Tarz Kadın

Kısa Sakal Modelleri 2023-2024

12.03.2023
48
Kısa Sakal Modelleri 2023-2024

Kısa sakal modelleri, her erkekte farklı sakal tarzı ile öne çıkmaktadır. Sakal stili, erkeğin yüz ifadesini ve görünümünü etkilemektedir. Kısa saç uzun sakal, kısa saç kısa sakal modellerinin yanında uzun saç kısa sakal modellerini de görmekteyiz. Günümüzde birçok erkek, sakal bırakmadan önce uzun sakal mı kısa sakal mı sorusu sormaktadır.

Aslında erkeğin yüz tipi doğrultusunda seçilen sakal modeli daha çok yakışacaktır. Yani öncelikle yüz tipini belirlemeli bu yönde sakal modeli seçmelisiniz. Yüz şekline göre sakal modelleri bu nedenle büyük önem arz etmektedir. Gelin şimdi hep birlikte kısa saç sakal modelleri hakkındaki detayları görelim.

Kısa Sakal Modelleri

Tercih ettiğiniz sakal cesitleri sizi hem karizmatik, hem sevecen hem de tarz göstermelidir. Bu nedenle eğer kısa sakal istiyorsunuz kısa sakal hangi saçla kullanılmalıdır sorusunun cevabını bilmelisiniz. Böylece çok daha karizmatik görünebilirsiniz.

Kisa-erkek-sac-sakal-modelleri

Kısa erkek saç sakal modelleri

Kısa Saç Sakal Modelleri

Aslında kısa saç modelleri denilince akla 0 numara saç modellerinden 3 numara saç modelleri gelmektedir. Ayrıca 2 numara saç modeli, 4 numara saç modeli ve 6 numara saç kesimi de kısa saç sayılmaktadır. Birçok kişi 7 numara saç, 8 numara saç, 9, 10, 11, 12 numara saç kesimine kadar kısa saç olarak nitelendirmektedir. Özellikle kısa saç kesimlerinde çok daha tarz ve estetik durmaktadır.

Kısa erkek saç modelleri kullanmayı seviyorsanız illaki saçlarınıza uygun bir kısasa kal modeli vardır. Örneğin subay traşı, 3 numara saç modeli,  ve kısa Amerikan saç modeli kirli özellikle kirli sakal modeli ile kullanılmaktadır. Ayrıca kısa buzz saç kesimi, sıfır numara saç kesimi de kısa kısa saç sakal modeli arasındadır.

Kısa saçlar ile birlikte yüz şekline uygunluk çerçevesinde topsakal, keçi sakal, çene hizasında sakal kullanabilirsiniz. Ayrıca bıyıklı kısa sakal veya bıyıksız kısa sakal daha tercih edebilirsiniz.

Bu sene kısa saçlarla en çok kullanılan sakal modelinin top sakal ve kirli sakal olduğunu belirtmeliyiz.

Kısa saça sakal modelleri belirlerken yüz şeklinin dikkate almanız gerektiğini hatırlatalım. Özellikle uzun yüz şekline sahipseniz kısasa kal kullanımının yüz şeklinizi daha orantılı göstereceğini unutmayın.

Kisa-sac-sakal-modelleri

Kısa saç sakal modeller

Uzun Saç Kısa Sakal Modelleri

Aslında uzun saç kısa sakal modeller arasında orta uzunlukta sakal ilk sırada yer almaktadır. Uzun saçlara sürekli toplu kullanıyorsanız klasik sakal bırakabilirsiniz.

Uzun saç ile sivri sakal, oval sakal, yuvarlak sakal ve çene sakal modelleri kullanabilirsiniz. Birçok kişi uzun saç ile uzun sakal kullanır mı sorusu sormaktadır. Çok uzun saçlarla uzun sakalları birlikte kullanmayı önermiyoruz. Çünkü kullanıcısına karmaşık bir yüz ifadesi vermektedir. Bu nedenle uzun saçlarla orta uzunlukta veya kısa sakal kullanabilirsiniz. Bu yüz şekline göre sivri sakal, oval sakal, top sakal ve diğer sakal modellerinin kısası olabilir.

Kısa Sakal Kimlere Yakışır?

Oval yüz şekline, uzun yüz şekline ters üçgen yüz şekline ve dikdörtgen yüz şekline yakışmaktadır. Yuvarlak yüz sakal modeli arasında da yer alan kısa sakallar doğru saç modeliyle eşleştirilmelidir. Örneğin yuvarlak yüze top sakal yüzü daha estetik gösterecektir. Böylece çok daha karizmatik ve tarz görünüm yakalanır. Kısa sakal modeli kısa bıyık veya uzun bıyık modelleri ile kullanılabilir. Görsel kaynağı: Pinterest

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin trend kısa sakal modellerinin arasından derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Daha tarz bir sakala sahip olmak için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Sakal

 

 

Bir önceki makalemiz olan Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri 2023-2024 başlıklı yazımızda Sakal modelleri ve Yüz şekline göre sakal modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu