İnce Telli Saçlar İçin Topuz Modelleri | Kısa ve Uzun Saç

19.04.2024
1.535
İnce Telli Saçlar İçin Topuz Modelleri | Kısa ve Uzun Saç

İnce telli saçlar için topuz modelleri nelerdir? Az saçla topuz sırasında saçları hacimli gösterecek modelleri bilmeniz gerekmektedir. Seyrek, cansız ve sönük saçları, topuz modelleri ile daha hacimli ve daha gür gösterebilirsiniz. Az ve ince telli saç için  topuz modelleri diğer saç tiplerine göre farklılık göstermektedir. Çünkü ince telli saçlar sürekli hacimsiz ve sönük görünürler. Bu nedenle seyrek ve ince telli saçlar için topuz modelleri arasından seçim yapmak gerekir.

Aslında seyrek ve ince telli saçlar ile doğru saç topuzları yapıldığı zaman kusursuz görünüm sunmaktadır. Gelin şimdi hep birlikte cansız, seyrek ve ince telli saçlara hangi topuz modeli olur sorusunun cevabını görelim.

İnce Telli Saçlar İçin Topuz Modelleri Nelerdir?

İnce telli saçlara topuz modelleri ile seyrek ve az saçı daha da hacimli yapabilirsiniz. Az diye ince telli saç için topuz modelleri birkaç seçeneğine sahiptir. Ek olarak belirtmek gerekirse sönük duran saçların dağınık topuz ile canlandırabilirsiniz.

Kısa İnce telli saçlar için topuz modelleri

Kısa İnce telli saçlar için topuz modelleri

Dağınık topuz ince telli saça uygulandığı zaman saçlar daha hacimli görülecektir. Özellikle oval yüz tipi, ters üçgen yüz tipi ve dikdörtgen yüz tipine sahip olan kişiler dağınık topuz kullanabilirler.

Okurlarımız buna da baktı ⇒İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Saç Kesimi Modelleri Kadın

Az Ve İnce Telli Saç İçin Dağınık Topuz Yapımı

İlk olarak saçlar tarandıktan sonra kafayı aşağıya doğru eğerek aşağı akan saçları tersten tarayın.

Ardından saçları geriye atarak dilediğiniz topuz noktasında çok sıkı olmayacak şekilde bağlayın.

Daha sonra yüz tipi ile uyum unutulmadan belirli noktalardan ince tutamlar halinde saçlar çıkartın. Son olarak ise sabitleyici ile saçlarınızı sabitleyici kullanarak sabitleyin.

Böylece gün boyu saçlarınız daha hacimli ve daha canlı görünecektir. Saçlar aşırı ince, aşırı seyrek ve cansız ise bağlama işlemi sonrasında geri kalan saçlara maşa yapabilirsiniz.

Özellikle çıkardığınız tutanlara ve bağlama noktasından sonra saçı topuz haline getirmeden önce saça maşa uygulayabilirsiniz. Ek olarak, ince telli saça yapılan dağınık topuz günlük saç modellerinden özel gün için saç modellerine kadar kullanılabilir.

İnce telli saç için dağınık topuz modelleri

İnce telli saç için dağınık topuz modelleri

Seyrek Ve İnce Telli Saçlar İçin Balerin Topuzu Modeli

Sönük ve ince telli saçlara sahipseniz, krepeli topuz modelleri yapabilirsiniz. Özellikle yüksek topuz öneriyoruz. Ancak yüksek saç topuzu yapmadan önce saçlara krepe işlemi uygulamanız gerekmektedir.  Krepe işlemi sonrasında gürleşen saçlarınızı aşırı derecede sıkarak söndürmeden yüksek topuz yapabilirsiniz.

Böylece saç diplerinden itibaren kabarık görünüm sunan seyrek ve ince telli saçlar için topuz modelleri yapmış olursunuz.

Krepe işlemi sonrasında sabitleyici kullanırsınız saçlarınız gün boyu hacimli ve canlı görünecektir.

Kıvırcık İnce Telli Saçlar İçin Topuz

İnce telli ve seyrek saçlara topuz modelleri yaparken en şanslı saç grubu kıvırcık saçlardır. Çünkü düz fönlü saçlara hacim kazandırmak kıvırcık saçlara göre biraz daha çok uğraş ister.

Seyrek ve ince telli saçlar için topuz modelleri

Seyrek ve ince telli saçlar için topuz modelleri

Bu da ince telli kıvırcık saçları düz saçlardan bir adım önde kılar. Dalgalı veya kıvırcık ince telli saçlar ile topuz seçenekleri daha fazladır.

Yani ince telli kıvırcık saçlara balerin topuz, yüksek topuz, örgülü topuz, ters topuz veya ense topuzu yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒İnce Telli Seyrek Saçlar Nasıl Gürleşir Neler Yapılmalıdır?

Düz İnce Telli Saçlara Nasıl Topuz Olur?

Sönük ve ince telli düz saçlar ile topuz yapmak için birkaç detaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Dilerseniz topuz öncesi saçları daha dolgun göstermek için kalın bukleler yapabilirsiniz. Ardından ise dağınık topuz veya yüksek salaş topuz yapabilirsiniz.

Saçı Az Olanlar İçin Topuz Modelleri

İnce telli saçlara topuz modelleri ile az saçlar için topuz modelleri aynıdır. Az saçla topuz yaparken de yukarıdaki verdiğimiz detaylar doğrultusunda modeller belirleyebilirsiniz.

  • Saçı az olanlar için topuz modelleri arasında yukarıdaki topuz modelleri de vardır.
  • Az saçı olanlar ek olarak topuz öncesinde saçları ters yönde taranmalı veya krepe yapılmalıdır.
  • Saçları kuruturken başı eğerek tersten kurutulmalıdır.
  • Kat kat saç kesimi yapılmalıdır.
  • Seyrek saçları düz saç dışında kıvırcık veya dalgalı kullanmalısınız.
  • Aşırı seyrek saçlara sahipseniz topuz saç öncesi saç renginiz ile aynı renklerde kuru şampuan kullanmalısınız.

Az ve ince telli saç için topuz seçenekleri hakkında daha fazla detay ama ihtiyacınız var. Öyleyse bu senenin seyrek ve az saç için topuz saç modelleri arasından derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece her ortamda daha hacimli ve daha gür görünümlü saçlar sizinle olacaktır.

Resim Galerisi:  İnce Telli Saça Nasıl Topuz Olur?

 

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu