Sünnet Annesi Saç Modelleri Neler?

28.07.2021
3.032
Sünnet Annesi Saç Modelleri Neler?

Sünnet annesi saç modelleri neler; Sünnet annesi, sünnet çocuğundan sonra törenin en çok ilgi gören kişisidir. Erkek çocukları ve erkek çocuk anneleri için en önemli günlerden birisi sünnet töreninin olduğu günlerdir. Osmanlı’dan bugüne gelen sünnet düğünleri, erkek çocukları ve anneleri için unutulmaz anlardan biridir. Sünnet düğünü hazırlıkları yapılırken sünnet annesi sünnet saçları da araştırılmaktadır.

Sünnet anneleri için saç modelleri sünnet annesi abiye modelleri ile birleştiğinde göz alıcı şıklık ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda sünnet annesi kombinleri, sünnet annesi saçı modeli ve sünnet annesi saç aksesuarları son derece önem arz etmektedir. Gelen misafirlere karşı gösterişli, göz alıcı olmak ve beğeni toplamak her sünnet çocuğu annesinin istediği şeyler arasında yer almaktadır.

Sünnet Annesi Saç Modelleri Neler

Sünnet annesi saçı denince ilk akla gelen saç modeli topuz saç modelleridir. Sünnet düğününde, sünnet annesi topuz saç modelleri, en çok kullanılan saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sünnet annesi saçı 2021-2022

Tabii sünnet annesi abiye modeline uygun saç modeli tercihi en önemli detaydır. Ancak anneler genelde topuz saç modeline uygun abiye modelleri tercih ettiği için bugün sizlere topuz sünnet annesi topuz saç modelleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Sünnet Düğünü Annesi Saç Modeli

Sünnet düğünü saç modelleri denilince ilk akla gelen sünnet annesi topuz saç modelleri ense topuzu, dağınık topuz, sıkı topuz, alttan topuz, örgülü topuz, asimetrik topuz, süslü topuz ve havalı topuz modelleridir. Bu modeller dışında Arap Saçı topuz, yandan topuz, sepet topuz, kuş yuvası topuz, balıksırtı topuz ve dağınık topuz gibi modeller öne çıkmaktadır.

Sünnet Annesi Saçı-Dağınık Topuz

Düğün sahibi olduğunuzu çok da belli etmeyecek ve gösterişten uzak duracak bir saç modeli arıyorsanız sade elbise modelleri ile birlikte dağınık topuz Tercih edebilirsiniz.

Özellikle evde yapılan sünnet merasimi ve törenlerde sade abiye modelleri ile birlikte dağınık topuz sıklıkla tercih edilmektedir.

Sünnet annesi saçı-dağınık topuz

Sünnet Annesi Saçı-Örgülü Topuz Modeli

Sünnet düğünü sünnet annesi saç modelleri; Özellikle genç annelerin tercih ettiği sünnet annesi saçı olarak karşımıza örgülü topuz modelleri çıkmaktadır.

Kılçık örgü saç modeli, halat örgü saç modeli ve yandan alınan tutamlarla yapılan yandan örgü saç modeli özellikle yaz aylarında yapılan sünnet düğünleri için sünnet annesi saçı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sünnet Annesi Saçı-Arap Saçı Topuz

Sünnet annesi olarak düzenli, şık ve biraz da dağınık topuz modeli arıyorsanız Arap Saçı topuz modeli kullanabilirsiniz.

Yüz hatlarına güvenen sünnet anneleri, iddialı saç modelleri için sıradan topuz modellerini ötesinde dikkat çekici ve yüz hatlarınızı güzelliğini daha da ortaya çıkartan Arap Saçı topuz modelini sünnet annesi saç olarak kullanabilirler.

sünnet annesi saçı Arap saçı topuz

Sünnet Annesi Topuzu-Yüksek Topuz

Sünnet saçı; Elmacık kemikleri geniş ve dikkat çekici yüz hatlarına sahipseniz yüksek topuz deneyebilirsiniz. Saç örgü desteği ile yapılan yüksek topuzlar, yüzü daha ince gösterdiği için yuvarlak ve tombul hatlara sahip bayanların kullandığı sünnet annesi yuvarlak ve tombul yüze saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüksek topuz, meçli saçlarda daha şık bir görüntü sunmaktadır. Topuzlar çıt çıt yardımı ile daha dolgun hale getirildiği için yüz hatları daha şekilli olarak kusursuz bir görünüm sunmaktadır.

Sünnet Annesi Saçı -Yandan Topuz

Saç modelleri sünnet düğünü yaz  için uzun saçlara sahip olan anneler sade görüntüsü ve daha az kabarık şekli ile yandan topuzlar tercih etmektedir.

Sünnet annesi saçı-yandan topuz

Son dönemlerin en çok beğenilen abiye saç modelleri arasında yer alan yandan topuz modelleri, genç anne saç modeli, orta yaş anne annelerin en çok tercih ettiği ve birçok abiye modeli ile uygun saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Kıyafet seçiminde sorun yaşamadan kullanabilecekleri bu senenin trend saç modelleri olarak yandan topuz saç modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sünnet Annesi Saçı-Açık Saç Modeli

En güzel sünnet annesi saç modeli arasında açık saç modelleri de bulunmaktadır. Uzun, dalgalı, düz, kıvırcık veya gür saçlara sahip olan anneler sünnet annesi saç aksesuar ile taçlandırdıkları açık saç modellerini kullanmaktadır.

Straplez abiye saç modelleri arasında yer alan açık saç modelleri sünnet annesi taç modelleri ile daha da göz alıcı hale gelmektedir. Kır sünnet düğünü için sünnet annesi açık saç modelleri en dikkat çekici tercih olacaktır.

Sünnet Annesi Saçı-Alttan Topuz Modeli

Sünnet saçı modelleri; Sırt dekolteli elbise için alttan topuz modelleri oldukça şık bir görünüm sağlayacaktır. Sünnet çocuğu annesi saç modeli olarak beğeni toplayan, bazen örgü ile birleştirilerek daha şık hale getirilen alttan topuz modelleri, sünnet çocuğu annesi olarak şık bir görünüm sergilemenizi sağlayacaktır. Teknede sünnet düğünü saç modelleri olarak alttan dağınık topuz saç modelini kullanabilirsiniz.

Sünnet annesi abiye saç modeli

Sünnet Annesi Saçı İçin Saç Aksesuarları

Sünnet düğünü annesi saç modeli ile dikkat çekmek ve Kendinizden söz ettirmek istiyorsanız özellikle yaz sünnet düğünlerinde saçınıza toka, Taç, canlı çiçek gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Anne oğul sünnet kombinleri ile uyum sağlamak istiyorsanız oğlumuzun sünnet kıyafetini yakasına da saçlarınızda bulunan çiçeklerden bir tane ekleyebilirsiniz. Sünnet düğünü merasim açık havada yapılacaksa size önerimiz çiçekli taç kullanmanızdır. Çiçekli sünnet annesi tacı tercih ederek çok daha enerjik, dinamik ve pozitif görünebilirsiniz.

Sünnet annesi saçları hakkında daha fazla fikir arıyorsanız aşağıdaki resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Sünnet Annesi Saçı Nasıl Olmalıdır?

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu