Uzun Boylu Kadınlar İçin Saç Modelleri Ve Saç Kesimleri

19.06.2022
1.461
Uzun Boylu Kadınlar İçin Saç Modelleri Ve Saç Kesimleri

Uzun boylu kadınlar için saç modelleri denilince nokta atışı saç modelleri verilemez çünkü çok uzun boylu kadın saç modeli ile orta uzunluktaki kadınlara yakışan saç modelleri farklıdır. Ayrıca uzun boylu kızlara yakışan saç modelleri belirlerken vücut hatlarına göre seçimler yapmalısınız. Böylece vücut tipine uygun- yüz tipine uygun saç modeli kullanmış olacaksınız.

Asla bu da size yakışan saç modellerini kullanma hakkı verecektir.  İşte şimdi vücut şeklin ve boyutun doğrultusunda saç modelleri vereceğiz. Böylece dışarıya çıkmadan sil ifadenizi öne çıkaracak saç modelleri kullanabileceksiniz.

Uzun Boylu Kadınlar İçin Saç Fikirleri

Siz, uzun boylu bayanlar saç stiliniz ile daha özgüvenli bir duruşta olmak istemez misiniz?  Yani her kıyafetin izle uyum sağlayabilecek saç modelleri yapmak istemez misiniz? Aslında bunu yapmak çok kolaydır. Çünkü vücut hatlarınız doğrultusunda uzun boy ile uyumlu saç modelleri de var.

çok uzun boylu kızlara yakışan kısa saç modelleri nelerdir

çok uzun boylu kızlara yakışan kısa saç modelleri nelerdir

Çok Zayıf Uzun Boylu Kadınlara Yakışan Saç Modelleri

Zayıf  uzun boylu kızlar için saç modelleri olarak kısa saç modelleri öneriyoruz. Çünkü uzun boylu zayıf kadınlar kısa saç modelleri ile yüz hatlarını daha dolgun göstererek daha estetik görünüme kavuşacak vardır.

Bunun için uzun boya kısa kıvırcık saç, düz kısa saç veya dalgalı kısa saç arasından seçim yapmalısınız. Eğer çok zayıf yüz hatlarına sahipseniz- düz kısa saç kullanmalısınız. Çünkü bu şekilde yanaklarını elmacık kemiklerini daha güzel görünecektir. Yüzü toplu zayıf uzun boylu kadınlar da yine düz kısa saç modelleri kullanmalıdır.

Uzun Boylu Kadınlara Kısa Saç Yakışır Mı?

Zayıf uzun boylu kadınlara kısa saç modelleri önerilmektedir. Yüz tipine uygun saç modelleri doğrultusunda kısa saç modelleri veya çok kısa saç modelleri kullanabilirler.

Zayıf ve uzun boylu kadınlar çene hizasında saç modeli boyun hizasında saç modeli  veya daha kısa saç modelleri kullanabilirler.

Okurlarımız buna da baktı ⇒En Trend Kısa Saç Modelleri 2022-2023-85 Fikir

Çünkü zayıf uzun boylu kadınlar uzun saç modelleri ile yüz hatları tamamen kaybolacaktır. Bu da estetik görünüm açısından sıkıntılı bir durumdur.

Özellikleri renkli gözlere sahipseniz çok kısa saç modelleri ile renkli gözlerinize vurgu yapabilirsiniz.

Elma Vücut Uzun Boylu Kadın Saç Modeli

Vücutlarının kısmı daha toplu bacak kısmı nispeten inci olan vücut tipine elma figürlü vücut tekil denilmektedir. İşte bu vücut tipine sahip olan kadınlar kısa saç kullanmalıdır. Ancak tercih edilen saç modeli aşırı kısa olmamalıdır.

Bu senenin uzun boylu kızlara yakışan kısa saç modelleri

Bu senenin uzun boylu kızlara yakışan kısa saç modelleri

Özellikle yanları kısa üst kısmı hacimli saçlar sizi daha tarz gösterecektir. Aslında yüz tipinize uygun kısa saç modelleri ile üst vücuda daha az vurgu yapıldığı için vücut hatları daha orantılı görünecektir. Bu da bir bütün olarak daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Armut Vücut- Uzun Boylu Kadın Saç Modelleri

Geniş kalçalar ve dar üst gövdeye sahip olan kişiler armut vücut tipine sahiptir. Armut vücut tipine sahip uzun boylu kadınlar için saç şekilleri olarak uzun saç modelleri öneriyoruz.

Uzun saç modelleri ile vücudun üst kısmına daha çok vurgu yapılacak, böylece vücut daha dengeli görünecektir.

Uzun Boylu Kilolu Kadınlar İçin Saç Modelleri

Kilolu kadınlar hafif dalgalı uzun saç modelleri ile daha estetik yüz hatlarına sahip olacaktır. Böylece tombul yanaklarınız, hafif dalgalı saçlar ile kamufle olacak ve yüz şekliniz daha estetik görünecektir.

Standart Vücut Uzun Boylu Kadın Saçları Nasıl Olmalıdır?

Omuz hizasında saçlar uzun boylu kadınlar için önerilen saç kesimleri arasında yer almaktadır. Kısa modellerden daha feminen ve daha güvenli bir modeldir.  Ayrıca yüz tipine göre hafif dalga veya kıvırcık görünüm kazandırılabilir. Böylece daha güzel ve alımlı görünmek kaçınılmaz olur.

tarz uzun boylu ve kıvırcık saçlı kızlara hangi saç modeli yakışır

tarz uzun boylu ve kıvırcık saçlı kızlara hangi saç modeli yakışır

Uzun boylu kısa boyunlu kadınlar ise uzun saç modelleri önerilmektedir. Uzun saç modelleri ile at kuyruğu saç modeli öneriliyor. Çünkü bu tarz toplu saç modelleri kullanımı ile boyun yapısı daha uzun ve daha estetik gösterilecektir.

Uzun boylu kadınlara yakışan kısa saç modelleri uzun dalgalı saçlar, orta uzunlukta düz saçlar ve kıvırcık saçlar olarak da öne çıkmaktadır.

Özellikle tombul yanaklı uzun boylu kadınlar  dalgalı veya kıvırcık saçları ile yanaklarını kapatarak yüz şeklini daha estetik gösterebilirler.

Uzun boy geniş alın saç modelleri olarak ise perçemli dalgalı saç modellerini öneriyoruz.  İsterseniz toplu isterseniz açık perçemli saçlar ile uyumlu saç kesimleri kullanımı en doğrusu olacaktır.

Uzun yüz uzun boylu kadın saç modeli olarak ise kahküllü saçlar en doğru saçlar öne çıkmaktadır. Uzun yüz hatlarını dengeleyerek vücut yapısı ile uyumlu görünüm için yüz tipine uygun kahküllü saç modellerinden seçim yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Boynu Uzun Kadınlar İçin Saç Modelleri

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin uzun boylu kadın kısa saç, kıvırcık saç, dalgalı saç ve düz saç görselleri paylaşılmıştır. Resim gerisini resim derisini inceleyerek sizin için uygun olan ayrıntıları fark edebilirsiniz. Fark edebilirsiniz. Böylece uzun boy ile uyumlu saç modelleri sizinle olacaktır.

Resim Galerisi: En Güzel Saç Modelleri Uzun Boy

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu