Boynu Uzun Kadınlar İçin Saç Modelleri

04.01.2021
2.374
Boynu Uzun Kadınlar İçin Saç Modelleri
Boynu uzun gösteren saç modelleri

Boynu uzun gösteren saç modelleri

Boynu uzun kadınlar için saç modelleri başlıklı yazımızda boyunu uzun gösteren saç modelleri dışında kalan uzun boyunlular için saç modelleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Kısa boyunlu kadınlar için saç modelleri ile uzun boyunlu kadınlar için saç modelleri farklılık göstermektedir. Her iki kesimdeki kadın aynı saç modelini kullanamaz.

Zira kısa boyunlu kadınlar boyunu uzun gösteren saç modelleri kullanırken boynu uzun kadınlar da boylu daha orantılı gösteren saç modelleri kullanmalıdır. Konunun detaylarına birlikte bakalım.

Boynu Uzun Kadınlar İçin Saç Modelleri

Boynu uzun kadınlar her zaman daha zarif, daha çekici ve daha seksi görünürler. Ancak doğru saç modeli kullanmadıkları zaman tüm bu avantajları anında dezavantaja dönüşür. Bu da uzun boyun sahibi kadınlar için doğru saç modeli seçimini zorunlu hale getirir.

Uzun boyunlular için saç modelleri

Uzun boyunlular için saç modelleri

Uzun Boyunlu Kadınlara Saç Modelleri Ve Kesimi

Boynu uzun kadınlar doğuştan şanslıdırlar. Tabii bu şansı dezavantaja çevirmedik leri sürece. Boynu uzun kadın kısa saç kesimi yaptırırken çok dikkatli olmalıdır.

Çok kısa saç modellerinden olan ve kulak hizasında biten bob kesim saç modelleri ve küt kesim saç modelleri boynunuzu olduğundan daha uzun göstereceği için size göre değildir.

Peki Uzun Boyunlu Kadınlara Yakışan Saç Modelleri Nelerdir?

Uzun boyunlular için saç modelleri denilince ilk akla gelen saç modeli uzun saç modelleri olmalıdır. Saç uzunluğunu kendi zevkinize göre belirleyebilirsiniz. Uzun boyunlu bayanlar için saç modelleri olarak fönlü uzun saçlar, dalga dalgalı ve düz uzun saçlar kullanılabilir.

Zarif bukleler ve parlak ışıltılı saçlar sizi çok daha dikkat çekici ve cazibeli gösterecektir.

Uzun boyunlular için saç kesim modelleri arasında boyun ile çene ortasında bitecek saç modelleri de vardır. Boyun kısmını uzunluğundan şikayetçi olanlar bu saç modeli ile boyunlarını daha da orantılı hale getirebilirler.

Uzun boyunlu kadınlara saç modelleri

Uzun boyunlu kadınlara saç modelleri

Orta uzunluktaki saç modeli uzun boyunlu kadınlarda yüz şeklinin güzelliğini öne çıkararak yüz hatlarına vurgu yapacaktır.

Uzun boyunlu bayan için saç modelleri dışında aksesuar seçiminde ve kombin parçası seçiminde de dikkatli olunmalıdır. Uzun sallanan küpe ve kısa kolyelerden uzak durulmalıdır.

Kıyafet kombini seçilirken ise boğazlı kazaklar, fularlar, yakalı gömlekler, yuvarlak yakalı giysiler ve boyun eşarpları sizin için her zaman ilk tercih olmalıdır. Beyaz kıyafetleri tercih etmeden önce biraz düşünün deriz.

Aşağıdaki resim galerisinde uzun boyunlu bayanlar için saç modelleri görsellerini istifadenize sunuyoruz. Daha fazla ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Uzun Boyunlu Kadının Saç Modeli

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu