Toplanabilir Kısa Saç Modelleri ve Yapımı

20.04.2024
86
Toplanabilir Kısa Saç Modelleri ve Yapımı

Toplanabilir kısa saç modelleri ve pratik yapımı ve mükemmel görünümleri nedeniyle tercih edilmektedir. Toplanan kısa saç stilleri arasında kısa toplanabilen saç modelleri popüler tasarımlara sahiptir. Bu senenin kısa saç modelleri arasında çok kısa saç modelleri daha az tercih edilmektedir. Çok kısa saçlar yerine toplanabilen kısa dalgalı, düz ve kıvırcık saçlar tercih edilmektedir. Peki, toplanabilen dalgalı, düz ve kıvırcık saç stilleri nelerdir? İşte detaylar…

Toplanabilir Dalgalı, Düz Ve Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Toplanabilir kısa saç modelleri, hemen hemen tüm yüz şekilleri için seçenekler sunmaktadır. Saçlarınızın toplanması için en azından çene hizasında olması gerekmektedir. Bu senenin pratik, kolay ve güzel saç modelleri arasında kısa toplanabilen saç modelleri de vardır.

kısa toplanabilen saç modelleri

kısa toplanabilen saç modelleri

Yarım Topuz

Kulak hizasında veya maksimum çene hizasında biten saçlara bile uygulayabileceğiniz güzel saç modelleri arasındadır. Kısa saçlara havalı görünüm sunan yarım topuz, kullanıcısına spor ve hafif salaş bir görünüm sunmaktadır. Aksesuarlarla tamamlayacağınız yarım topuz saç modelini tüm kombin parçaları ile kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı > Kısa Saç Toplama Modelleri Nelerdir?

Yarım topuz yapımı için saçlarınızın tepe kısmından arkaya doğru toplayarak gevşek bir at koyuyor. Daha sonra tokanın etrafından döndürerek veya sararak topuz haline getiriyor. Eğer salaş bir topuz istiyorsanız saçları dilediğiniz gibi gevşetebilirsiniz. Salaş topuzda özellikle önlerde birer kısım saç çıkarıp yüzünüze düşürmeyi unutmayın.

Yandan Örgülü Saç Modeli

Toplanabilen kısa küt saç modelleri ile yandan örgüleri kullanabilirsiniz. Özel davetlerde bile doğal şıklık yakalamanızı sağlayacak yandan örgü modelini tüm saçlarda kullanabilirsiniz. Bunun için saçların sağ veya sol kısmından bir tutam alarak kulak üstünden arkaya doğru örmeniz yeterlidir. Balık sırtı örgü tekniği ile yapacağınız minik saç örgüsünü şeffaf veya renkte tokalarla tutturabilirsiniz.

Ensede Mikro Topuz

Ensede Mikro Topuz

Ensede Mikro Topuz

Çene hizasındaki kısa saç kesimleri için mükemmel bir seçim olan mikro topuz saç modeli yine kullanabilirsiniz.

Tüm yüz tiplerinde kullanılabilen mikro topuz, alttan topuz olarak da nitelendirilmektedir. Alttan topuz için saçlarınıza nemlendirici uygulayarak tarayın. Ardından saçları iki eşit parçaya ayırarak enseden sımsıkı bir şekilde toplayın. Daha sonra saç tipine göre uygun aksesuar kullanarak sabitleyin.

Okurlarımız buna da baktı > Alttan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır?

Toplanabilen kısa saç modelleri arasında yer alan mikro topuz her tarzda uyan bir görünüm sunmaktadır. Yani dalgalı, kıvırcık veya düz saçlar ile mikro topuz yapabilirsiniz.

Tel Tokalarla Saç Toplama

Saçlarınızı tel tokalarla toplayarak hızlı ve kolay bir stil ortaya çıkarabilirsiniz. Özellikle omuz hizasındaki kısa saçlarla farklı bir stil yakalamak istiyorsanız tel tokaları kullanabilirsiniz.

Tel Tokalı toplanabilen Saç Yapımı

Tel Tokalı toplanabilen Saç Yapımı

Kıvırcık saçlarla rastgele tel toka kullanımı yapabilirsiniz. Ancak dalgalı ve düz saçlarda daha spesifik modeller ortaya koymalısınız. Yüz şekliniz doğrultusunda saçlarınızı bir tarafa doğru yatırarak tel tokalarla şekillendirebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin toplanabilen kısa saç kesimleri ve modelleri görselleri sunulmuştur. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Toplanabilir Kısa Saç Kesimleri

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu