Tarz Kadın

Saç Kesim Günleri (bu senenin)

27.12.2022
977
Saç Kesim Günleri (bu senenin)

Saç kesim günleri ay takvimine göre farklılık göstermektedir. Günümüzde birçok kişi saç ne zaman kesilir, kozmik bakım saç günleri nelerdir, Saç kesim tarihleri nelerdir gibi sorular sormaktadır. 2023 saç kesim günleri  ve bu günlerde saç kesmenin saçın üzerinde olumlu etkilerinden bahsedeceğiz. Saçlarınız dikkat etmeniz gereken tarihler dışında, kesmemeniz gereken tarihlerde var elbette. Gelin hep birlikte saç kesme günleri hakkındaki detayları görelim.

Saç Kesim Günleri 2023

Ay takvimine göre saç kesiminin doğru günleri ve yanlış günleri bulunmaktadır. Ay, doğada tüm canlılara güç kazandırarak büyümelerine destek olmaktadır.

Evrensel genişleme açısından büyücü en yüksekte olan ay hali, dolunay olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolunayda saçların hızlı büyümesinin desteklendiğine inanılmaktadır. Bu nedenle ayın en güçlü evresi olan dolunayda saç kesiminin en doğru tarih olduğu düşünülmektedir.

sac hangi gunler kesilir

sac hangi gunler kesilir

Ay takvimine göre belirli günlerde saç kesimi yapmak saç kökü sağlığı ve sağlıklı saç büyümesini teşvik etmektedir.

Ocak saç kesim günleri 2023 den-haziran saç kesim günleri 2023 e, temmuz saç kesim günleri 2023 den aralık saç kesim günleri 2023 e kadar özel günler vardır. Yani saç kestirme günleri yılın 12 ayına özel saç kesim tarihleri sunmaktadır.

Saç Hangi Günler Kesilir?

Saç kesme takvimi vermeden önce birkaç saç kesim günleri detayı paylaşmak istiyoruz. Ay’ın, su burcu döneminden geçtiği zaman en yüksek ve en verimli potansiyele sahip olduğu düşünülmektedir.

Bu dönemlerde saçlarda onarım ve bakım daha etkili sonuçlar vermektedir. Yaptığın saç maskeleri, saç bakımları ve saç kesimlerinin olumlu etkileri görülmektedir. Saç ne zaman kesilir? İsteyenler su burcu döneminde  uzun ve kısa saç saç kesimi veya bakım yaptırabilirler.

Ay Takvimine Göre Saç Kesiminin Yasak Olduğu Günler

Hangi günler saç kesilir konusunun önemli olduğu kadar, hangi günler saç kesilmez konusu da önemlidir. Ateş burçları kuraklık dönemidir. Bu nedenle ateş burcu günlerinde saç kesimi yapmak saçların daha yavaş uzamasına neden olur. Ayırca saçların daha sağlıksız veda hacimsiz görünmesine neden olmaktadır.

Ateş burcu döneminde saç kesim yapmak ne kadar yanlış ise, ağda ve epilasyon yaptırmak bir o kadar doğrudur.

saç kesim tarihleri

saç kesim tarihleri

Saç Ne Zaman Kesilir?

Bu sene saç hangi gün kesilir? Ayın evreleri değiştikçe gücü de değişmektedir. Ay döngüleri doğrultusunda geçmişten günümüze birçok ülkede ve ülkemizin bazı bölgelerinde saç kesim tarihleri olarak bilinen günlerde ekim de yapılmaktadır.

Ürünlerin cinsine göre de ateş burcu döneminde hasat yapılmaktadır. Bu bağlamda saç kesme takvimi doğrultusunda saç kesmek de etkili sonuçlar verecektir.

Saç Kesim Tarihleri Doğrultusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar;

Saç ne zaman kesilirse çabuk uzar?

Birçok kişi saçların hızlı uzamasını ister. Tam da bu noktada saçların hızlı uzaması için neler yapılır sorusu öne çıkmaktadır. Saçların daha güçlü ve daha hızlı uzamasını istiyorsanız, saç kesimini ay’ın hilal halinden, tam ay haline doğru ilerlediği dönemi tercih etmelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Bu Senenin En Trend Kısa Saç Modelleri 85+Fikir

Saçların hızlı uzamasından ve sık sık kuaföre gitmekten sıkıldınız mı? O halde saçlarınızı ayın dolunay halinden hilal haline doğru geçtiği dönemde kesmelisiniz. Zira bu dönemde saç kesimi yapıldığı zaman saçlarınız çok daha yavaş uzayacaktır. Yani yavaş saç uzamasını isteyenler için saç kesim zamanı bu dönemdir.

Saç kesim günleri 2022

Saç kesim günleri-bu senenin

Asla Saç Kestirmemeniz Gereken Günler Nelerdir?

Her ayın 9 gününde, 15 gününde ve 23 gününde saç kesimi önerilmemektedir. Ayrıca güneş ve ay tutulması gibi doğa olaylarının olduğu süreçte de saç kesimi tavsiye edilmemektedir.

Saç Kesim Takvimi Doğrultusunda Saç Kesimi Sonuçları

Astroloji bilimi doğrultusunda ay takvimine göre saç kesiminin avantajını merak edenler çok fazladır. Aslında herkesin saç kesimi için uygun günleri bilmesi gerekmektedir.

İnce saçları kalınlaştırmak için saç ne zaman kesilmelidir? Ay döngüsünün sonlarında saç kestirilmelidir. Ayrıca ay’ın oğlak yengeç ve boğa döneminde saç kesimi yapılması halinde saçlarınızın daha kalın olduğunu göreceksiniz

Astrologlar, 2023 ay takvimi saç kesim tarihleri paylaşmaktadır. Bu doğrultuda en ideal saç kesim tarihinin yeni ay evresi olduğunu belirtilmektedir.

Saç kesim takvimi doğrultusunda kesilen saçların daha kolay şekil aldığını, daha hızlı uzadığını, uzattığını da ve daha hacimli olduğunu deneyerek fark edebilirsiniz.

Resim Galerisi: Sac Kesimi Tarihleri

Bir önceki makalemiz olan Alnı Dar Olanlar İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Alnı dar olanlar için saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu