri başlıklı yazımızda 2017 kısa elbise modelleri, mini elbiseler ve mini kıyafetler hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER