Uzun Yüze Yakışan Saç Modelleri Kadın

14.05.2021
2.966
Uzun Yüze Yakışan Saç Modelleri Kadın

Uzun yüz, saç modelleri arasında en çok zorlanılan yüz şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun yüze yakışan saç modelleri başlıklı yazımızda yüzü uzun olanlara saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.  Uzun yüze kısa saç modelleri, uzun çeneli kadınlar için saç modelleri, ince uzun yüz için saç modelleri gibi soruların cevaplarını birlikte görelim.

Uzun Yüze Yakışan Saç Modelleri

Kullanacağınız saç modeli yüz tipine göre saç olarak belirlenirse çok daha şık saç kesimler ortaya çıkmaktadır.

Uzun Çeneli Kadınlar İçin Saç Modelleri

Uzun Çeneli Kadınlar İçin Saç Modelleri

Uzun yüz şekli sizin yüz şekliniz ise saç kesimi yapmadan önce yazımızın sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Uzun yuzler icin sac model. Arasından seçimler yaptıktan sonra hoşunuza giden saç modelini kullanabilirsiniz.

Uzun Yüze Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Uzun yüze kısa saç modelleri arasında düz saçlardan çok dalgalı saçların kullanıldığını görüyoruz. Omuz hizasında saç kesimi veya çene hizasında saç kesimi yapacaksanız dalgalı saç modelleri kullanmalısınız.

Uzun yüze yakışan düz saç modelleri arasında ise katlı pixie saç kesimi, katlı bob saç kesimi katlı kısa küt saç kesimi modelleri bulunmaktadır.

Uzun Yüz Şekli-Pixie Saç

Uzun yüze kısa saç modelleri arasında en sık kullanılan saç modeli olarak karşımıza pixie saç modeli çıkmaktadır.

Uzun yüze kısa saç modelleri

Uzun yüze kısa saç modelleri

Özellikle düz saçlarda modern bir görünüm sunan katlı pixie saç ile uzun yüz şeklinizi daha orantılı hale getirebilirsiniz.

Uzun Yüz- Bob Saç Kesimi

Asimetrik bob kesimi kullanmamanızı tavsiye ederek önerimize başlıyoruz. Çene hizasında bob saç kesimi yaptırırken saçın arka kısmının kat kat olmasına özen göstermelisiniz. Uzun yüz için kısa saç modelleri arasında yer alan boks aç kesimini katlı saç olarak yaptırabileceğiniz gibi klasik bob kesim olarak da uygulayabilirsiniz.

Uzun Çeneli Kadınlar İçin Saç Modelleri- ( Uzun Saç)

Uzun yüzlü bayanlar için saç modelleri kısa olarak tercih edilmeyecek ise uzun saçları yüz şeklinize göre ayarlamanız gerekmektedir. Uzun yüz şeklini göstermek için saçlarınızda kakül kullanmalısınız.

Uzun yüz şekline göre saç modelleri

Uzun yüz şekline göre saç modelleri

Uzun yüzüne hangi saç modeli yakışır sorusunun ilk cevapları arasından kakül kullanılan saç modelleri gelmektedir. Saçlarınızın üzerine kadar uzun bırakacağınız kahkül ile alın kısmınızı kapatarak yüz hatlarınızı daha yuvarlak gösterebilirsiniz. Kahkül kullanımında en önemli detay kahkülün alın kısmına yapışmaması hacimli görünmesidir.

Uzun Yüze Saç Modelleri ( Katlı Saç Kesimi)

Uzun yüz şekli orantılı gösterilecek ise kesinlikle katlı saç kesimi denenmelidir diyoruz. Özellikle uçları hareketli kırık fön şeklinde tasarlanacak hacimli katlı saç kesimi yüzünüzü çok daha dikkat çekici hale getirecektir. Fön çekmek çok zamanımı alır diyorsanız dalgalı katlı saç kesimini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Uzun Yüze Yakışan Saç Modelleri ( Long Bob Saç)

Uzun yüze sahip kişiler saçlarını pırasa gibi hiçbir işlem yapmadan asla kullanmamalıdır. Uzun yüze kısa saç modeli ve uzun yüze uzun saç modeli arasında dümdüz saçların yeri yoktur. Düz küt saç kesimleri yüzünüzün ve çene kısmını daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Bu nedenle uzun yüzlü kadınların saç modellerinde mutlaka yumuşak katlar bulunmalıdır.

Uzun yüz şekline göre saç modelleri

Uzun yüz şekline göre saç modelleri

Dalgalı long bob saç modelleri kullanarak yüz şeklinizi ve yüz hatlarınızı kamufle etmiş olursunuz. Klasik long bob modeline iki kat fazla kat arttırarak iki katı kulak hizasında uygulayarak yüz şeklinize daha dengeli bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Çok uzun saç veya çok kısa saç kullanmak istemiyorum diyorsanız omuz hizasında  saç kesimi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle dalgalı saç kesimi ve kıvırcık saç kesimi omuz hizasında bırakılırsa ve bu saç kesiminde kahkül kullanılırsa oval yüz tipi görünümü vereceğinizi göreceksiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde uzun yüz saç modelleri kadın saç stilleri hakkında derlediğimiz görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için istifadenize sunuyoruz. Resim galerisini inceleyebilir konu hakkındaki sorulara yorum kısmından ekibimize sorabilirsiniz.

Resim Galerisi: Uzun Yüz Saç Modelleri Bayan

 

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu