İnce Telli Saç Modelleri ve Kesimleri 2024

09.01.2024
1.127
İnce Telli Saç Modelleri ve Kesimleri 2024

İnce telli saç modelleri ve kesimleri başlıklı yazımızda  seyrek ve ince telli saçlar için kesim modelleri vereceğiz. İnce telli kabarık saçlar için kesim modelleri, ince telli saçlara topuz modelleri de paylaşacağız. Ek olarak ince telli düz saçlar için saç kesim modelleri ve ince telli ve gür saçlar için kesim modelleri paylaşacağız.

İnce Telli Saç Modelleri Ve Kesimleri 2024-2025

Aslında ince telli saç kesim modelleri, saçların daha hacimli görünmesini sağlayacaktır. Böylece ince telli, aralıklı ve az saçlarınız olsa bile ince telli saç kesimi ile gür saçlara sahip olacaksınız.

Özellikle ince telli kıvırcık saç modelleri, ince telli dalgalı saçlar için saç modelleri ve düz ince telli saç modellerinden bahsedeceğiz. Ayrıca ince telli saçlar için kısa saç modelleri de paylaşacağız. Yani saçlarım gür, kabarık, çok seyrek ve ince telli ne yapmalıyım diyorsanız detaylara bakmalısınız.

Aslında ince telli saç modelleri, hemen hemen herkesin bildiği saç modelleridir. İnce telli saçlar gür saçlara göre çok daha zor saç kesimi ve saç modeli gerektirir. bunun nedeni kesimlerde saçlara hacim katmaktır. Aslında birkaç illüzyon ile ince telli saçlarda da hacimli görünüm yakalamak mümkündür.

İlk olarak ince telli saç modelleri hakkında bilgiler verelim. Her şeyden önce saç boyunu ve saçın seyrekliğini belirlemek gerekir. Ondan sonra yüz tipine uygun saç modeli belirlenmeli ve bu yönde saç modelleri yapılmalıdır.

az ve ince telli saç için topuz modelleri

az ve ince telli saç için topuz modelleri

İnce Telli Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

İnce saçlar için kısa saç  modelleri en kullanışlı saç modelleridir. Çünkü hem kolay karışmaz, hem de söz dinler:)

Kısa saç modelleri ile ince telli saçları da hacimli görünüme kavuşturabilirsiniz. Nasıl mı?

Katlı saç modelleri yaparak tabi ki. Pixie saç kesiminden bob saç kesimine kadar tüm kısa saç modellerini kat kat kesim ile eşleştirebilirsiniz. Ancak aşırı kat atılmaması kaydıyla. Çünkü aşırı kat saçları biçimsiz gösterecektir. Orta boy saç modelleri de katlı kesim veya küt kesim stilleri ile kullanılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yeni Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2024-2025 | 150 Görsel

Aslında orta boy ince telli saç modelleri olarak omuz hizasında saç kesimleri ve perma kullanabilirsiniz. Böylece özellikle düz kesim saçlarınız daha hacimli ve gür görünecektir.

İnce telli az saçlar için saç modelleri için en can alıcı detay ise duş sonrası saçların yüksek ısıda hızlıca kurutulmasıdır. Böylece saçlar daha hacimli ve kabarık görünecektir.

Ayrıca koyu renk saç boyaları ile saçların daha dolgun görüneceğini unutmamalısınız! Özellikle kısa saçları kesinlikle koyu renk kullanmalısınız. Ayrıca ince telli kısa saçlara parlatıcı uygulayarak da hacimli ve dolgun gösterebilirsiniz.

İnce Telli Uzun Saç Modelleri

Günümüzde ince saclar için sac kesimi tüm saç tiplerine uygun seçimler sunmaktadır.

Uzun ince telli saç modellerinde topuz modelleri ilk sıralardadır. İnce telli saçlara topuz modelleri arasında sıkı topuz ilk sıradadır. Saç topuzu, özellikle ince telli kabarık saçlar için kesim modelleri ile eşleştirerek kullanılmalıdır. Uzun saçları da perma veya röfle ile birlikte kullanabilirsiniz. Ancak ince perma veya röfle yaptırmalısınız. Böylece saçlarınız daha hacimli görünecektir.

İnce Telli Saçlar İçin Topuz Modelleri

Saçlarınız uzun, aynı zamanda çok seyrek ve ince telli ise topuz modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Özellikle hemen hemen her yüz tipine uygun olan dağınık topuz modeli düşünülmelidir. Çünkü dağınık topuz ile saçlar daha hacimli ve dolgun görünecektir.

Düz ince telli saçlara sahipseniz dalgalı saç modelleri veya kıvırcık saç modelleri düşünmelisiniz. Bunun için evde kıvırcık saç yapma çabasına girebileceğiniz gibi kuaförün yolunu da tutabilirsiniz.

İnce Telli Kabarık Saçlar İçin Kesim Modelleri

Saçların kabarmasını minimuma indiren çok kısa saç modelleri kullanabilirsiniz. Böylece kabarık saçlar daha düzgün duracak ve kabarmayacaktır. Orta boy saç kesimleri yapabilirsiniz. Ancak orta boy ve uzun saçlar toplu olarak kullanılmalıdır. Bu ince saç modelleri için daha güzel görünüm demektir.

İnce Telli Saç Nasıl Taranır?

İnce telli saçlar için tarak alırken de dikkatli seçim yapmalısınız. Aşırı sık taraklar yerine daha seyrek dişli taraklar kullanmalısınız. Böylece saçların koparak dökülmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Saçları doğru tarayarak daha hacimli gösterebilirsiniz.

Evet! Yanlış duymadınız, doğru tarayarak.

Mesela, ince cılız saçları arkaya doğru tarayarak kullanmak en doğru tercihtir. Arkaya doğru taranan saçlar daha dolgun görünecektir. Ayrıca saçları daha yandan ayırmak da saçlarınızı dolgun ve hacimli gösterecektir.

geriye taranan ince telli saçlar

geriye taranan ince telli saçlar

Gevşek Örgü

İnce telli hacimsiz saçlara saç modelleri arasında gevşek örgü modelleri dikkat çekmektedir. Gevşek örgü yerine ek olarak gevşek burgu yaparak da saçları hacimli gösterebilirsiniz.

At Kuyruğu Saç

İnce telli dalgalı saçlar için saç kesim modelleri orta boy saçlarla kullanılmaktadır. Siz de orta boy saç seviyorsanız at kuyruğu saç tam size göre diyebiliriz.

Dağınık at kuyruğu veya yarım at kuyruğu saç modeli ile hacimsiz ince saçları daha hacimli gösterebilirsiniz. Özellikle yüksek at kuyruğu saç modelini kesinlikle öneriyoruz.

az ve ince telli saç için at kuyruğu saç modelleri

az ve ince telli saç için at kuyruğu saç modelleri

İnce Telli Saça Yarım Topuz

Yarım topuz kısa saçlarda da uzun saçlarda da hoş durmaktadır. Bu noktada ek olarak da ince telli saç için kullanım önerilmektedir. İnce telli kısa saç ve uzun saç modeli olarak yarım topuz kullanabilirsiniz. Böylece saçlarınız daha dolgun görünecektir.

Zayıf, sönük ve ince telli saçlar için daha fazla fikre mi ihtiyacınız var. O halde aşağıdaki resimleri inceleyerek daha fazla detaya ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesimleri

Seyrek, İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesimi Modelleri Kadın Başlıklı yazımızda ince telli saçlar için en uygun saç kesimlerine yer verilmiştir. İçeceğimizi okuyarak tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: İnce Telli Saçları Dolgun Gösteren Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu