Tarz Kadın

Saç Kesim Günleri 2022

Saç Kesim Günleri 2022

Saç kesim günleri ay takvimine göre farklılık göstermektedir. Günümüzde birçok kişi saç ne zaman kesilir, kozmik bakım saç günleri nelerdir, Saç kesim tarihleri nelerdir gibi soruların cevabını merak etmektedir. 2022 saç kesim günleri  ve bu günlerde saç kesmenin saçın üzerinde olumlu etkilerinden bahsedeceğiz. Saçlarınız dikkat etmeniz gereken tarihler dışında, kesmemeniz gereken tarihlerde var elbette. Gelin hep birlikte detayları görelim.

Saç Kesim Günleri 2022

Ay takvimine göre saç kesiminin doğru günleri ve yanlış günleri bulunmaktadır. Ay, doğada tüm canlılara güç kazandırarak büyümelerine destek olmaktadır.

Evrensel genişleme açısından büyücü en yüksekte olan ay hali, dolunay olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolunayda saçların hızlı büyümesinin desteklendiğine inanılmaktadır. Bu nedenle ayın en güçlü evresi olan dolunayda saç kesiminin en doğru tarih olduğu düşünülmektedir.

sac hangi gunler kesilir

sac hangi gunler kesilir

Ay takvimine göre belirli günlerde saç kesimi yapmak saç kökü sağlığı ve sağlıklı saç büyümesini teşvik etmektedir.

Ocak saç kesim günleri 2022 den-haziran saç kesim günleri 2022 ye, temmuz saç kesim günleri 2022 den aralık saç kesim günleri 2022’ye kadar yılın 12 ayına özel saç kesim tarihleri bulunmaktadır.

Saç Hangi Günler Kesilir?

Saç kesme takvimi vermeden önce birkaç detay paylaşmak istiyoruz. Ay’ın, su burcu döneminden geçtiği zaman en yüksek ve en verimli potansiyele sahip olduğu düşünülmektedir.

Bu dönemlerde saçlarda onarım ve bakım daha etkili sonuçlar vermektedir. Yaptığın saç maskeleri, saç bakımları ve saç kesimlerinin olumlu etkilerini görmek isteyenler su burcu döneminde  uzun ve kısa saç saç kesimi veya bakım yaptırabilirler.

Yengeç burcu dönemi 21 haziran ile 22 temmuz, akrep burcu dönemi 23 ekim ile 21 kasım, balık dönemi ise 19 şubat yeni mart şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmemen Gereken Günler

Ateş burçları kuraklık dönemidir. Bu nedenle ateş burcu günlerinde saç kesimi yapmak saçların daha yavaş uzamasına, daha sağlıksız veda hacimsiz görünmesine neden olmaktadır.

Ateş burcu döneminde saç kesim yapmak ne kadar yanlış ise, ağda ve epilasyon yaptırmak bir o kadar doğrudur.

Koç burcu dönemi 21 mart ile 19 nisan arası, aslan burcu dönemi 23 temmuz ile 22 ağustos arası, yay burcu dönemi ise 22 kasım ye 23 aralık arası olarak karşımıza çıkmaktadır.

saç kesim tarihleri

saç kesim tarihleri

Saç Ne Zaman Kesilir?

Ayın evreleri değiştikçe gücü de değişmektedir. Ay döngüleri doğrultusunda geçmişten günümüze birçok ülkede ve ülkemizin bazı bölgelerinde saç kesim tarihleri olarak bilinen günlerde ekim ve dikim yapılmaktadır.

Ürünlerin cinsine göre de ateş burcu döneminde hasat yapılmaktadır. Bu bağlamda saç kesme takvimi doğrultusunda saç kesmek etkili sonuçlar verecektir.

Saç Kesim Tarihleri Doğrultusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar;

Birçok kişi saçların hızlı uzamasını ister. Tam da bu noktada saçların hızlı uzaması için neler yapılır sorusu öne çıkmaktadır. Saçların daha güçlü ve daha hızlı uzamasını istiyorsanız, saç kesimini ay’ın hilal halinden, tam ay haline doğru ilerlediği dönemi tercih etmelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Bu Senenin En Trend Kısa Saç Modelleri 75+Fikir

Saçların hızlı uzamasından ve sık sık kuaföre gitmekten sıkıldıysanız, saçlarınızı ayın dolunay halinden hilal haline doğru geçtiği dönemi kullanmalısınız. Zira bu dönemde saç kesimi yapıldığı zaman saçlarınız çok daha yavaş uzayacaktır.

Saç kesim günleri 2022

Saç kesim günleri 2022

Asla Saç Kestirmemeniz Gereken Günler Nelerdir?

Her ayın 9 gününde, 15 gününde ve 23 gününde saç kesimi önerilmemektedir. Ayrıca güneş ve ay tutulması gibi doğa olaylarının olduğu süreçte de saç kesimi tavsiye edilmemektedir.

Saç Kesim Takvimi Doğrultusunda Saç Kesimi Sonuçları

Astroloji bilimi doğrultusunda ay takvimine göre saç kesiminin avantajını beraat edenler doğru tarihte saç kestirmenin yararlarını ve zararlarını merak ettirmektedir.

Ince saçları kalınlaştırmak için saç ne zaman kesilmelidir? Ay döngüsünün sonlarında saç kestirilmelidir. Ayrıca ay’ın oğlak yengeç ve boğa döneminde saç kesimi yapılması halinde saçlarınızın daha kalın olduğunu göreceksiniz

Astrologlar, 2022 ay takvimi saç kesim tarihleri doğrultusunda en ideal saç kesim tarihinin yeni ay evresi olduğunu belirtmektedir.

Saç kesim takvimi doğrultusunda kesilen saçların daha kolay şekil aldığını, daha hızlı uzadığını, uzattığını da ve daha hacimli olduğunu deneyerek fark edebilirsiniz.

Resim Galerisi: Sac Kesimi Tarihleri

Bir önceki makalemiz olan Küt Saç Modelleri 2022-2023 başlıklı yazımızda 2021 Küt Saç Modelleri ve küt kesim hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu