Tarz Kadın

İnce Telli Seyrek Saçlar Nasıl Gürleşir Neler Yapılmalıdır?

12.03.2022
1.334
İnce Telli Seyrek Saçlar Nasıl Gürleşir Neler Yapılmalıdır?

İnce telli seyrek saçlar nasıl gürleşir neler yapılmalıdır konulu içeriğimizde seyrek saçları gürleştirmek için yapmanız gerekenler hakkında bilgiler vereceğiz. Günümüzde saçlar için kimyasal içerikli maddelerin kullanımı, aşırı stres, dengesiz beslenme ve buna benzer birçok sebepten dolayı ortaya çıkan seyrek saç, kadınların ve erkeklerin sıkıntıları arasındadır.

Modern çağ insanı, saç sorunları ve saç dökülmesi sonrasında görülen seyrek saçlar için yapılması gerekenler konusunu merak etmektedir. Fizyolojik ve çevresel faktörlere bağlı olan saç incelmesi sonucunda saçım nasıl gürleşir sorusunun cevabını sizler için araştırdık.

İnce Telli Seyrek Saçlar Nasıl Gürleşir Neler Yapılmalıdır?

Saç Neden Seyrelir? İlk olarak saç tellerinin neden inceldiği ne saçların neden seyreldiğini kısaca değinmek istiyoruz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çevresel veya fizyolojik faktörler arasında yer alan erkek tipi saç dökülme, kadın tipi saç dökülme, saçkıran, kansızlık, tiroid rahatsızlığı saç derisi hastalıkları ve şok diyetler yer almaktadır.

İnce telli ve seyrek saçlar nasıl gürleşir

İnce telli ve seyrek saçlar nasıl gürleşir

Ayrıca kanser tedavileri, doğum kontrol hapları, hamilelik ve doğum sonrası hormonal dengesizlikler, yüksek ateşli ağır enfeksiyon hastalıkları, hızlı kilo verdiren şok diyetler, mevsim geçişleri, yanlış saç bakımları gibi nedenler de yer almaktadır.

Seyrek Saçlar İçin Ne Yapılmalı?

Seyrek saçlar için ne yapmalı sorusundan önce saçların seyrelmemesi için ne yapmalı sorusunun cevabını verelim.

Zira günlük hayatta saça yapılan yanlış uygulamalar, saç tellerinin incelmesine ve bakımsız hale gelmesine neden olmaktadır. Günlük rutin içerisinde yapılan yanlışları düzeltmek bile saç kaybının minimuma ineceğini göstermektedir.

Saça aşırı ısı uygulayan saç düzleştirici ve fön makinesi gibi yüksek ısılı aletlerin kullanımı saçları yıpratıp saç köküne zarar verdiği için saçların kırılmasına ve dökülmesine neden olmaktadır. Duş sonrası saçları doğru kurutarak bile saç kaybının önüne büyük oranda geçilebilir.

Saç nasıl gürleşir

Saç nasıl gürleşir

Saç köklerinin güçlenmesi ve yeni saçların çıkmasına zemin hazırlanması için saçlardaki kırıkları sık sık aldırmak gerekmektedir. Saç kırığı oluşumunu beklemeden düzenli aralıklarla saç kesimi yaptırmalısınız.

Saçları ıslakken taramak ve banyo sonrası saçları çok sıkı bağlamak, koparak dökülmelere neden olduğu için bu tür hareketlerden uzak durmalısınız.

Günlük stres düzeyini minimuma indirmek bile saçlar ve saç derisinde ortaya çıkan birçok hastalığın önüne geçerek saç seyrelmesine neden olan faktörleri ortadan kaldıracaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Saç Kesimi Modelleri Kadın

Seyrek Saçları Güçlendirmek İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Seyrek saça ne iyi gelir? Saçlarım çok seyrek ve ince telli ne yapmalıyım diyenlere ilk olarak vitamin ölçümü yaptırmalarını, dengesiz beslenmeye bağlı olarak azalan vitaminleri yerine koyacak ilaçlar kullanmalarını öneriyoruz.

Saçım nasıl gürleşir

Saçım nasıl gürleşir

Saç ve saç telleri için önemli olan çinko, demir ve biotin vitaminlerinin düzeyi mutlaka ölçülmelidir.

İnce telli ve seyrek saçlar nasıl gürleşir?  Birçok kişi seyrek ve ince telli saçlar ile daha bakımsız göründüğü ve istediğin saç modelini kullanamadığı için saç nasıl gürleşir sorusunu sormaktadır.

Saçlarınızda genetik bir incelik yok ise PRP tedavisi, mezoterapi tedavisi ve doğal bakım maskeleri ile saçları gür hale getirebilirsiniz.

Seyrek Saçlar İçin PRP, Mezoterapi Ve Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde her alanda olduğu gibi seyrek saçlar için ve saç dökülmesi gibi birçok saç problemi için mezoterapi ve PRP tedavileri uygulanmaktadır. Saç ekimi tedavilerinin hızla artması kaliteli ve dikkatli yapılması sonucunda oldukça etkili sonuçlar alınmaktadır.

Seyrek saçlar için ne yapılmalı

Seyrek saçlar için ne yapılmalı

Mezoterapi Tedavisi  Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir? Mezoterapi uygulaması sırasında saç tellerinin, saç köklerinin saç hücrelerinin ihtiyacı doğrultusunda vitamin, protein ve mineraller saç köküne uygulanmaktadır.

Acısını hissetmeyeceğiniz kadar küçük iğnelerle uygulanan bir tedavi şeklidir. Saç kökleriniz ve saç hücreleriniz gerekli vitamini doyasıya aldığı zaman saçlarınız gürleşmeye başlayacaktır.

