Tarz Kadın

Yeni Sezon Balo Elbiseleri Nasıl Seçilmeli?

29.10.2019
392
Yeni Sezon Balo Elbiseleri Nasıl Seçilmeli?

Yeni Sezon Balo Elbiseleri; Sekizinci sınıf, lise ve üniversite öğrencileri, arkadaşlarına veda edeceği belki de hayatlarındaki en önemli gecelerden biri olacak olan mezuniyet gecesini merakla beklemektedir. Okul hayatınızın bittiği veya bir üst öğretime geçtiğiniz bu özel gecede özellikle de kızlar balonun en güzel ve en ilgi çekici kızı olmayı ister. Bu çekiciliğin en önemli noktası ise elbiselerdir.

En dikkat çekici balo  elbiseleri en güzel elbise içinde makyajınızla ve en doğru ayakkabı seçimi ile sizde balo gecenizde çok şık bir genç kız olabilirsiniz. Balo elbiseleri seçiminde tabi ki de en önemli konu üzerinizde taşıyıp taşıyamayacağınızdır. Yani balo elbisenizi seçerken boyunuza ve kilonuza uygun bir elbise seçmeniz gerekmektedir. Sizlere balo elbiselerinizi seçerken yardımcı olması amacıyla en çok tercih edilen modelleri açıklayalım;

yeni sezon balo elbiseleriEn çok tercih edilen balo elbiseleri modelleri;

Balo gecelerinde en çok tercih edilen modeller kabarık ve fırfırlı elbiseler olurken, bu elbiseler çeşitli taşlar ve işlemler ile hareketlendirilerek daha ilgi çekici bir hal alıyor.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları-Gri İle Uyumlu Renkler Giyim

mavi balo elbisesiDiğer yandan dantelli ve tüllü elbiseler de oldukça ilgi görmektedir.

kırmızı kısa balo elbiseleriÖnü kısa arkası uzun balo elbiseleri, en çok dikkat çeken elbiseler arasında yer almakta ve genç kızların ilgisini toplamaktadır. En çok da payetler ve pul detaylar öne çıkmaktadır.  Bu sebeple balo elbisenizi seçerken bu detayları dikkate almanız sizin açınızdan daha doğru olacaktır.

kısa balo elbiseleriMezuniyet gecelerinde straplez balo elbiseleri en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Çoğunlukla çılgınlığı seven genç kızlar bu önemli gecelerinde iki renk elbise seçimi yapıyor. Üst bölgesinin başka alt bölgesinin başka bir renkte olduğu bu elbiseler de ilgi gören elbiselerdendir. Genelde de bu tür elbiseler kısa ve kabarık modeller üzerinde görülmektedir.

iki renk balo elbisesiYine her zaman ki gibi asaletin rengi olan siyah, balo elbiseleri arasında da sıkça görülen bir renktir. Siyah renkli uzun ve sırt dekolteli elbiseler tüm asaleti ve şıklığı ile genç kızların bu özel günlerinde olmazsa olmazlarındandır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Krem Rengi Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

payetli balo elbisesiÖzellikle de mini elbiseler, derin sırt dekolteleri ile daha şık bir hale getirilmekte ve mezuniyet gecelerinde de sıkça tercih edilmektedir. Bu modeller uzun dantel kollar olarak tasarlanmış olduğu gibi sıfır olarak da tasarlanmıştır.

balo-elbise-modelleri-2013-1Sadelikten yana olan genç kızlar çoğunlukla düz ve dekoltenin daha az olduğu elbiseleri tercih ediyor ve elbiselerinin sadeliğini ayakkabı rengi veya aksesuarları ile patlatıyor.

modern balo elbisesiKırmızı renk elbiseler özellikle üniversite mezuniyet balolarında tüm asilliği ile karşımıza çıkmaktadır. Uzun, kırmızı göğüs detaylı balo elbiseleri sayesinde belki de balonun en güzel kızı siz olacaksınız.

kırmızı balo elbiseleri

Bir önceki makalemiz olan Tesettür Abiye Modelleri başlıklı yazımızda 2017 tesettürlü abiyeler, kapalı abiye modelleri ve kapalı abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu