Takım Elbise Üzerine Saç Modelleri Erkek

14.07.2022
986
Takım Elbise Üzerine Saç Modelleri Erkek

Takım elbise üzerine saç modelleri araştırması yapmayan erkek yoktur sanırım. Çünkü takım elbiseye uygun saç, kişinin şıklığını daha da üst seviyelere taşımaktadır. Takım elbise erkek için en özel gün kombininden – günlük kombinlere kadar yer almaktadır.

Bugün takım elbiseye uygun ayakkabıdan ve saat gibi aksesuardan da önce gelen takım için saç modellerinden bahsedeceğiz. Günlük klasik takım elbiseye uygun saç modeli, damatlık üstüne saç modeli detayları paylaşacağız. Ayrıca  ofis için takım elbiseye göre saç modellerine de değineceğiz.

Takım Elbise Üzerine Saç Modelleri Erkek  Stilleri

Takım elbise daha çok erkeklerin kendini daha dikkat çekici, daha derli toplu ve daha resmi göstermek istedikleri ortamda kullanılır. Tam da bu noktada takım elbise için saç modelleri öne çıkmaktadır. Çünkü takım elbise modeline ve  ortama göre saç modeli seçilmelidir.

genc-Takim-Elbise-Uzerine-Sac-Modeli

genç Takım Elbise Üzerine Saç Modeli

Örneğin, daha çok günlük kombinlerde kullanılan spor takım elbise üstüne saç modeli, dağınık erkek saç modelleri olmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kadınların En Çok Sevdiği Erkek Saç Modelleri

Günümüzde takım elbise üstüne düğün saç modelleri genç içinde orta yaş için de revizyona uğramıştır. Geçmişte yana taranan erkek saç  modellerinin daha çok kullanıldığını görüyoruz. Oysa ki günümüzde hafif  dağınık veya spor saç modelleri erkek stilleri daha ön plandadır.

Spor Takım Elbiseye Yakışan Saç Modelleri Erkek

Özellikle gençlerin her türlü ortamda tercih ettiği dar kalıp spor takım elbise için saç modelleri havalı erkek saç modelleridir. 12 numara dağınık saç modeli, hafif dalgalı yana taranan salaş saç modelleri en çok tercih edilen modellerdir. Ayrıca orta uzunlukta erkek saç kesimleri de  erkek spor takım elbise modelleri ile kullanılmaktadır.

Spor-Takim-Elbiseye-Yakisan-Sac-Modelleri-Erkek

Spor Takım Elbiseye Yakışan Saç Modelleri Erkek

Spor takım elbise üstüne saç sakal modelleri olarak ise 3 numara saç ve kirli sakal modelleri önerilir. Ayrıca yüz şekline uygun orta uzunlukta saç modelleri ile kirli sakal kullanımı da yaygındır.

Klasik Takım Elbise Üstüne Saç Modeli

Takım elbise için saç modelleri kullanılırken yüz şekli esas alınmalıdır. Yani takım elbiseye hangi saç modeli gider sorusu ile karşılaşıldığında ilk olarak kişinin yüz şekline bakılmalıdır.

Örneğin, uzun yüz şekline yakışan erkek saç modeli hafif talaş ve perçemli saç modelleridir. Bu modeller takım elbise ile kullanılırken daha kısa tutularak tercih edilir.

Çünkü takım elbiseye yakışan saç modelleri kısa olduğu zaman daha tarz durur. Bu nedenle kısa erkek saç modelleri arasından yüz şekline uygun seçenekler kullanılmalıdır.

Bu detaylar takım elbise üstüne damat saç modelleri seçiminde de günlük takım elbise saç modeli tercihinde de geçerlidir.

Takim-Elbiseye-Uygun-Kisa-Sac-Modelleri-Erkek

Takım Elbiseye Uygun Kısa Saç Modelleri Erkek

Takım Elbiseye Uygun Kısa Saç Modelleri Erkek

Kısa saç modelleri erkek stillerinin tüm ortamlara uygun seçenekleri vardır. Resmi veya yarı resmi ortam için takım elbise üstüne saç modeli olarak kısa subay traşı nokta atışıdır.

Bunun dışında 3 numara saç modeli, kısa Amerikan saç modeli, yanları kısa üstü uzun saç modelleri de vardır. Ayrıca her tarafı eşit yandan ayrılmış klasik kısa saç modelleri de kullanılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Subay Traşı 2023 Modelleri

Takım elbise ile kullanılan kısa saç ve sakal modellerinde minik bir detay vardır. Burada takım elbise saç ve sakal numaralarının aynı olması sizi daha tarz ve etkileyici kılar. Özellikle takım elbise ile esmer erkek saç modeli kullanımında saç ve sakal kısa tutulmalıdır.

Takım Elbiseye Uygun Uzun Saç Modelleri Erkek

Uzun saç modelleri her zaman derli toplu tutulmalıdır. Yani uzun kıvırcık saç, dalgalı saç veya düz saçlar mutlaka toplanmalıdır. Spor takım elbise üstüne uzun erkek saçı olarak at kuyruğu veya erkek topuz modelleri arasından seçmelisiniz.

Takim-Elbiseye-Uygun-Uzun-Sac-Modelleri

Takım Elbiseye Uygun Uzun Saç Modelleri

Resmi ya da yarı resmi ortamlarda kullanacağınız uzun erkek saçları ise enseden bağlanmış şekilde olmalıdır. Çünkü takım elbiselerin karşısındakine sondo ilk izlenim derli toplu ve saygın bir görünüştür. Bu nedenle gerek kısa saç, gerekse uzun erkek saç modelleri bu yönde seçilmelidir.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin trend erkek saç modelleri çerçevesinde görseller derledik. Yüz şekline uygun erkek takım elbise saç modellerini buradan inceleyebilirsiniz. Böylece bulunduğunuz ortamda çok daha havalı ve karizmatik görüneceksiniz.

Resim Galerisi: Takım Elbiseye Saç

 

 

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu