Tarz Olmanın Yolları Nelerdir

1
1324

Tarz sahibi olmak hiç de kolay değildir. Birçok konuya dikkat etmek gerekir.  Giydiğiniz kıyafet, seçtiğiniz aksesuarlar, yaptığınız makyaj, cilt temizliğiniz, giydiğiniz ayakkabılar, seçtiğiniz renkler hatta kullandığınız parfüm bile çok önemlidir.  Bu sayılanlarla bir bütün oluşturarak, kıyafetleri ve aksesuarları en iyi şekilde kombinleyerek ve yüzünüze kocaman bir gülümseme yerleştirerek tarz sahibi olabilirsiniz. Tarz olmanın yolları hakkındaki önerilerden aşağıdaki şekilde bahsetmek mümkündür;

tarz yaratmada siyahın şıklığı
Tarz olmanın yolları, her zaman bakımlı ve güzel olmaktır. Temiz ve bakımlı olmanız, zaten bir tarzınız olduğunun göstergesidir.

Tarz Olmanın Yolları için Öneriler;

 • Tarz olmanın yollarında en önemli unsur, kendine güvendir.
 • Kişisel bakım ve görgü kurallarına da dikkat etmek oldukça önemlidir.
 • Tarz sahibi olmak istiyorsanız her zaman nazik ve kibar olun. Özgüvenli olmayı da ihtimal etmeyin. Güler yüzlü olmaya dikkat edin.

  tarz olmanın yolları
  Tarz sahibi olmanın yanında güler yüzlü ve kendine güvenli olmak da çok önemlidir. Her zaman dik duruşlu olmalısınız.
 • Giyimlerinizi kilonuza, boyunuza ve vücut şeklinize göre seçmeye özen gösterin. Her zaman yerine göre giyinmeye dikkat edin. Klasik parçalar seçmeye çalışın. Fazla abartıya ve dekolteye kaçmayın.
 • Saçma sapan ve gereksiz aksesuarlar kullanmayın. Aksesuarlarınızı giydiğiniz kıyafetlere uygun seçmeye çalışın. Çok kalabalık aksesuarlar fazlasıyla gözü yorar.
 • Arkadaşlarınızla vakit geçirmeye ve sosyalleşmeye çalışın.
 • Cildinizin temizliği de tarz sahibi olmak yolunda oldukça önemlidir. Temiz olmayan bir cilt için ne kadar fondöten kullanılırsa kullanılsın hiç bir zaman fayda etmez.
 • Her zaman pozitif olmaya dikkat edin. Sıcakkanlı ve doğal olun.

  farklı tarzlar
  Güler yüzlü ve pozitif olduğunuzda, hangi tarzı giyerseniz giyin, mutlaka güzel görüneceksiniz.
 • Çok abartılı makyajlar yapmayın. Günlük hayatınız da rimel, göz kalemi ve hafif ruj işinizi görecektir. İsterseniz biraz da allık kullanabilirsiniz.
 • Dişlerinizin temizliğine de dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bakımlı dişler her zaman sizi fark ettirir. Kocaman gülümsemenizin ardındaki beyaz dişler sizi oldukça öne çıkarır.
 • Ağır parfümler seçmemeye çalışın. Hafif parfümler, her zaman en iyilerdir. Sık sık duş alın. Sabah kalktığınızda duş almanız, güne zinde başlamanızı sağlar.
 • Saçlarınıza çok özen gösterin. Dağınık saçlardan kaçının. Giydiğiniz kıyafete göre saçlarınıza şekil verin. Özelliklede üzerinizdeki bluz yakasına göre saçlarınızı şekillendirin. Bunun dışında sprey ve jellerden kaçının. Çünkü sprey ve jel saçlarınızda yağlılık hissi bırakır.
 • Yürüyüş en dikkat edilecek konulardan biridir. Giyeceğiniz ayakkabı ile özelliklede yüksek ve ince topuklu ayakkabılarda evde küçük küçük denemeler yapın yürürken tökezleyip düşmek stilinizi yerle bir eder. Zaten seçmeniz gereken ayakkabı üzerinde dik durabileceğiniz bir ayakkabı olmalıdır. Üzerinde dik duramayacağınız bir ayakkabıyı seçtiğinizde tamamıyla bütünlüğünüzü bozar.

  tarz sahibi olmak için öneriler
  Farklı tarzlar yaratmak için farklı kıyafetler tercih etmelisiniz. Ancak burada önemli olan uyumlu renkler tercih etmenizdir.
 • Her zaman dik durun. Tarzınıza güvenin. Giydiğiniz kıyafetleri en iyi şekilde taşımaya özen gösterin.
 • Teninize uygun ve sizi yansıtacak renkler seçin.
 • Tek bir star parça kullanın. Bu oldukça önemlidir. Eğer birden fazla star parça kullanırsanız bu hem göz yorar hem de oldukça boğucu bir görüntü oluşturur.

 

doğal tarzlar
Doğal tarzlar için mümkün olduğu kadar doğal olmalısınız. Doğallığınız güzelliğinizi yansıtacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Giyim Tarzları Nelerdir? başlıklı yazımızda tarz giyim hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

 1. bence tarz olmaktan önce insan kendi bedenini iyi tanımalı ondan sonra tarz meselesine koşturmalı 🙂 bol basen bol kalçalı balık etli olmak başka yuvarlak kalça ve populu 90-60-90 ve yakınları olmak farklı diye düşünüyorum

CEVAP VER