Tarz Kadın

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır?

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır?

Tül perde nasıl beyazlatılır başlıklı yazımızda tül perde yıkarken beyazlatmak için tül beyazlatma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Sararmış tülleri beyazlatma ev hanımlarının çözüm aradığı en önemli temizlik sorunlarından biridir. Tül nasıl beyazlatılır? Tül perdeleri beyazlatmak için ne yapmalı? Tül perde deterjanı nasıl olmalı? Tül nasıl yıkanır? Gibi soruların cevaplarını perdeler nasıl beyazlatılır başlığı altında görelim.

Her kadın bembeyaz tüllere sahip olmak ister. Ağır kimyasallarla tül perde beyazlatmak perdelerin kısa sürede yıpranmasına neden olur. Bunun bilincinde olan bayanlar doğal eklemeler tül perde beyazlatma için her türlü yolu denemektedir. Şimdi sizlere tüller nasıl beyazlar sorusunun cevaplarını vereceğiz. Hiçbir yerde görmediğiniz bizzat denemiş tüyolarıyla birlikte perde beyazlatma yöntemleri…

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır?

Sizde sararmış perde, hatta grileşmiş tül perde beyazlatma konusundan çaresizseniz sorun yok! Şimdi paylaşacağımız bilgiler ile perde yıkama beyazlatma sorununu çözmüş olacaksınız

Tül beyazlatma yöntemleri

Perdeleri Beyazlatmak İçin Kaya Tuzu Ve Karbonat

⇒ Ülkemizde suyun sertlik derecesi çok yüksektir. Bu da özellikle çamaşırlarda fazla deterjan kullanmamıza etkili sonuç alamamamıza neden olur. Öyleyse ilk olarak suyun sertli derecesini kıracak işlemler yapmalıyız.

⇒ Perdeleri beyazlatmak için 1 su bardağı kaya tuzunu karıştıra karıştıra erittikten sonra makinanızın deterjan bölümüne ekleyin.

⇒ Ardından deterjanı ekleyin.

⇒ Perdeleri koyduğunuz makine  1 çay bardası karbonat ekleyin ve makineyi çalıştırın. Karbonatla tül beyazlatma geçmişten günümüze gelen bir perde yıkama yöntemidir.

⇒Makineden sararmış tül perdeler yerine bembeyaz kar gibi perdeler çıktığında gözlerinize inanamayacaksınız.

perde nasıl beyazlar

perde nasıl beyazlar

⇒ Deterjan, kaya tuzu ve karbonat tülleri beyazlatmak için ne yapmalı sorusunun en başarılı cevaplarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tül Beyazlatma- Bulaşık Makinesi Deterjanı

Tül beyazlatma, yani perde yıkama beyazlatma işleminde etkili bir diğer yöntemde bulaşık makinesi deterjanı ile perde beyazlatma işlemidir.

Tül perde nasıl yıkanır nasıl beyazlar

> İlk olarak 1-2 saat önceden 2 tane bulaşık makinesi tabletini nemlendirin.

>Perdeyi makineye koyduktan sonra nemli ve dağılmaya hazır olan bulaşık makinesi tabletinin birini makinenin içine, birini de deterjan gözüne koyun.

>Tabi bu arada normal deterjan eklemeyi de unutmayın.

>Makineyi çalıştırarak hemen yıkaması için sabırsızlanın. Çünkü tül perde nasıl beyaz olur sorusunun cevabını makineden çıkan perdeleri görünce bulmuş olacaksınız.

Uyarı: Tül beyazlatmak için bulaşık makinesi tableti kullananların yorumları arasında tabletin perdeleri yıprattığı yorumuna sık rastlanmaktadır. Perde beyazlatma yöntemleri arasında yer alan tabletle perde beyazlatmayı denemeden önce bu uyarıyı dikkate almanızı öneririm.

Tül perdeleri nasıl beyazlatabilirim

Sararmış Perde Beyazlatma

Sararan tüller nasıl beyazlar sorusu bayanların en çok merak ettiği sorular ve cevaplar arasındadır. İşte sararan tül perdeleri kar gibi bembeyaz yapmanın yolu…

⇒ Sararmış tül perdeler makineye konur.

⇒1 su bardağı sirke eklenir.

⇒ Deterjanla birlikte deterjan gözüne tabi ki.

⇒ Makinenin içine, yani perdelerin yanına 1 yemek kaşığı toz şeker veya 3 tane küp şeker koyarak makineyi çalıştırın.

Yıkama sonunda tül perde beyazlatma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

Tüller Nasıl Beyazlar?

Bir çay bardağı kalıp sabun rendesini deterjan gözüne koyun.

Tül perde beyazlatma

Tül perdeyi de koyarak makineyi çalıştırın. Makine ilk yıkama suyunu ısıttığı zaman makineyi kapatarak en az 8 saat bekleterek süre sonunda yıkama yapın. Annelerimiz akşamdan perdeleri ıslattığı zaman sabahında kar gibi bembeyaz perdeler serdiğini hatırlayın.

Son durulama suyuna (yumuşatıcı gözüne) 2 yemek kaşığı sirke eklemeyi unutmayın.

Yıkama sonrasında tül perdesinin beyazı gözlerinizi kamaştıracak.

Tülleri Beyazlatmak İçin Ne Yapılır?

  • Tüller nasıl yıkanır?
  • Sararmış tüller beyazlar mı?
  • Sararmış tüller nasıl beyazlatılır?
  • Grileşmiş tüller nasıl Beyazlatılır?

Bu soruların ortak cevabı yukarıda bahsettiğimiz tül beyazlatma yöntemlerinde saklıdır. Ancak etkili sonuçlar almak için aşağıdaki detayları asla atlamamalısınız.

sararan tüller nasıl beyazlar

sararan tüller nasıl beyazlar

Tül perde nasıl temizlenir sorusunda etkili sonuçlar almak için doğru bilinen yanlışlar vardır.

Tül perde temizleme işleminde aşırı derecede ağartıcı kullanmayın. Bu perdelerinizi yıpratacaktır. 

Tül Perdeleri Yıkarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

> Bütün işlemleri yapıyorsunuz etkili sonuçlar almıyorsanız kesinlikle bir yerde yanlış yapıyorsunuz. İşte perde yıkarken yapmamanız gerekenler…

> Eğer perdeleriniz büyük ve kalın pileli ise makinede iki perdeyi birlikte yıkamayın. Etkili sonuç 5 metrenin üstündeki perdeleri tek tek yıkayın.

Tüller nasıl beyazlar

>İki perde çok oluyor, bir perde de az diyerek perdenin yanına farklı çamaşırlar eklemeyin. Bu da etkili perde beyazlatma işleminin önüne geçecektir.

>Ben deterjanla yıkar geçerim diyorsanız tül perde deterjanı kullanarak da perdelerinizi yıkayabilirsiniz.

>Hamur kabartma tozu ve aspirin de tül nasıl beyazlar sorusunun cevabında kullanılmaktadır. Perdeleri makineye koyduktan sonra bir tane aspirini makinenin içine, kabartma tozunu deterjan bölmesine koyarak makine su aldıktan sonra iki saat bekletin.

>Süre sonunda makineyi çalıştırarak yıkama ve yumuşatıcılı durulamayı da yaptıktan sonra beyaz tül bembeyaz tül perdeler sizinle demektir.

Sizin de perde beyazlatma konusunda etkili fikirleriniz varsa bizlerle ve takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Galeri: Tül Perdeler Nasıl Beyazlatılır?

Bir önceki makalemiz olan Evde Yılbaşı Süsü Yapımı (Hiçbir yerde görmediğiniz yeni yıl süsleri) başlıklı yazımızda Evde Yılbaşı Süsü Yapımı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu