Tarz Kadın

Yeni Sezon Düğün Abiyeleri-Düğün Kıyafetleri

06.08.2019
660
Yeni Sezon Düğün Abiyeleri-Düğün Kıyafetleri

Yeni Sezon Düğün Abiyeleri; Düğün sezonlarının açılmasıyla birlikte, düğünü olanların ve de yakınlarının telaşı artmaktadır. Özellikle de bayanların en çok telaş yaptığı konu abiye seçimi konusuna gelince daha da önem kazanır. Düğündeki en büyüleyici bayan olmayı herkes ister. Bunun için kişi vücut yapısına uygun abiye seçimi yapmalıdır. Vücut yapısına uygun seçilmeyen bir elbise ne kadar güzel olursa olsun kişinin üzerinde kötü durur.

Bu yüzden abiye seçiminde öncelik vücut yapısına uyup uymamasıdır. Oldukça şık ve değişik modellerde düğün abiyeleri bulunmaktadır. İsteğe göre kısa abiye modelleri veya uzun abiye seçimi yapılabilmektedir. Gerek kısa gerek uzun abiye modelleri, sayısız çeşidi ile bir yandan seçim zorluğu yaşatsa da, diğer yandan aradığımızı bulmakta kolaylık sağlamaktadır.

tek kollu düğün abiyesiYeni Sezon Düğün Abiyeleri-Uzun Düğün Abiyeleri

Straplez Abiye Modelleri

Düğün abiye seçiminiz uzun abiye modellerinden yana ise straplez abiye modelleri tercih edebilirsiniz. Fakat straplez model seçiminde de kişi vücuduna uygunsa seçim yapmalıdır.

düğün abiyeleri

ÖNEMLİ: Koltuk altı taşması olan bir kişinin üzerinde straplez modeller hoş durmayabilir.

Straplez abiye modelleri çokça uygulandığı balık abiyeler çok şık duran modellerden bir tanesidir.

Diğer yandan göğüs bölümünün koyu bir renk etek bölümünün ise daha açık bir renk olarak tasarlandığı iki renk straplez modellerde bayanların dikkatini çekiyor.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Pudra İle Uyumlu Renkler

  abiye5

Etek bölümünün genelde tüllerle hareketlendirildiği bu modelleri genellikle kilolu bayanlar tercih etmektedir.

Nedeni ise bu modeller biraz daha uçuş uçuş olduğu için kişiyi olduğundan zayıf göstermektedir.

  En moda düğün abiyeleriYine düğün abiyeleri modellerinde straplez uzun abiye modelleri belden kuşak geçirilerek kurdele yapılması ile ayrı bir hava katılan abiye modelleri de oldukça şık durmaktadır.

dantelli düğün abiyeleriSırt Dekolteli Abiye Modelleri

Balık abiye tasarımlarında  straplez modellerin uygulandığı kadar sırt dekolteleri de çokça uygulanmaktadır.

farklı düğün abiyeleri

Birçok değişik tarzda sırt dekoltesi vardır. Sadece balık abiye modellerde bulunmayan sırt dekolteleri, her elbiseyi özelleştiren en önemli noktadır.

dekolteli düğün abiyeleri

Genellikle sırt dekolteleri arasında derin transparan abiye modelleri ve değişik şekillerde geçen işlemeler en çok ilgi çeken ve en çok tercih edilen dekoltelerdendir.

Bu tür abiyelerin tek özelliği de zaten sırt dekoltesidir. Sırt dekolteli abiye modellerinde sırt dekoltesi çok şık bir hava katmakta ve çoğu bayan bu tür abiyelerde aksesuara ihtiyaç duymamaktadır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   70 li Yılların Kıyafetleri

k düğün abiyeleri

Kısa Düğün Abiyeleri

Düğün abiyeleri modellerinden tercihiniz kısadan yanaysa, özellikle genç kızların tercih ettiği kabarık etekli abiye modelleri oldukça modadır. Bu abiye modeli genellikle straplez olarak tasarlanmaktadır.

kısa düğün abiyeleri

Göğüs bölümünün taşlarla hareketlendirildiği bu modeller genellikle pembe ve tonlarında tercih edilmektedir. Diğer yandan eğer göğüs bölümü ve etek bölümü sade ise belinden kuşak biçiminde taşlar geçerek abiye hareket katılmaktadır. kısa düğün abiyeleri

En çok tercih edilen düğün abiyeleri arasında önü kısa arkası uzun abiyeler yer almaktadır. Bu modeller genelde kısa abiye olarak geçmektedir.

Göğüs bölümün sırta doğru çapraz gelerek değişik bir askı oluşturulduğu bu modeller oldukça şık ve asil durmaktadır. Bu modellerde en çok tercih edilen renk ise yeşildir.

En güzel kısa düğün abiyeleri

Aşağıda sizler için derlediğimiz ve 2020 düğün abiye modelleri arasından seçimler yaptığımız galerimizi incelemeye ne dersiniz?

Resim Galerisi: 2020 Düğün Abiyeleri

 

Bir önceki makalemiz olan Dantelli Abiye Modelleri başlıklı yazımızda dantelli abiyeler, dantelli şık abiye modelleri ve trend dantelli abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu