Gömlek İçine Tişört Kombinleri Erkek

20.04.2021
2.785
Gömlek İçine Tişört Kombinleri Erkek

Gömlek içine tişört kombinleri erkek; Son yıllarda erkek giyim modasında tekrar trend olan tarzlardan birisi de erkek gömlek tişört kombinleridir. Gömlek tişört kombinlerini iyi kullanmak, görünüşünüzü bir anda bambaşka bir hale dönüştürebilir. Oldukça kolay olan bu kullanımın sadece bazı püf noktaları vardır. Eğer bu püf noktaları bilmiyorsanız kombin önerileri almanız, tarzınızı yönlendirmek için bir fırsat olacaktır.

 Gömlek İçine Tişört Kombinleri Erkek

Tişört altına gömlek giymekle bitmeyen bu tarz için hangi gömleği ve tişörtü seçtiğiniz oldukça önemlidir. Öncelikle giyimde renklerin uyumu birinci püf noktadır. Renkler tamamen tonsürton veya zıt renkler olarak belirlenebilir.

Kot gömlek tişört kombinleri erkek

Kot gömlek tişört kombinleri erkek

Siyah-beyaz, turuncu-mavi gibi zıt veya beyaz-bej, kahve, krem, gibi birbirine yakın tonlar da kullanabilirsiniz. Tamamen beyaz veya tamamen siyah gibi tek renk kombinler de hayat kurtaran cinstendir.

İkinci püf nokta desen konusudur. Karışık desenlerde bir tişört seçimi yaptıysanız göz yormaması açısından daha sade gömleklere yönlenebilirsiniz.

Bunun yanı sıra erkek giyim kombinleri konusunda en sık karşılaştığımız gömlek türü de oduncu gömlekleridir. Oduncu veya farklı model desenli gömleğin altına da yine sade tişörtler tercih etmek daha cool ve şık görünmenizi sağlayacaktır.

Kot gömlekler (Jean gömlekler) bu tarzı uygulamak isteyen erkeklerin adeta gözdesi olabilir. Kot gömlekleri bir ceketmiş gibi kullanabilir ve içerisinde desenli, desensiz fark etmeksizin her tişörtü giyebilirsiniz.

Üçüncü püf noktamız ise tişört yakasıdır. Gömlek altına giyilecek tişörtler boğazlı body, bisiklet yaka veya v yaka olarak tercih edilebilir.

Tişört üstüne gömlek kombinlerinde dikkat edilmesi gereken tek şey tişörtün yakasız tercih edilmesidir. Kış aylarında montun altında giyilen tişört üstü gömlek kombinleri, kat kat giyinme modasına uygun olur ayrıca montunuzu çıkarınca bir hırka görevi de görür. Yaz aylarında da bu stil, resmi olmayan her ortama uygun ve rahat bir seçenektir.

 Gömlek Tişört Kombinleri Nasıl Yapılır?

Tişört ve gömlek kombini yapmak için temel olarak iki şeye ihtiyacımız vardır.

Elimizde bulunan veya alacağımız gömlek kumaşının tişörtten daha kalın (keten, denim, flanel, pazen, pamuklu vb.) kumaştan ve boy olarak daha uzun olması gerekmektedir. Bu sayede eğer tişörtünüzü dışarıda bırakacaksanız, daha doğru bir görünüm yakalamış olursunuz.

Gömlek altı tişört kombinleri erkek

Gömlek altı tişört kombinleri erkek

Tişörtü pantolonun içine koyarak da kullanabilirsiniz. Kullandığımız tişört ince bir kumaş olacağından, kemer takmak iyi bir fikir olmayacaktır. Bunun yerine pantolonunuzu kemersiz veya pantolon askılarıyla kullanabilirsiniz.

Gömleğinizi alttan 2-3 düğme ilikleyerek veya tamamen serbest bir şekilde kullanabilirsiniz.

Gömlek kollarını dirseklere kadar katlayarak kullanmak daha tarz görünmenize sebep olacaktır.

Gömlek içine tişört giyinmenin yanı sıra pantolon ve ayakkabınızın uyumuna da dikkat etmelisiniz. Pantolon olarak siyah, antrasit, kot, krem ve bej renkler kullanılabilir.

Yaz mevsimlerinde bu tarz erkek kombin önerilerinin altına daha çok açık renkler ve kapriler tercih edilebilir.

Kışın ise daha koyu renkli ve uzun pantolonlarla kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Eğer gömlek ve tişörtünüze dikkat çekmek istiyorsanız, ayakkabı seçimini oldukça sade ve tek renk yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin gömlek modası ve bu senenin tişört modası ile yapılmış gömlek tişört kombin detaylarını veriyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek Gömlek Tişört Kombinleri

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Smokin Modelleri başlıklı yazımızda En Güzel Smokin Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu