Yandan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır Nerelerde Kullanılır?

25.06.2022
1.026
Yandan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır Nerelerde Kullanılır?

Yandan topuz modelleri nasıl yapılır nerelerde kullanılır başlıklı yazımızda özellikle birbirinden şık son moda topuz modellerinden bahsedeceğiz. Aslında yan topuz modelleri çok seçeneklidir. En çok kullanılan seçenekleri arasında yandan dağınık topuz modelleri ilk sırada yer almaktadır.

Çünkü yan dağınık topuz hemen hemen her yüz tipi ile uyum sağlamaktadır. Aslında bugün sizlere yandan topuz modelleri nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Bunun dışında yandan topuz kimlere yakışır sorusunun cevabı ile size yakışıp yakışmayacağını öğrenebilirsiniz.

Yandan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır Nerelerde Kullanılır?

Yandan topuz modelleri çok seçenekli ve çok fonksiyonlu bir modeldir. Özellikle düğün topuzu, gelin topuzu, mezuniyet topuzu, günlük topuz, ofis topuzu ve abiye topuzu olarak kullanılır.

Yan dağınık saç topuz modelleri

Yan dağınık saç topuz modelleri

Yan Topuz Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçlarınızı tarayarak hangi tarafa yatıracaksınız a karar vermelisiniz. Ardından at kuyruğu ve ense topuzu arasındaki noktadan hafif salaş bir şekilde lastik toka ile bağlayın. Daha sonra dilediğiniz tarafa doğru yatırarak dilediğiniz şekli verebilirsiniz.

Yandan topuz modelleri arasında örgülü yandan topuz, yandan maşalı topuz, dağınık yandan topuz ve ensede yan topuz seçenekleri bulunmaktadır. Böylece bu seçenekler arasından yüz tipine uygun modeli kolaylıkla bulabilirsin.

Örgülü Yandan Topuz Modelleri

Uzun saçlara sahipsen ve kusursuz saçlarının göz önünde olmasını istiyorsan, örgülü yandan topuz kullanmalısın.

yan topuz saç modelleri örgülü topuz

yan topuz saç modelleri örgülü topuz

Yandan Örgülü Topuz Nasıl Yapılır?

Öncelikle yan topuz noktasında bağladığın saçları kılçık örgü veya klasik örgü tekniği ile örün. Ardından örgüyü gevşeterek bağladınız yerin etrafına sararak topuz görünümü  verin. Son olarak ise saçların ön kısmından birkaç tutam sac çıkararak dağınık görünüm kazandırın..

Kısa Saç Yandan Topuz Modelleri

Yandan topuz yapımı kısa saçlar için biraz uğraştırıcıdır. Ancak doğru şekilde tamamlandığı zaman kusursuz görünüm sunar. Aslında kısa saçlara yan topuz için saç uzunluğu omuz hizasında olmalıdır. Böylece yandan topuz görünümü daha kolay sağlanır.

Kısa saç yandan topuz yapımı için saçlarınızı sağ veya sol yandan toplayın. Burada kenarlardan çıkan kısa saçları tel toka ile tutturabilirsiniz.

kısa saç yandan topuz modelleri

kısa saç yandan topuz modelleri

Lastik toka ile tutturduğumuz kısmı dışında kalan kısa saçları geriye kıvırarak maşa veya tel toka ile sabitleyin. Böylece maşalı yandan topuz görünümüne sahip olabilirsiniz. Tüm bunları yaparken yan topuzun en güzel sunumunu sağlayan salaş yan perçemi unutmayın.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri  (Bu Senenin)-85 Fikir

Uzun Saç Yan Topuz Modelleri

Çok uzun saçlara mı sahipsiniz? O halde yandan dağınık topuz saç modellerinden – örgülü topuz modellerine kadar tüm seçenekleri kullanabilirsiniz. Uzun saç ile yan topuz modelleri kullanımında en önemli nokta yüz tipi uyumu olduğunu unutmayın.

Yan topuz saç ve makyaj bütünü ile bulunduğunuz ortamda fark edebileceğiniz saçlara sahip olabilirsiniz.

Yan Topuz Modelleri Kimlere Yakışır?

Uzun ve sivri çeneye  yakışan saç topuz modelleri arasında yan topuz modellerini görürüz.

Ayrıca ince uzun yüz tipine yakışan topuz modelleri arasında da yandan topuzlar vardır.

yan topuz saç modeli kimlere yakışır

yan topuz saç modeli kimlere yakışır

Özellikle geniş alınlılara yakışan topuz modelleri arıyorsanız, yandan dağınık topuzu mutlaka denemelisiniz.

Kemerli burun yapısına sahip kadınlarda yandan topuz modeli ile burun yapısını kamufle ederek daha güzel görünebilirler.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ İnce Telli Saçlar İçin Topuz Modelleri

Aşağıdaki resim galerisini yandan topuz saç modelleri hakkında daha fazla detay arayanlar için sunuyoruz. Böylece yüz şekline uygun yan topuz arasından seçim yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: En Güzel Yan Topuz Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu