Undercut Saç Hangi Yüz Şekline Yakışır Erkek

19.07.2022
1.223
Undercut Saç Hangi Yüz Şekline Yakışır Erkek

Undercut saç hangi yüz şekline yakışır erkek başlıklı yazımızda saç modeli erkek stili hakkında detaylar vereceğiz. Kısa ve uzun undercut erkek saç modelleri dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan ve erkeğe yakışan saç modelleri arasındadır. Undercut saç kesimi bu nedenle günlük saç stillerinden özel gün saç stiline kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır.

Undercut Saç Hangi Yüz Şekline Yakışır Erkek

Yuvarlak yüz şekline yakışan erkek saç modelleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Ancak diğer yüz tiplerine de yakışan seçenekleri vardır. Yani undercut saç kesimi erkek stili hemen hemen tüm yüz şekillerinde kullanılabilir.

Undercut-Sac-Hangi-Yuz-sekline-Yakisir-Erkek

Undercut Saç Hangi Yüz şekline Yakışır Erkek

Undercut erkek saç farklı yüz tipleri için farklı seçenekleri mevcuttur.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Stilleri

Undercut Saç Nedir – Nasıl Kesilir?

Erkek undercut saç kesimi için kısaca yanları kısa saç modelleri erkek stilleri diyebiliriz. Çünkü undercut erkek saç kesimi yanları ve arkası 3 numara veya sıfır numara saç kesimidir. Burada saçın tepe kısmına dilediğiniz uzunlukta olur.

Geriye Doğru Taranan Undercut Saç Modeli

Özellikle yuvarlak ve tombul yüze sahipseniz geriye taranan undercut saç erkek kesimi sizin için en uygun modeldir.

Geriye-Dogru-Taranan-Undercut-Sac-Modeli

Geriye Doğru Taranan Undercut Saç Modeli

Oval yüz, kare yüz veya dikdörtgen yüz şekline sahip olan erkeklerde geriye doğru taranmış undercut saç kullanır. Üstelik  çok da karizmatik olur.

Kısa Undercut Saç Modeli

Uzun yüz şekline yakışan erkek saç modelleri arasında kısa undercut erkek saç modeli vardır. Yanları 3 numara tepe kısmı 5 veya 8 numara olarak yapılır.

Kısa undercut saç modelini şekillendirirken ıslak görünümlü olarak şekil vermek en doğrusudur.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Kısa Erkek Saç Modelleri Ve Saç Trendleri

Undercut saç, erkek uzun yüz şekli dışında oval yüz, dikdörtgen yüz ve yuvarlak yüz şekline de yakışır.

Kisa-Undercut-Sac-Modeli

Kısa Undercut Saç Modeli

Yana Taranan Undercut Saç Erkek Modeli

Birçok erkek yüz şekli yana taranan saçlar ile çok daha karizmatik olur. Yana taranan undercut saç erkek modeli bu noktada birçok erkeğin favorisidir. Yine yanlar kısa ön kısımları uzun olan saçları hafif yana doğru tarayarak şekillendirin. Yan taraflara sizi katmanız daha karizmatik ve modern görünmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle özellikle genç undercut saç stili kullanıyorsanız saça çizik kullanmanızı öneririz.

Tepeden Bağlanan Undercut Saç Modeli

Tüm erkek yüz şekillerine yakışan undercut saç modeli olarak karşımıza tepeden bağlanan undercut çıkmaktadır. Özellikle kirli sakal ile kullanıldığı zaman muhteşem bir görünüm ortaya çıkar.

karizmatik-undercut-erkek-sac-sakal-modelleri

karizmatik undercut erkek saç sakal modelleri

Yanları sıfır numara tepe kısmı dilediğiniz uzunlukta bırakılan undercut model saçları topuz veya at kuyruğu şeklinde bağlarsınız. Böylece her türlü kombin ile kullanabileceğiniz karizmatik saçlara sahip olursunuz.

Aşağıdaki resim galerisinde en moda erkek saçı olarak bilinen undercut saç görselleri paylaşıyoruz. Bu senenin undercut saç kesimi arasından derlenen görselleri inceleyin. Böylece karizmatik ve çok daha yakışıklı bir görünüm sizinle olacaktır.

Resim Galerisi: Undercut Saç Erkek

 

Bir önceki makalemiz olan Kıyafette Kahverengi İle Uyumlu Renkler | Erkek Kombinleri başlıklı yazımızda Kahverengi İle Uyumlu Renkler Giyim Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu