Tarz Kadın

Ensede Topuz Modelleri Yapılışı

20.07.2021
1.688
Ensede Topuz Modelleri Yapılışı

Ensede topuz modelleri yapılışı başlıklı yazımızda ensede salaş topuz modelleri, ensede sıkı topuz modelleri, ensede düz topuz modelleri, ensede örgülü topuz modelleri, ensede kolay topuz modelleri bilgileri sunacağız. Ayrıca ensede gevşek topuz, kısa saç ense topuzu modelleri, uzun saç ense topuz modelleri, helenistik topuz, avangart topuz ve modern topuz detaylarına bakacağız. Ensede topuz nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak ensede topuz yapılışı ve kolay ensede topuz yapımı paylaşacağız.

Ensede Topuz Modelleri Yapılışı

Ense topuz, günlük topuz modelleri olarak kullanabileceği gibi ensede gelin topuzu modelleri, abiye topuz modelleri, balo topuzu modelleri, kutlama topuzu modelleri, özel yemek için topuz saç modelleri gibi sayısız seçenek sunmaktadır.

Ense topuz saç modelleri

Ense topuz saç modelleri

Görüldüğü gibi ense topuzu evde rahat kullanım yanı sıra özel anlarınızda da sizinle birlikte olarak güzelliğinize güzellik katmaktadır.

Topuz modelleri denilince akla ilk gelen modellerden olan ensede topuz saç modelleri kendi içerisinde farklılıklara sahiptir. Detayları ilk birlikte incelemeye ne dersiniz?

Örgülü Ense Topuzu Modelleri

Saç topuz modelleri arasında helenistik topuz modeli arıyorsanız örgülü ense topuzu modelleri aradığınız saç modeli diyebiliriz. Özellikle kır düğünü saç modeli, yaz düğünü saç modeli, yaz saç toplama modeli olarak da sıklıkla tercih edilen helenistik örgülü ense topuzu modelleri yapımı için dilediğiniz yerde yapacağınız örgü detayları ile ense topuzu yapma şeklidir.

Örgülü ense topuz modelleri

Örgülü ense topuz modelleri

Ensede örgülü topuz modelleri ensede dağınık topuz, ensede gevşek topuz, ensede düz topuz şeklinde detaylara sahiptir. Özellikle uzun saçlara sahipseniz günlük topuz olarak veya özel gün ve gecelerinizde kullanacağınız topuz modeli olarak örgülü saç topuzu modellerini tercih edebilirsiniz.

Ensede Düz Topuz Modeli

Ensede düz topuz modelleri 2021 yılında trend olarak karşımıza çıktı. Bu senenin topuz modası olarak da karşımıza çıkarak modern ve zarif bir görünüm sunan ensede düz saç topuzu, hem kolay topuz modeli hem de tarz topuz modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

düz ense topuz modelleri

düz ense topuz modelleri

Kısa Saç Ense Topuz Modelleri

Kısa saç modelleri için çok fazla saç işlemi yapılmadığı düşünülür. Oysaki kısa saç toplama işlemi olarak kısa saç topuz modelleri öne çıkmaktadır. Kısa saçlarınızı basit tekniklerle detaylandırarak ensede topuz yapımını şık bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz.

Kısa saç ense topuz modelleri

Kısa saç ense topuz modelleri

Kıvırcık Ense Topuz Modelleri

Birçok detaya gerek kalmadan şık topuz modelleri yapmak istiyorsanız kıvırcık saçlarla bunu başarabilirsiniz. Kivircik ense topuz modelleri basit saç toplama arasında yapıldığı zaman bile çok modern ve şık bir görünüm sunacaktır.

Kıvırcık saç ense topuzu modelinde aksesuar kullanmanıza bile çok gerek yoktur aslında. Kıvırcık saçlarınız arasında kaybolan aksesuar minik toka tarzı aksesuarlar dışında saça dolanan çiçekler şeklinde olabilir. Küçük aksesuarlar kıvırcık saçlarınız arasında kaybolacağı için hoş bir görünüm sunacaktır.

kivircik ense topuz modelleri

kivircik ense topuz modelleri

Topuz aksesuarı düz saç için ense topuz modelleri yapılırken daha çok kullanılmaktadır.

Sıkı Ense Topuzu Modelleri

Ensede basit topuz modelleri arasında yer alan sıkı ense topuz saç modelleri sade ense topuz ve düz ense topuz şeklinde de bilinmektedir.

ensede sıkı topuz modelleri

ensede sıkı topuz modelleri

Enseden topuz modelleri yalın ve doğal olsun isteniyorsa, en çok tercih edilen model sıkı ense topuzu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ensede Maşalı Topuz Modelleri

Özel günlerinizde daha detaylı ve dikkat çekici ense topuzu arıyorsanız ensede maşa topuz saç modeli, aradığınız saç modeli olabilir.

Ensede maşalı topuz

Ensede maşalı topuz

Zira maşalı saç ense topuzu modelleri gelin saç modellerinden özel gün abiye topuz saç modellerine kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

Kolay Ense Topuzu Yapımı

Kolay ense topuzu yapımı için saçlarınızı at kuyruğu noktasının biraz daha alt kısmında lastik toka ile bağlayın.

Kolay ense topuzu yapımı

Kolay ense topuzu yapımı

Ardından topladığı saçları üst kısımdan saçlarınızın iç kısmına doldurun.

Lastik toka içeride kalacak şekilde saç uçlarını, açtığınız yerden saçların içine koyduktan sonra açıkta kalan 2 parmaklı kısmı tel toka ile birbirine yaklaştırarak sabitleyin. Nemli elleriniz ile veya tarak ile minik rötuşlar yaptıktan ve sabitleyici ile sabitlendikten sonra kolay ve basit ense topuzu hazır hale gelecektir.

Tepeden topuz modelleri, balerin topuzu modelleri, üstten topuz modelleri gibi diğer topuz modellerine göre daha sade tasarımlar sunan ensede topuz daha gösterişli ve dikkat çekici hale getirilmek istendiği zaman aksesuarlarla zenginleştirilmektedir.

Aşağıdaki resim galerisinde enseden saç toplama modelleri arasında yer alan ense topuz görselleri sunuyoruz. Bu senenin saç modası ense topuz görsellerini incelemek için galerimize göz atabilirsiniz.

Resim Galerisi: En Güzel Ense Topuzu Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Çok Kısa Saç Modelleri Kadın 2023 Stilleri başlıklı yazımızda Çok kısa saç, çok kısa saç modelleri ve Çok kısa saç modelleri bayan hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu