En Güzel Düğün Elbiseleri 2024

11.02.2024
3.438
En Güzel Düğün Elbiseleri 2024

Abiye Düğün Elbiseleri 2024 seçenekleri arasında ilk sırada siyah düğün elbisesi ve beyaz düğün elbisesi vardır. Aslında tüm renklerde seçenekler bulabilirsiniz. Ancak en çok tercih edilen renkler siyah, beyaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Düğün elbiseleri ile bulunduğunuz ortamda çok daha şık görünmek için bilmeniz gerekenleri sıraladık. Bunun için yapılması gereken ilk şey vücut yapısına uygun abiye seçimidir. Vücut yapısına uygun seçilmeyen bir elbise ne kadar güzel olursa olsun kişinin üzerinde kötü durur.

Abiye Düğün Elbiseleri 2024

Düğün elbiseleri 2024 modelleri arasından seçim yaparken öncelikle renk uyumun dikkat edilmelidir. Vücut tipine göre abiye seçimi ise şıklığınızı üst seviyelere taşıyacaktır. Çünkü omuzları geniş olanlar için abiye modeli ile omuzları dar olanlar için abiye farklıdır. Yine aynı şekilde zayıflar için abiye modeli ile uzunlar için abiye modeli de farklıdır. Bu nedenle vücut tipine uygun düğün elbiselerini seçmek en önemli detaydır.

Bu senenin düğün kıyafetleri bayan stilleri tüm dikkatleri üzerinize çekecek niteliktedir. Vücut tipine ve düğün temasına göre kısa abiye modelleri veya düğün uzun abiye kullanabilirsiniz.

Gerek kısa, gerek uzun abiye modelleri, sayısız seçeneği ile seçim zorluğu yaşatmaktadır. Ancak aranılan modeli ve rengi bulmakta kolaylık sağlamaktadır.

Abiye düğün kıyafetleri

Abiye düğün kıyafetleri

Straplez Düğün Elbiselerini Gördünüz mü? 

Yeni Sezon Düğün Abiyeleri-Uzun Düğün Abiyeleri; Düğün abiye seçiminiz uzun abiye modellerinden yana ise straplez abiye modelleri tercih edebilirsiniz. Fakat straplez model seçiminde de kişi vücuduna uygunsa seçim yapmalıdır.

Düğün abiyeleri-düğünde giyilecek abiye

Straplez abiyeyi kimler giyemez? Straplezi giydikten sonra koltuk altı taşması olan, fazla kilolu bayanların straplez modeller kullanmaları doğru  değildir. Çünkü dekolte bölgelerinde aşırı sarkma olacaktır. Bu da hiçbir saç modeli ile kapatılamaz. Ayrıca güzelliğinize büyük  ölçüde gölge düşürecektir.

Fazla kilolarınız varsa straplez kapatma teknikleri ile daha hoş ve stil sahibi görünebilirsiniz.

Balık Model Dügün Abiyeleri

Düğünde giyilecek abiye seçenekleri arasında balık abiyeleri de görmekteyiz.

İki renkli balık abiyeler dışında tek renk balık abiyeler de dikkat çekici görünüm sunmaktadır. İki renk abiye elbise olarak balık elbise dışında straplez modellerde kullanılmaktadır. Etek üstü tüllü abiyeler de balık abiye ve straplez abiye seçenekleridir.

Düğün abiyeleri genç

Düğün abiyeleri genç

Eteğin tüllerle hareketlendirildiği  iki parçalı düğün abiye elbise modelleri genellikle kilolu bayanlar tercih etmektedir. Nedeni ise bu modeller biraz daha uçuş uçuş olduğu için kişiyi olduğundan zayıf göstermektedir.

Büyük Beden Düğün Abiyeleri | Düğün Elbiseleri

Büyük beden abiye modelleri düğün kıyafetleri arasında kruvaze abiye elbise modelleri de bulunmaktadır. Ayrıca pantolonlu gece kıyafetleri de kilolu bayanlar için düğün abiyeleri arasında yer almaktadır.

