Mezuniyet Balo Elbiseleri

18.07.2022
2.680
Mezuniyet Balo Elbiseleri

Mezuniyet Balo Elbiseleri farklı model ve renkleri ile öne çıkmaktadır. Günümüzde  Altıncı sınıf mezuniyet elbisesinden, sekizinci sınıf mezuniyet elbisesine kadar seçenekler vardır. Ayrıca lise ve üniversite  mezuniyet elbiseleri ne tasarımları ile dikkat çekmektedir. Genç kız balo kıyafeti trend renk ve modelleri ile öne çıkmaktadır.

Baloda ne giyilir sorusu özellikle mezuniyet gecesi öncesi sıklıkla sorulmaktadır. Çünkü özellikle gençler en güzel balo elbisesi arar.

Mezuniyet Balo Elbiseleriyle Gecenin Yıldızı Olun

En dikkat çekici balo  elbiseleri, en güzel elbise içinde makyajınızla ve en doğru ayakkabı seçimi ile olmalıdır. Ortaokul mezuniyet elbiseleri, lise Balo elbiseleri daha şıkır şıkır tasarımlardan oluşur. Ancak üniversite mezuniyet elbiseleri seçiminde daha farklı tasarımlar öne çıkmaktadır.

yeni sezon balo elbiseleri-mezuniyet elbiseleri ve fiyatları

yeni sezon balo elbiseleri-mezuniyet elbiseleri ve fiyatları

Balo elbise seçerken boyunuza ve kilonuza uygun bir elbise seçmeniz gerekmektedir. Sizlere balo elbiselerinizi seçerken yardımcı olması amacıyla en çok tercih edilen modelleri açıklayalım.

Mezuniyet Balosu Elbiseleri

En Çok Tercih Edilen Balo Elbiseleri Modelleri; Balo gecelerinde en çok tercih edilen modeller kabarık balo elbiseleri ve fırfırlı balo elbiseleridir. Ayrıca taşlı ve işlemeli modeller de ışıltıları ile göz kamaştırmaktadır.

mavi balo elbisesi-mezuniyet elbiseleri tüllü

Mavi balo elbisesi-mezuniyet elbiseleri tüllü modeller kullanılsa da önü kısa arkası uzun elbiseler, dantelli balo elbiseleri, özellikle kısa balo elbiseleri çok kullanılmaktadır.

Diğer yandan dantelli ve tüllü elbiseler de oldukça ilgi görmektedir. Özellikle kırmızı uçuş elbise modelleri incelenmelidir. Günümüzde mezuniyet elbiseleri kırmızı renkte öne çıkmaktadır. Çünkü kırmızının enerjisi ve dinamik imajı tüm dikkatleri üzerinize çekecektir.

kırmızı uzun mezuniyet elbiseleri

kırmızı uzun mezuniyet elbiseleri

Önü kısa arkası uzun mezuniyet balosu elbiseleri, en çok dikkat çeken elbiseler arasında yer almaktadır. En çok da payetler ve pul detaylar öne çıkmaktadır. Bu sebeple balo elbise modeli seçerken bu detayları dikkate almanız sizin açınızdan daha doğru olacaktır.

kısa balo elbiseleri

kısa balo elbiseleri

Mezuniyet gecelerinde straplez balo elbiseleri en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Çoğunlukla çılgınlığı seven genç kızlar bu önemli gecelerinde iki renk elbise seçimi yapıyor. Üst bölgesinin başka alt bölgesinin başka bir renkte olduğu bu elbiseler de ilgi gören elbiselerdendir.

iki renk balo elbisesi-Su yeşili mezuniyet elbiseleri

iki renk balo elbisesi-Su yeşili mezuniyet elbiseleri

Yine her zaman ki gibi asaletin rengi olan siyah, balo elbiseleri arasında da sıkça görülen bir renktir.

Siyah renkli uzun mezuniyet elbisesi ve sırt dekolteli mezuniyet elbiseleri tüm asaleti ve şıklığı ile genç kızların bu özel günlerinde olmazsa olmazlarındandır.

Siyah balo elbisesi kabarık

Siyah balo elbisesi kabarık

Baloda Ne Giyilir?

Özellikle de mini elbiseler, derin sırt dekolteleri ile daha şık bir hale getirilmekte ve mezuniyet gecelerinde de sıkça tercih edilmektedir. Bu modeller uzun dantel kollar olarak tasarlanmış olduğu gibi sıfır olarak da tasarlanmıştır.

Balo elbise modelleri-sade mezuniyet elbiseleri

Balo elbise modelleri-sade mezuniyet elbiseleri 2023

Sadelikten yana olan genç kızlar çoğunlukla düz ve dekoltenin daha az olduğu sade mezuniyet elbiseleri tercih ediyor. Tam da bu noktada etkili görünüm sunan ayakkabı ve aksesuar rengi öne çıkmaktadır.

modern mezuniyet elbisesi-mor mezuniyet elbisesi

modern mezuniyet elbisesi-mor mezuniyet elbisesi

Kırmızı renk mezuniyet elbiseleri özellikle üniversite mezuniyet balolarında tüm asilliği ile karşımıza çıkmaktadır. Uzun, kırmızı göğüs detaylı kırmızı balo elbiseleri sayesinde belki de balonun en güzel kızı siz olacaksınız.

kırmızı balo elbiseleri kısa

kırmızı balo elbiseleri kısa

Aşağıda yeni sezon balo elbiseleri arasından seçilmiş görselleri daha fazla detay için sizlere sunuyoruz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Abiye Saç Modelleri Nelerdir? (35+ Görsel)

Resim Galerisi: Mezuniyet Elbiseleri

Bir önceki makalemiz olan Tarz Uzun Abiye Modelleri | 23 +Yeni Model başlıklı yazımızda Tarz Uzun Abiye Modelleri Ve Fiyatları ve uzun abiye hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Nadia dedi ki:

  İ like it very much ?

  1. Emine dedi ki:

   Düşünceleriniz için çok yeşekkürler. Hep bizimle kalın?

  2. admin dedi ki:

   Thank you Nadia:)

Tarz Kadın Blogu