Seyrek saç nasıl gürleşir sorusunun cevabında en çok kullanılan tedavi yönteminin mezoterapi olduğunu görüyoruz.

Saçları dolgun göstermek için ne yapılmalıdır

Saçları dolgun göstermek için ne yapılmalıdır

Seyrek Saçlar İçin PRP Tedavisi Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir? Saç köklerinde düzensiz kan akışı var ise PRP tedavisi yaptırabilirsiniz.

Seyrek saçların nedeni düzensiz kan akışı olanlarda kişinin kendi kanından alınan kök hücreleri düzenli aralıklarda saç köklerine uygulanmaktadır. (saçın seyrekliğine göre Uygulama süresi değişmektedir)

Saçlarım çok seyrek ve ince telli ne yapmalıyımSaçlarım çok seyrek ve ince telli ne yapmalıyım

Saçlarım çok seyrek ve ince telli ne yapmalıyım

Saç köklerinde düzenli kan akışının sağlanması ile saç tellerinde kalınlaşma ve seyrek saçlarda gürleşme görülür. En çok bölgesel saç incelmesi ve saç seyrelmesinde kullanılıyor gibi görünse de genel olarak da kullanılmaktadır. Uygulama kişinin saç yapısına ve saç seyrekliğine göre değişiklik gösterse de 25-60 dakika arasında yapılmaktadır.

Seyrek Saçları Gürleştirmek İçin Doğal Bakım Maskeleri

Saç tellerinden, saç derisinde ve saç hücrelerinde etkili sonuçlar veren doğal yağlar bulunmaktadır. Saç yapısına uygun jojoba yağı, hint yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera yağı, badem yağı, kekik yağı ve çam terebentin yağı kullanarak saçları gürleştiren  saç bakımı yapabilirsiniz.

Seyrek saç nasıl gürleşir

Seyrek saç nasıl gürleşir

Doğal yağlarla saç bakımı için saç yapısına uygun saç bakım yağı saç derisine damlatılarak masaj yapılır ve bekleme süresi sonunda ılık su ile yıkanır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları

Seyrek ve ince telli saçları gürleştirmek için en çok tercih edilen saç bakım yağları arasında aloevera yağı ve badem yağı yer almaktadır.

Saç tipinize uygun saç bakım yağı bilgisini saç analizi sonrası veya sürekli gittiğiniz kuaförünüz den öğrenebilirsiniz.

Seyrek saçları gürleştirmek için yapmanız gerekenler

Seyrek saçları gürleştirmek için yapmanız gerekenler

Aşırı Seyrek Saçlar İçin Saç Ekimi; seyrek saç nasıl gürleşir soruların cevapları arasında saç ekimini de görmekteyiz. Yukarıdaki tüm işlemler sonucunda etkili sonuç alamayan kişiler için saç ekimi tedavisi yapılmaktadır. Saç ekimi seyrek saçlar için kesin tedavi yöntemidir.

Saç ekimi tedavisinde kişinin kendi ensesinden alınan güçlü saçlar, seyrek saçların olduğu bölgeye nakledilmektedir.

Seyrek saç problemi olan kişilerde traşsız saç ekimi ve uzun saç ekimi olarak iki farklı teknik uygulanmaktadır.

Seyrek saç için ne yapmalı

Seyrek saç için ne yapmalı

Traşsız Saç Ekiminde saçların üst, yan ve ön kısımları traş edilmeden mevcut saçlar ve mevcut saç yapısı korunarak yapılan saç ekimidir.

Traşsız saç ekiminde yalnızca döner olan başın arka kısmındaki bölüme tıraş yapılır. Özellikle uzun saç sahibi kişiler traşsız saç ekimi tedavisini daha çok tercih etmektedir.

Seyrek saç

Seyrek saç

Uzun Saç Ekimi tedavisinde ise saçlar traş edilmeden donör bölgedeki uzun saçlar kısaltılmadan uzun haliyle alınarak ve uzunluğu korunarak yapılan saç ekimi işlemidir.

Bu saç ekimi yönteminde en önemli detay en sağlıklı saç köklerinin seçilmesidir. Uygun şekilde çıkartılan sağlıklı saç kökleri seyrek ve saçsız bölgeye saçın doğal çıkış yönünde yerleştirilerek saç ekimi yapılır.

Saçları gür göstermek

Saçları gür göstermek

Saç ekimi saçları dolgun göstermek, saçları gür göstermek, ince telli ve seyrek saçları gürleştirmek için yapılan tüm çalışmaların sonuçsuz kalması sonucunda yapılmalıdır.

Zira birçok kişide gıda takviyesi veya doğal bakımlarla saç seyrekliği problemi kesin olarak ortadan kalkmaktadır.

Resim Galerisi: Seyrek Saç

 

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Ombre Nasıl Yapılır ki başlıklı yazımızda Evde ombre nasıl yapılır, evde ombre yapımı ve ombre hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. seda dedi ki:

  doğal her yöntemi denedim sayılır. Şimdi de bu yazı çıktı karşıma. (ince telli seyrek saçlar nasıl gürleşir) Bakalım buradaki öneriler denedikten sonra saçlarım çıkmaya başlayacak mı?

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba,

   Düzenli kullanımda etkili sonuçlar alınmıştır. Basit ama etkili yöntemler sizde da işe yarayacaktır.

 2. neslihan dedi ki:

  ince telli bakım setini kullanmaya başladığımdan beri saçları kendine geldi.

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba,
   Deneyiminizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz.
   Mutlu günler

 3. serra dedi ki:

  benim de saçlarım çok ince telli ve seyrek. Ne yapsam olmuyor. Bide sizin tavsiyelerinizi deneyeceğim.

Tarz Kadın Blogu