En moda düğün abiyeleri

En moda düğün abiyeleri-saks mavisi abiye

Aşırı Zayıf Bayanlar İçin Düğün Abiyeleri

Düğün abiyeleri modellerinde piliseli uzun abiye dugun seçenekleri arasında beli kuşaklı abiyeler de vardır. Kalın kuşak geçirilerek kurdele yapılması ile ayrı bir hava katılan abiye modelleri de oldukça şık durmaktadır.

Siyah düğün elbisesi

Siyah düğün elbisesi

Düğün Abiyeleri Genç

Dekolte abiye modelleri arasında sırt dekoltesi, göğüz dekoltesi kullanabilirsiniz. Ancak dekolte kıyafeti taşımak çok zordur. Özellikle fit bir vücuda sahip olmayanlar aşırı dekolteden kaçınmalıdır. Çünkü, dekolteler ile vücut kusurları daha da ön plana çıkacaktır. Bu nedenle aşırı dekolte yerine vücut kusurlarını gizleyen modeller seçmek daha şık olmanızı sağlayacaktır.

Farklı düğün abiyeleri-düğün abiye modelleri

Farklı düğün abiyeleri-düğün abiye modelleri

Balık abiyelerde özellikle sırt dekolteleri kullanılmaktadır. İnce veya kalın askılı modeller yanında straplez modeller de kullanabilirsiniz.

Birçok değişik tarzda sırt dekoltesi vardır. Derin ön v yaka veya sırt dekolteli modeller ya da straplez modeller arasından seçimler yapabilirsiniz.

dekolteli düğün abiyeleri-düğün abiye elbise

Dekolteli düğün abiyeleri-düğün abiye elbise

Genellikle sırt dekolteleri arasında derin transparan abiye modelleri ve değişik şekillere sahip dekolteli abiyeler vardır.

Derin dekolteli abiye kullanmadan önce fit bir vücudunuz olup olmadığını düşünün. Aksi halde çok sıkıcı görünebilirsiniz.

Sırt dekolteli abiye modellerinde saç modelleri ile bir bütün halinde kullanılmalıdır. Böylece çok daha cool görünürsünüz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Straplez Abiye Üstüne Saç Modelleri

Düğün abiyeleri-düğün abiyeleri genç

Düğün abiyeleri-düğün abiyeleri genç

Abiye Düğün Kıyafeti-Kısa Düğün Elbiseleri

Düğün abiyeleri modelleri olarak kıs abiye seçenekleri inceliyorsanız, özellikle genç kızların tercih ettiği kabarık etekli kısa abiye modelleri oldukça moda.

Straplez, halter yaka, kayık yaka ve kare yaka seçeneklerini vücut şekliniz doğrultusunda seçmelisiniz.

kısa düğün abiyeleri

kısa düğün abiyeleri

Göğüs bölümünün taşlarla hareketlendirildiği düğün için abiyeler, tüm renklerde tasarlanmaktadır. Aslında göğüs bölümü ve etek bölümü sade ise belden kuşak veya farklı akseauarlar ile hareketlendirilebilir.

kısa düğün abiyeleri-düğün için abiye

Kısa düğün abiyeleri-düğün için abiye

En çok tercih edilen dugunluk elbise modelleri arasında önü kısa arkası uzun abiyeler de yer almaktadır. Önü kısa arkası uzun abiyeler uzun boylu bayanlarda çok daha kusursuz görünüm sunmaktadır.

Çapraz askılı abiye  modelleri de hemen hemen her düğünde kullanılan abiye olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle çapraz askılı uzun abiyeler, uçuş uçuş etekleri ile büyülemektedir.

En güzel kısa düğün abiyeleri

En güzel kısa düğün abiyeleri

Aşağıda 2024-2025 düğün elbiselerinin arasından yaptığımız seçimleri galerimizden incelemeye ne dersiniz?

Resim Galerisi: Bu Senenin Düğünlük Elbise Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kısa Elbise Modelleri 2024-2025 başlıklı yazımızda Kısa Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu