Mezuniyet Saç Modelleri Kısa Ve Uzun

22.12.2022
827
Mezuniyet Saç Modelleri Kısa Ve Uzun

Mezuniyet saç modelleri kısa ve uzun stilleri yanında mezuniyet dalgalı saç modelleri ve düz saç modelleri öne çıkmaktadır. Özellikle mezuniyet saç modelleri 2023- 2024 stilleri arası mezuniyet saç modelleri su dalgası öne çıkmaktadır. 8. Sınıf mezuniyet saçları, lise mezuniyet saçları üniversite ilkokul mezuniyet saçları farklı tasarımlara sahiptir. Sizlere mezuniyet için doğal saçlardan özenle yapılmış saçlara kadar pek çok seçenek sunacağız

Mezuniyet Saç Modelleri Kısa Ve Uzun Stiller

Özel anlarda güzel görünmek şıklığın tamamlayıcı unsurları arasında yer almaktadır. Günümüzde kıyafete uygun saç modelleri yanında ortama uygun saç modelleri de belirlemek gerekir.

Mezuniyet-sac-modelleri

Mezuniyet saç modelleri

Saç modelleri arasından en güzel seçimleri yapmak için öncelikle yüz şeklimi belirlemeli ve buna göre seçimler yapmalısınız.

Mezuniyet Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Yoğun ve stresli geçen sınav döneminde saçlarını kestirmen rahatlamana neden olabilir. Ancak birçok kişi kısa saçlarla nasıl mezuniyet saçları yapacağına karar veremez. İşte tam da bu noktada birkaç önerimiz olacak.

Kısa saçlara hareketli fön çekerek rahatlıkla mezuniyet saçı olarak kullanabilirsin. Özellikle kısa bob saçlara sahipseniz hareketli fön tam size göre bir saç modeli olacaktır.

Örgülü kısa saç modelleri ile de kep kullanabilirsin.  Omuz hizasında saç kesimlerine bölgesel örgü yaparak mezuniyet balosuna uygun kısa saç modeli yapabilirsin.

Mezuniyet-dalgali-sac-modelleri

Mezuniyet dalgalı saç modelleri

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları

Saçlarda yarım örgü modeli, taç örgü modeli veya şelale örgü modeli ile şık mezuniyet saçlarına sahip olabilirsin. Bu modelleri düz saçlarda, dalgalı saçlarda ve kıvırcık saçlarda kullanabilirsin. Ayrıca omuz hizasındaki kısa saçları dağınık topuz, yarım topuz ile birleştirerek kullanabilirsin.

Çok kısa saç modelleri arasında yer alan pixie kesim saçlara sahipseniz saçlara hacim vererek kullanabilirsiniz. Ayrıca mezuniyet kıyafeti ile eşleştirebileceğiniz saç aksesuarları ile kısa mezuniyet saçı yapabilirsiniz.

Kısacası su dalgası saç modelinden kısa örgülü saç modellerini, kısa mezuniyet saçları olarak kullanabilirsiniz.

Mezuniyet Saç Modelleri Dalgalı

Aslında kepli mezuniyet kıyafeti giyeceksiniz saçlarınız da çok fazla uğraşmanıza gerek yok. Çünkü saçlarınız kısmen kep içinde kalacaktır. Bu nedenle özellikle uzun saçlara sahipseniz dalgalı saç veya dalgalı fön çekmeniz en güzelidir.

Mezuniyet-kisa-sac-modelleri

Mezuniyet kısa saç modeli

Tören öncesi uzun saçlarınıza kırık fön çektirebilir veya su dalgası yaptırabilirsiniz. Çok vaktiniz var ise evde bu uygulamayı kendiniz de yapabilirsiniz.

Mezuniyet İçin Maşalı Saç

Kolay şekil alan saçlara sahipseniz birkaç dakikada maşalı saç modelleri yapabilirsiniz. Bunun için temiz saçlara, uygun maşa başlıklarına ve biraz da zamana sahip olmanız yeterlidir.

Mezuniyet Saç Modelleri Örgü

En güzel örgü modelleri saçların uzunluğuna göre ve yüz şekline göre yapılandır. Bu nedenle mezuniyet gecesi için de örgülü saç modeli arasından seçim yapabilirsiniz. Onun için saç örgü, yarım toplanmış saça örgü, Hollanda örgüsü, örgülü topuz, ikili örgülü topuz yapabilirsiniz.

Ayrıca yandan örgülü saç veya örgülü balerin topuzu yapabilirsiniz. Tabi bu saç modellerin mezuniyet balosu abiye saçları olarak daha uygun olduğunu da unutmayın.

Açık Mezuniyet Saç Modelleri

Açık mezuniyet saçları için saçlarınızda doğal halini bırakabileceğiniz gibi bölgesel saç örgü seçenekleri ile de kullanabilirsiniz.

Acik-mezuniyet-sac-modelleri

bu senenin Açık mezuniyet saç modeli

Örneğin şakaklardan aşağıya sarkan ince örgüler veya saç arasına ince örgüler yapabilirsiniz. Ayrıca uzun saçlara sahipseniz şelale örgülü açık saç ve Hollanda örgülü açık saç modelleri düşünebilirsiniz.

Mezuniyet Topuz Saç Modeli

8 sınıf mezuniyet saç modeli ve lise mezuniyet saç modeli 2023-2024 stilleri arasında topuz modellerini de görüyoruz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Mezuniyet Balo Elbiseleri

Özellikle dağınık topuz, sıkı topuz veya örgülü topuz modelleri, en çok tercih edilen modellerdir. Eğer mezuniyet gecesi kep kullanacaksınız düşük yarım topuz modeli düşünebilirsiniz. Bunun dışındaki topuz modelleri kep ile çok da uygun olmayacaktır. Ancak mezuniyet balosu için abiye kullanacaksınız yüz şekline uygun topuz modelleri ile kusursuz görünebilirsiniz.

Tüm bu modeller dışında kahküllü saç modeli mezuniyet stilleri de 8. Sınıf mezuniyet saçları olarak kullanılabilir. Ek olarak lise mezuniyeti gecesi saç modeli içinde kahküllü saç modelleri düşünebilirsiniz. Özellikle uzun yüze sahip kişiler kahküllü saç modellerini mutlaka incelemelidir. Görsel kaynağı: Pinterest

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin mezuniyet saç stilleri 2023-2024 stilleri arasından derlenen görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek çok daha etkili kusursuz saçlara sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Mezuniyet Saçları

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu