Kısa Saç Giyim Tarzı Kadın

16.06.2022
1.361
Kısa Saç Giyim Tarzı Kadın

Kısa saç giyim tarzı kadın başlıklı yazımızda kısa saç kıyafet komünleri hakkında bilgiler vereceğiz. Çünkü günümüzde birçok kadın kısa saç kesimi sevmesine rağmen nasıl kombin yapacağını bilemediği için vazgeçmektedir. Oysaki günümüzde kısa saç kıyafet kombinleri kadın stilleri kusursuz tasarımlarla öne çıkmaktadır.

Kısa saçlı bayan giyim tarzı ile etkileyici ve şık kombinler yapmak için yazımızı Okuduktan Sonra Görselleri De Göz Atabilirsiniz.

Kısa Saç Giyim Tarzı Kadın

Bayan kısa saç kombinleri için öncelikli olarak yapmanız gereken şeyler vardır. Özellikle kısa saç kesimi, kısa saç tarama şekli, kısa saç rengi konularına dikkat etmelisiniz. Ayrıca göz rengi ve yapısı yanında ağız ve burun yapısı doğrultusunda daha kıyafet seçimi yapmanız gerekmektedir.

Açık kısa saç kısa kıyafet kombini

Açık kısa saç kısa kıyafet kombini

Kısa saç modelleri tüm ve etkenlerle birleştiği zaman kusursuz görünüm sunmaktadır.

Hemen hemen her kadına yakışan saç kesimi kısa stilleri ile doğru kombin doğru aksesuarı bulmaya hazır mısınız?

Uzun Boyun Kısa Saç Kombin

Boynu uzun olan kadınlar saçlarını kısa kestirdikleri zamanı boyun yapıları tamamen ortaya çıkacaktır. Kısa saçlı uzun boyunlu bayanlar balıkçı kazaklar balıkçı yaka kıyafetler ile daha güzel görüneceklerdir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒En Trend Kısa Saç Modelleri 2022-2023-85 Fikir

Ancak burada en önemli nokta tercih edilen balıkçı yaka kıyafetin salaş olmasıdır. Çünkü slim fit balıkçı yaka kıyafetler doğru alt kombin parçası ile bütünleşmeyi zaman riskli olacaktır.

En Güzel Kısa Saç Kıyafet Kombinleri

Günümüzde kısa saçlara uygun kıyafetler arasında v yaka bluz ya da klasik kadın gömlekleri yer almaktadır.  Özellikle yakası dik gömlek kullanımı boynu daha zarif gösterecektir. Yani kullanıcı yakası dik gömlek ile minik bir kolye kullandığı zaman çok daha tarz ve güzel görünecektir.

2023 Kısa saç giyim tarzı kadın

2023 Kısa saç giyim tarzı kadın

⇒  V yaka kısa saç kesimi ile her zaman kusursuz görünmektedir. Kısa saç kesiminin rengine ve modeline bağlı hakim yaka, İtalyan yaka gömlek seçeneklerini de düşünmelisiniz.

⇒ Kısa saç kadın için rahatlık demektir. Bu rahatlığı kombinlerde de kullanmak isteyenler maskülen tarzı tercih etmektedir. Askılı veya farklı kesimlere sahip kıyafetler kısa saçlarla birlikte kullanıldığı zaman maskülen tarzınızı destekleyecektir. Özellikle erkek tipi kadın kombinlerinde modern çizgilere sahip ceketler ve bol kesim pantolonlar kullanabilirsiniz. Ek olarak 3 numara saç kullanmaya cesaretiniz var ise maskülen giyim tarzı ile bunu deneyebilirsiniz.

⇒ Kısa saçlar, özellikle genç kuşak tarafından straplez elbiselerle sıklıkla tercih edilmektedir. Elbise üzerine kısa saç modelleri arasında hafif dekolteli elbiselerin geniş yer tuttuğunu bilmelisiniz. Straplez elbise ile kısa saç kombini yapılırken küçük kadın dövmeleri ile birlikte kullanımı da seçenekler arasındadır. Kısa saçlara uygun kıyafetler arasında yer alan straplez elbiseler, mezuniyet, düğün veya günlük kombinlerde kullanılabilir.

⇒  En güzel kısa saçlı kadın kombinleri olarak karşımıza boyfriend jeans pantolon modelleri gelmektedir. Kısa saçlı kombin kurtarıcı parçası diyebileceğimiz boyfriend pantolon ve blazer ceket kombini ile kusursuz kombin yapabilirsiniz. Böylece özellikle sokak tarzı stilinde önde olacaksınız.

⇒  Kumaş pantolon modelleri de vücut yapısı doğrultusunda kullanıldığı zaman kurtarıcı bir niteliğe sahiptir. Özellikle düz bluz veya slim fit gömleklerle benzersiz kombinler yapabilirsiniz.

Koyu renk Kısa saç kıyafet kombinleri kadın

Koyu renk Kısa saç kıyafet kombinleri kadın

⇒  Günümüzde saç rengine göre kıyafet seçimleri de son zamanlarda öne çıkmaktadır. Özellikle saç arasına ışıltı veya saç ucuna renk attırma gibi minik detaylarla kombininizi güçlendirebilirsiniz.

Kadın Kısa Kombinleri İçin Saç Renkleri

⇒  Kumral saçlar giyim tarzı konusundan diğer ten renklerine göre daha şanslıdır. Çünkü kumral ten veya kumral saç ne giyse hoş gösterecektir.  Böylece kumral kısa saçlar için kombin yelpazesi tüm kombin parçalarını içerecek şekilde geniş tutulabilir. Siyah baskılı beyaz tişörtler, siyah çizgili beyaz gömlekler ile saçlarınızdaki havayı kapatamayacaktır.

⇒  Kısa sarı saçlı bayanlar giyim parçası olarak koyu renkleri tercih etmelidir. Çünkü saçlarındaki ışık yansıması açık üst kombin parçaları ile karmaşaya neden olacaktır. Özellikle siyah, bordo ve lacivert gibi koyu renkler kısa sarı saç kombinleri ile daha çekici görünecektir.

⇒  Siyah, kahverengi veya karamel gibi koyu saçlar, özellikle üst kombin parçası olarak açık renkler tercih etmelidir. Çünkü böylece koyu renk kısa saç kesimlerindeki detaylar daha dikkat çekici güzel görünecektir.

Bu senenin Kısa saç kıyafet kombinleri kadın

Bu senenin Kısa saç kıyafet kombinleri kadın

Koyu renk kısa saç kıyafet kombinlerinde desenli kıyafetler kullanılacaksa desen rengine özen gösterilmelidir. Örneğin, koyu renk kısa saç kombini olarak beyaz çizgili gömlek mi kullanacaksınız. O halde bebe mavi veya toz pembe gibi açık tonlar tercih etmelisiniz.

İlgili yazı ⇒ Kahverengi Kısa Saç Modelleri Kadın

⇒  Kısa saç kombin hakkında daha fazla detay ama ihtiyacımız var. Öyleyse aşağıdaki  bu senenin kısa saç  kombinleri arasından seçtiğimiz görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece saç renkleri, kombin renkleri ve saç kesimleri ile kusursuz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kadın Kısa Saç Kesim Kıyafetleri

Bir önceki makalemiz olan Kız Çocukları İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızda Çocuklar için elbise modelleri ve Çocuklar İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu