Ensede Topuz Modelleri ve Yapılışı

29.04.2023
2.434
Ensede Topuz Modelleri ve Yapılışı

Ensede topuz modelleri farklı saç tiplerinde farklı seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır. Ense topuzu denilince ensede salaş topuz modelleri, ensede sıkı topuz modelleri akla gelmektedir. Ayrıca ensede düz topuz modelleri, ensede örgülü topuz modelleri, ensede kolay topuz modelleri de sevilerek kullanılmaktadır. Geçmiş yıllarda sade topuz olarak bilinmekteydi. Bu nedenle de özellikle kaynana topuzu olarak çok kullanılıyordu. Ancak günümüzde ense topuzu, gelin topuz olarak bile kullanılmaktadır.

Günümüzde sayısız enseden topuz modelleri seçeneği var. Enseden gevşek topuz, kısa saç ense topuzu modelleri, uzun saç ense topuz modellerini inceleyebilirsiniz. Ek olarak helenistik ense topuz, avangart ense topuz ve modern ense topuz da seçenekler arasındadır. İşte enseden topuz nasıl yapılır? Enseden topuz yapılışı ve kolay enseden topuz yapımı…

Ensede Topuz Modelleri Nelerdir?

Ense topuzu, günlük topuz modelleri olarak kullanabileceği gibi ensede gelin topuzu modelleri olarak da kullanılmaktadır. Aslında çok geniş kullanım alanına sahiptir. Abiye topuz modelleri, balo topuzu modelleri, kutlama topuzu modelleri, özel yemek için topuz saç modelleri gibi sayısız seçenek bulunmaktadır.

Ense topuz saç modelleri

Ense topuz saç modelleri

Görüldüğü gibi ense topuzu, evde rahat kullanım yanı sıra özel anlarınızda da güzelliğinize güzellik katmaktadır.

Topuz modelleri denilince akla ilk gelen ensede topuz saç modelleri kendi içerisinde farklılıklara sahiptir. Aslında farklı saç tiplerinde farklı seçenekler sunmaktadır.

Örgülü Ense Topuzu Modelleri

Saç topuz modelleri arasında helenistik topuz modeli arıyorsanız örgülü ense topuzu modelleri aradığınız saç modeli diyebiliriz. Özellikle kır düğünü saç modeli, yaz düğünü saç modeli, yaz saç toplama modeli olarak  karşımıza çıkmaktadır.

Birçok alanda sıklıkla kullanılan helenistik örgülü ense topuzu modelleri yapımında saç örgüsünün yeri size kalmıştır. Görseldeki gibi önden başlayan örgüleri ense topuzu ile birleştirebilirsiniz. Veya saçları ensede bağladıktan örgü yaparak topuzun çevresine sarabilirsiniz.

Örgülü ense topuz modelleri

Örgülü ense topuz modelleri

Enseden örgülü topuz modelleri enseden dağınık topuz, enseden gevşek topuz, enseden düz topuzu saç örgüsü ile yapabilirsiniz. Özellikle uzun saçlara sahipseniz günlük topuz veya özel gün için örgülü saç topuzu modellerini kullanabilirsiniz.

Kıvırcık saçlarda daha çok kullanılan örgülü enseden topuz ile saçlarınız söz dinler hale gelecektir.

Ensede Düz Topuz Modeli

Düz topuz modelleri tüm saç tiplerinde ve tüm topuz modellerinde yapılmaktadır. Ancak düz saçlarda ense topuzu olarak daha çok kullanılmaktadır. Bu senenin en çok kullanılan topuz modelleri arasında düz enseden topuz vardır.

Modern ve zarif bir görünüm sunan ensede düz saç topuzu, hem kolay topuz modeli hem de tarz topuz modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

düz ense topuz modelleri

düz ense topuz modelleri

Kısa Saç Ense Topuz Modelleri

Kısa saç modelleri için çok fazla saç modeli olmadığı düşünülmektedir. Oysaki kısa saç toplama işlemi olarak kısa saç topuz modelleri öne çıkmaktadır. Kısa saçlarınızı basit tekniklerle detaylandırarak enseden topuz yapımını şık bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz.

Kısa saç ense topuz modelleri

Kısa saç ense topuz modelleri

Kıvırcık Saç Ense Topuz Modelleri

Birçok detaya gerek kalmadan şık topuz modelleri yapmak istiyorsanız kıvırcık saçlarla bunu başarabilirsiniz. Kivircik ense topuz modelleri basit saç toplama arasında yapıldığı zaman bile çok modern ve şık bir görünüm sunacaktır.

Aslında kıvırcık saç ense topuzu modelinde aksesuar kullanmanıza bile çok gerek yoktur. Kıvırcık saçlar için aksesuar olarak minik tokalı aksesuarlar dışında saça dolanan çiçekler kullanabilirsiniz.

kivircik ense topuz modelleri

kivircik ense topuz modelleri

Topuz tokaları düz saç dahil tüm saç tiplerinde ense topuz modelleri ile birlikte kullanılmaktadır. Topuz tokası modelleri seçerken kullandığınız kıyafete uygun tarzda seçimler yapmanız daha doğru olacaktır.

Ensede Sıkı Topuz Modelleri

Enseden basit topuz modelleri arasında enseden sıkı topuz saç modelleri, enseden sade topuz ve ensede düz topuz vardır.

<yoastmark class=

Ensede doğal topuz modeli için ensede sıkı topuz kullanabilirsiniz. Ensede dağınık topuz modelleri de hem şık hem de doğal durmaktadır.

Enseden Maşalı Topuz Modelleri

Özel günlerinizde daha detaylı ve dikkat çekici ense topuzu arıyorsanız ensede maşalı topuz modeli düşünebilirsiniz.

Ensede maşalı topuz

Ensede maşalı topuz

Aslında enseden maşalı topuz modelleri gelin saç modellerinden özel gün abiye topuz modellerine kadar kullanılmaktadır.

Kolay Ense Topuzu Yapımı

  • Kolay ense topuzu yapımı için saçlarınızı at kuyruğu noktasının biraz daha alt kısmında lastik toka ile bağlayın.
Kolay ense topuzu yapımı

Kolay ense topuzu yapımı

  • Ardından topladığı saçları üst kısımdan saçlarınızın iç kısmına doldurun.
  • Lastik toka içeride kalacak şekilde saç uçlarını, açtığınız yerden saçların içine koyun.
  • Ardından açıkta kalan 2 parmak kısmı tel toka ile birbirine yaklaştırarak sabitleyin.
  • Nemli elleriniz ile veya tarak ile minik rötuşlar yaptıktan ve sabitleyici ile sabitleyin. İşte  sonra kolay ve basit ense topuzu hazır…

Ense topuzu, tepeden topuz modelleri, balerin topuzu modelleri, üstten topuz modelleri gibi diğer topuz modellerine göre daha sadedir. Aslında enseden topuz saç modelleri daha gösterişli ve dikkat çekici görünüm için aksesuarlarla zenginleştirilmektedir.

Ensede Dağınık Topuz Saç Modelleri

Ensede saç modelleri bünyesinde yer alan dağınık ense topuzu hemen hemen tüm yüz şeklinde kusursuzu sunmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Alttan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır?

Dağınık ense topuzu kısa saçlardan uzun saçlara kadar her uzunluktaki saçlarda yapılmaktadır. Sizde ense topuzu modelleri arasında yer alan dağınık ense topuzu düşünebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde enseden saç toplama modelleri arasında yer alan ense topuz görselleri sunuyoruz. Resim galerisini inceleyerek yüz şekline uygun enseden topuz modelini bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: En Güzel Ense Topuzu Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu