Siyah Saça Hangi Renk Balyaj Gider?

30.08.2021
2.480
Siyah Saça Hangi Renk Balyaj Gider?

Siyah saça hangi renk balyaj gider başlıklı yazımızda, siyah saça balyaj renkleri hakkında bilgiler vereceğiz. Siyah saça balyaj yaptırmadan önce siyah saça hangi renk balyaj yakışır sorusunun cevabını öğrenmeniz ve bu renklerin ten renginiz ile uyumlu olup olmadığını da belirlemeniz gerekmektedir. Siyah saçlarından vazgeçemeyen ancak siyah saça hangi renk ışıltı diye düşünenlere, en ideal siyah saça balyaj renklerini bulma konusunda yardımcı olacağız.

Siyah Saça Hangi Renk Balyaj Gider?

Siyah saça balyaj yaptırmadan önce yaptırmak istediğiniz işlemin tarzına karar vermelisiniz. Eğer herkes tarafından fark edilecek bir balyaj görünümü istiyorsanız, siyah saça renkli balyaj en doğru tercih olacaktır. Günümüzde özellikle genç balyaj renkleri olarak siyah saça renkli balyajın sıklıkla yapıldığını görmekteyiz.

Siyah saça hangi renk balyaj atılır

Siyah saça hangi renk balyaj atılır

Siyah Saça Balyaj Nasıl Yapılır?

Saça yapılan işlemlerde doğal görünüm her zaman en çok tercih edilen işlemdir. Sizde siyah saçlara doğal görünümlü balyaj yapmak istiyorsanız, siyah saça sarı balyaj gibi çok açık renkler değil de, karamel ve kızıl balyaj gibi daha koyu tonlarda balyaj yapmanız daha doğal görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

Siyah saça balyaj yapımı sırasıyla;

  • İlk olarak saçın balyaj yaptırmak istenilen tutamlarına açma işlemi uygulanır.
  • İkinci olarak açılan saçlara siyah saça balyaj renkleri arasından seçtiğiniz renk uygulanır.
  • Doğal bir görünüm için saç diplerine doğru olan kısıma ve şeklinde boya sürülür. Yani, saçın iki yan tarafına, ucu sivri olacak şekilde boya sürülerek aşağıya doğru komple sürme işlemine devam edilir ve saç uçlarına da güzelce sürüldükten sonra sonlandırılır.

Siyah saça evde balyaj uygulamasında etkili sonuç almak için daha önce uzman bir kuaför gözetiminde yapmanızı tavsiye ederiz.

Siyah Saça Hangi Renk Balyaj Atılır?

Siyah saça balyaj renkleri araştırılırken ten rengine, mevsime ve saç modası trendlerine göre seçimler yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Siyah saça hangi renk balyaj gider

Siyah saça hangi renk balyaj gider

Siyah Saça Gri Balyaj

Siyah saçlara gri balyaj, saç uçlarına yapıldığı zaman tüm ten renkleri ile uyumlu görünümler sunmaktadır. Açık ten rengine sahipseniz siyah saça gümüş yansımaların ve ışıltıların olduğu gri balyajı daha yukarılardan uygulayabilirsiniz. Buğday tene esmer tene sahipseniz siyah saç uçlarına gri balyaj yaptırarak çok daha etkileyici ve dikkat çekici görünebilirsiniz.

Siyah saça gri balyaj

Siyah saça gri balyaj

Siyah Saça Kızıl Balyaj

Siyah saça kızıl balyaj modelleri birçok saç kesimi ile mükemmel görünüm sunmaktadır. Siyah kısa saça balyaj ve siyah uzun saça balyaj rengi olarak kızıl balyaj kullanabilirsiniz. Tüm ten renklerinde mükemmel duran siyah saça vişne kızılı balyajı mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Siyah saça kızıl balyaj

Siyah saça kızıl balyaj

Siyah Saça Mavi Balyaj

Saçlarınızdaki ışıltılarla dikkat çekmek ve ön planda olmak istiyorsanız siyah saça mavi balyaj düşünebilirsiniz. Kendisini genç hisseden ve genç kalan herkes siyah saça mavi balyaj uygulaması ile etkileyici saçlara sahip olabilir.

Siyah saça mavi balyaj

Siyah saça mavi balyaj

Siyah Saça Kırmızı Balyaj

Siyah saça kırmızı balyaj modelleri daha çok saç aralarına seyrek şekilde yapılmaktadır. Aşırı derece abartılmayan siyah saça kırmızı balyaj da etkileyici saç tasarımları sunmaktadır.

Siyah saça kırmızı balyaj

Siyah saça kırmızı balyaj

Siyah Saça Sarı Balyaj

Siyah saça sarı balyaj dikkat çekici saçlara sahip olmak isteyenlerin tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Siyah saça sarı balyaj da siyah saça kırmızı balyaj gibi çok abartılı olmamalı ve çok yoğun yapılmamalıdır.

Siyah saça çok yoğun uygulanan sarı balyaj doğallıktan uzak bir görünüm sunar. Bu nedenle siyah saça sarı balyaj yapılırken yoğunluğunun iyi ayarlanması gerekmektedir.

Siyah saça sarı balyaj

Siyah saça sarı balyaj

Siyah Saça Pembe Balyaj

Siyah saça pembe balyaj özellikle genç balyaj renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda saç uçları modası ile siyah saça pembe balyaj, dikkat çekici görünüm yakalamak isteyenlerin trend balyaj renkleri olarak öne çıkmaktadır.

Siyah saça pembe balyaj

Siyah saça pembe balyaj

Siyah Saça Mor Balyaj

Siyah saça mor balyaj saçın tamamına uygulansa da saç uçlarında daha çok kullanılmaktadır. Siyah saça mor balyaj bölgesel olarak kullanılabileceği gibi papatya balyaj şeklinde de uygulanabilir.

Siyah saça mor balyaj

Siyah saça mor balyaj

Siyah Saça Karamel Balyaj

Siyah saça karamel balyaj modelleri siyah saç için en çok kullanılan balyaj renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Karamel balyaj siyah saça uygulandığı zaman hem doğal görünüm sunmakta, hem de saçlara inanılmaz derecede hoş görünen ışıltılar katmaktadır.

siyah saça karamel balyaj

siyah saça karamel balyaj

Hemen hemen tüm ten renkleri ile uyumlu siyah saça karamel balyaj, denemen gereken  siyah saça doğal balyaj renkleri arasında yer almaktadır. Altın görünümlü yansımaların güneşte tenine ışıltı katmasını istiyorsan karamel balyajı ilk fırsatta düşünmelisin.

Siyah Saça Kahverengi Balyaj

“Siyah saça kahverengi balyaj olur mu” dediğinizi duyar gibiyim. Siyah saça kahve balyaj yapılırken kahvenin akaju renk tonu yani kızıla yakın tonları tercih edilmelidir. Bu şekilde siyah saça etkileyici ve dikkat çekici kahverengi balyaj yapmış olursunuz.

siyah saça kahverengi balyaj

siyah saça kahverengi balyaj

Siyah Saça Platin Balyaj

Siyah saça platin balyaj bölgesel balyaj ve papatya balyaj uygulaması ile sıklıkla tercih edilmektedir. Ten renginiz ile uyumlu olduğunu düşünüyorsanız siyah saça platin balyaj ile etkileyici ve havalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Siyah saça platin sarısı balyaj

Siyah saça platin sarısı balyaj

Siyah Saça Yeşil Balyaj

Son dönemlerde siyah saçlara farklı bir hava katmak isteyenler özellikle koyu yeşil balyaj tercih etmektedir. Kırmızı balyaj, mor balyaj, mavi balyaj ve pembe balyaj gibi yeşil balyaj da bölgesel olarak daha sık kullanılmaktadır.

Siyah saça hangi renk balyaj

Siyah saça hangi renk balyaj

Siyah Saça Renkli Balyaj

Enerjik, dinamik ve sizi her zaman pozitif gösteren dikkat çekici balyaj renkleri istiyorsanız renkli balyajı denemelisiniz. Renkli balyaj tonlarını kendiniz seçebilirsiniz.

Siyah saça renkli balyaj

Siyah saça renkli balyaj

Örneğin pembe, mor ve kızıl tonlamalarını kullanabileceğiniz gibi lacivert, koyu yeşil veya mürdüm tonlamaları da yapabilirsiniz. Siyah saça renkli balyaj için renkleri o anki ruh halinize göre kendiniz rahatlıkla belirleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde siyah saça yakışan balyaj renkleri görselleri paylaşılmıştır. Daha fazla detay için galeriyi inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Siyah Saça Balyaj

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu