Uzun Sakal Modelleri

13.03.2023
682
Uzun Sakal Modelleri

Uzun sakal modelleri hemen hemen her sezon farklı saç modelleri ile öne çıkmaktadır. Uzun sakal özellikle gür uzun sakallar birçok kişide tarz ve karizmatik görünüm sunmaktadır.  Bu sezonun erkek sakal modelleri arasında özellikle kısa saç uzun sakal ve kısadan uzuna sakal vardır. Uzun saç sakal modelleri kısa saç ve uzun sakal modellerine göre daha az kullanılır. Bugün hep birlikte hemen hemen her yüz tipine uyan sakal modelleri arasında yer alan uzun sakal detayları göreceğiz.

Uzun Sakal Modelleri Hangileridir?

Birçok kişi sakal uzatmaya karar verir. Ancak yüz şekline hangi sakalın gidip gitmediğini bilemez. Bu nedenle uzun sakal mı, kısa sakal mı hatta orta uzunlukta sakallı bıraksam diye düşünür.

Uzun-sac-sakal-modelleri

Uzun saç sakal modelleri

Orta uzunlukta sakal bırakmak istiyorsanız saçlarınızı biraz daha uzun tutmanız daha karizmatik görünüm demektir. Ancak uzun büyürse kal seviyorsanız kısa saç uzun sakal stillerini kullanmanızı öneririz.

Yuvarlak yüze yakışan uzun sakal modeli inceden uzuna sakal şeklindedir. Böylece yüz hatlarına v şekli kazandırarak daha tarz görünebilirsiniz.

Kısa Saç Uzun Sakal

Erkek uzun sakal modeller arasında kısa saç uzun sakal kesimleri daha çok kullanılmaktadır. Çünkü uzun sakal kısa saç modeller ile çok daha etkileyici görünüm sunmaktadır. Hatta hemen hemen tüm yüz tiplerine yakışır diyebiliriz. Yani dikdörtgen, yuvarlak, oval, kare veya kemikli yüz hatlarına sahipseniz uzun sakal kısa saç kullanabilirsiniz.

Kisa-sac-uzun-sakal

kısa saç uzun sakal

Modern ve karizmatik görünüm için kısa saç uzun sakal modellerini öneriyoruz. Günümüzde pek çok erkeğin sakallarını uzatırken saçları kazıttığını veya çok kısa kestirdiğini görüyoruz. Yüz hattınızı en uygun seçenekteki uzun sakal modelini sıfır, bir, iki, üç veya dört numara saç tıraşı ile kullanabilirsiniz.

Uzun sakal çeşitleri arasında, dağınık uzun sakal, uzun keçi sakalı, çok uzun sakal yer almaktadır

Uzun Sakal Kimlere Yakışır?

Yüz tipi uzun olan kişilerde ince uzun sakal önerelim demektedir. Ancak gür ve yuvarlak sakal ile birlikte çok kısa saç kesimi kullanabilirsiniz. Böylece yüz hatlarınız daha estetik ve daha orantılı görünecektir.

Uzun sakal erkek stilleri hemen hemen her yüz şeklinde uyum sağlayacak profiller sunmaktadır. Yuvarlak yüze inceden uzuna sakal, dikdörtgen yüze kısadan uzuna sakal bırakabilirsiniz.  Aslında doğru uzun sakal çeşitleri, doğru yüz şekli ile eşleştirildiği zaman kusursuz görünüm sunmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa Sakal Modelleri 

Uzun Saç Sakal Modelleri

Hemen hemen her sezon saç ve sakal modelleri değişmektedir. Uzun sakal, uzun saç ile birleştiği zaman çok daha zor bakım yapılmaktadır. Bunun dışında birçok kişide uzun sakal ve uzun saç eşleştirmesi karmaşaya neden olmaktadır. Bu da kullanıcısını daha yorgun ve yaşlı göstermektedir. Bu nedenle uzun sakalları mümkün olduğu kadar kısa saç modelleri ile birlikte kullanmanızı öneririz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en güzel uzun sakal modeli görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz

Resim Galerisi: Uzun Sakal

Bir önceki makalemiz olan Erkek Kapri Kombinleri - Şık Stiller başlıklı yazımızda Erkek kapri kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu