Tarz Kıyafetler Nelerdir?

01.03.2022
2.705
Tarz Kıyafetler Nelerdir?

Tarz kıyafetler kullanmak ve tarz kombin yapmak sanıldığı kadar zor değil. Kombin yapmadan önce giyim tarzını belirleme yapmalı ve sonrasında kombinlere geçmelisiniz. Giyinmek çok eski zamanlardan bu yana, insanların vücudunu dış etkenlerden korumak, örtünmek ya da tarzlarını yansıtmak için yaptıkları bir eylemdir.

Farklı tarz kıyafetler için eski kıyafetlerden yeni fikirler yapabileceğinizi gibi eski tarz kıyafetler de yapabilirsiniz. Güzel görünmek için kusursuz bir vücuda sahip olmanız gerekmiyor.

Tarz Kıyafetler Nelerdir?

Vücut ölçülerinize uygun olarak seçeceğiniz kıyafetler şık ve güzel görünmenizi sağlayacaktır. Günümüzde çoğu insan modayı takip etse bile bunlara bağlı kalmak istememekte, kendi tarzlarıyla ön planda olmak istemektedir.

Tam da bu noktada modacıların yeni tasarımlarını ve kendi fikirlerinizi ele alarak bunları bir bütün haline getirdikten sonra kendinize tarz Kombinler oluşturabilirsiniz. İşte konunun detayları…

Grunge giyim

Grunge giyim

Müzikle şekillenen moda stilleri vardır. Alternative rock’ın bir çeşidi olarak Amerika’dan çıkan bir müzik şekli, sonrasında grunge giyim tarzını ortaya çıkarmıştır.

Grunge kıyafetler genelde kırılgan, hayata küskün ve acı çekenlerin tarzı olarak bilinir. Grunge tarz kombinlerde askeri botlarla deri pantolonu ve yumuşacık hırkayı bir bütün haline getirip kullanabilirsiniz.

Bohem Giyim Tarzı

Bohem giyim için kıyafete verecek parası olmayanların rahat ve şık kombin yapma şeklidir. Çingene giyim tarzın da denilen bohem giyim  tarzını benimseyen kullanıcılar artık podyumlarda da farklı tasarımlarını görmektedir.

Bohem tarz kıyafet kombinleri için dantelli elbiseler, şallar, saç bantları, şifon gömlek modelleri, etnik desenli elbise modelleri, salaş hırka modelleri, süet ve keten kombin parçaları, kovboy çizmeleri gibi parçalardan oluşmaktadır.

trend giyim tarzları

En Trend giyim tarzı için modayı yakından takip etmelisiniz.

Tarz Kıyafet Kombini Nasıl Yapılır?

Tarz kıyafet Kombinleri ortaya çıkarabilmek için çok fazla çabalamanıza ya da tüm gardırobunuzu değiştirmenize gerek yoktur.

→ Sofistike Giyim Tarzı İle Büyülemeye Hazır Olun

Çünkü normal kıyafetlerinize küçük dokunuşlar yaparak ya da üzerinde yeni fikirler üreterek o kıyafetinizi de tarz kıyafet haline getirebilirsiniz.

Bu noktada önemli olan sizin beğenileriniz ve parçaları bir araya getirerek yeni fikirler ortaya koyabilme kabiliyetinizdir.

farklı kıyafet tarzları

Farklı tarz kombinler ile stilinizi yaratmak istiyorsanız, farklı renkler tercih etmeli ve cesur davranmalısınız.

Kişi Giyim Tarzını Nasıl Belirler?

Ne tarz kıyafetlerden hoşlandığınız sizin bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır. Örneğin; insanların kalabalık olduğu yerlerde bulunduğunuzda insanların üzerindeki ne tür kıyafetleri beğeniyorsunuz, yakın arkadaşlarınızda ya da aileniz de kimin tarzı hoşunuza gidiyor?

Bunlardan esinlenerek sizde kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için öncelikle beğenilerinizi belirlemeli, seçtiğiniz kıyafetlerin size yakışıp yakışmayacağını düşünmeli ve bu kıyafetlerle rahat edip etmeyeceğinizi tespit etmeniz gerekir.

Çünkü kıyafetin tarz olmasından ve güzel görünmesinden daha önemlisi sizin o kıyafetle rahat edebilmenizdir. Bu koşullar doğrultusunda sizde modaya bağlı kalmadan kendi tarzınızı oluşturabilir ve tarz kıyafetler ortaya çıkarabilirsiniz.

tarz kıyafetler nelerdir

tarz kombin kıyafetleri nelerdir

Yazlık trend kombinler de tarz yaratmak istiyorsanız cesur davranmalı, yeni trendleri denemekten korkmamalı ve farklı renkleri denemelisiniz.

Rock Giyim Tarzı

Geçmişte rocker giyim tarzı denilince akla zımbalı botlar ve yoğun simsiyah göz makyajı gelmekteydi. Oysaki günümüzde feminen giyim parçalarının rocker giyim tarzı kombinlerini yumuşattığını görüyoruz.

Deri ceket altına deri skinny pantolon kullanarak bu kombinin yüksek topuk stilettolarla yumuşatılması veya elbise üstüne deri ceket kullanımı gibi örnekler verebiliriz.

Aşağıdaki resim galerisinde rockçı giyim tarzından grunde giyim tarzına kadar pek çok tarzda kombin görselleri paylaşılmıştır. Galeriyi inceleyerek tarz giyim hakkında deha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Tarz giyim Kadın 2022-2023

Bir önceki makalemiz olan Abiye Modelleri Tesettür 2024-2025 Seçenekleri başlıklı yazımızda Abiye Modelleri Tesettür, Tesettür Abiye Modelleri ve tesettür abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tarz Kadın Blogu