siyah elbise üzerine hangi renk eşarp
siyah elbise üzerine hangi renk eşarp

Hiçbir zaman modası geçmeyen, her daim asil bir şıklık yakalayacağınız bir kombin rengi mi arıyorsunuz. Aradığınız rengin adı tabi ki siyah… Günümüzde birçok kişinin tutkusu olan siyah renk kombinlerinden bahsetmek istiyoruz. İlk olarak siyah elbise üzerine hangi renk eşarp kullanılmalı sorusunun cevabına baklalım.

Siyah, birçok kişi için nefes kesen şıklığın adresidir. Bu nedenle her kadının vazgeçemediği siyah kombin parçaları vardır. Bu kimileri için eşarp, kimileri için elbise, kimileri için tunik, kimileri için pantolon, kimileri için bluz, kimileri için ise ayakkabı demektir.

Siyah Elbise Üzerine Hangi Renk Eşarp

Siyah, tesettür giyimi seçen bayanların da en çok tercih ettiği kombin renklerindendir. Ancak tesettür giyimde kombin bütünlüğünü yakalamak için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Siyah hemen hemen her bayanın dolabının en önemli kombin parçasıdır. Siyah renk kıyafet kullanırken ayakkabıdan takıya kadar renk uyumu yakalamanız gerekmektedir.

Siyah elbise kombinini özel davetlerden iş görüşmelerine dek birçok yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah elbise üzerine hangi renk eşarp kullanacağınıza karar veremediyseniz doğru yerdesiniz.

Elbise kombininde eşarp uyumu yakalamak oldukça kolaydır. Tek dikkat etmeniz gereken nokta kullanacağınız rengin ten renginiz ile uyumlu olmasıdır.

Siyah elbise üzerine altın renginde eşarp özel bir davette sizi oldukça şık ve zengin gösterecektir. Siyah elbisede altın rengi eşarbı, aynı tonda bir ayakkabı ve çanta ile kullanabilirsiniz.

Siyah elbise ile mavi, kırmızı, pudra, haki yeşil, kahverengi, gri, mor, bordo, beyaz ve marsala renklerinde eşarp kullanabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta ayakkabı, çanta ve eşarp tonlarının aynı olmasıdır. Bu üçlüyü bir araya getirmeniz halinde ten renginize uyumlu renkleri eşarp olarak rahatlıkla siyah elbise ile kombin edebilirsiniz. Ayakkabı renklerinde ise metal renkleri tercih etmelisiniz.

Siyah ile kahverengi eşarp kombini yaparken koyu kahverengi kullanmamalısınız. Koyu kahverengi ile siyah renk çatışmasına neden olacaktır. Bu nedenle daha açık, pastel tonlarda, bal rengine yakın kahverengi tonları kullanmalısınız.

Renk Kombinleri

Siyah renk kombinleri en kolay ve en ekonomik yapılan kombinlerdendir. Çünkü siyah bir kıyafeti hemen hemen her renkle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabi birde siyah ile asla barışık olmayan renkler vardır. Mesela, lacivert; bu iki asil rengi birleştirince renk kavgası ortaya çıkar, bu nedenle bu iki rengi birlikte kullanmanızı asla önermem.

Siyah ile uyumlu renkler arasında en çok beğenilen renkler altın sarısı, beyaz, orman yeşili, fuşya, saks mavisi, pudra ve tabi ki kırmızı… Bu renklerle yapılan siyah kombinler ile mükemmel şıklığı yakalayabilirsiniz. Siyah renk kombinleri yaparken aşırı parlak renkler yerine pastel tonları kullanmanızı şıklığınız en üst seviyelere taşıyacaktır.

Siyah bir tunik ile gri, bordo, altın rengi, fuşya pudra renginde pantolon, eşarp ve ayakkabı kullanabilirsiniz.

Siyah kombin yaparken iki renk ile de sınırlı kalmayabilirsiniz. Siyah beyaz ve gri ile mükemmel bir şıklık sizi bekleyecektir.

Peki, siyah ile uyumlu renk kombinleri yaparken hangi renk ayakkabı ve aksesuar tercih etmelisiniz. Siyah kombinlerde metalik ayakkabılar ile oldukça hoş bir uyum yakalamış olursunuz. Siyah kıyafet kombin yaparken kendinizi kısıtlamayın. Çünkü siyah renklerin can simididir.

Siyah kombinlerde tarzınızı belirledikten sonra bütün renklerle kombin yapabilirsiniz. Ancak siyah kombin yaparken seçtiğiniz tarzda bir bütünlük yakalamalısınız. Mesela modern bir elbise altına spor bir ayakkabı sizi hiç de hoş göstermeyecektir.

Şık olmak istiyorsanız performans kaygınızı bir kenara bırakarak tarz ayakkabılar seçmelisiniz. Ayakkabı Çanta Kombini hakında detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Siyah kombini belirlerken ilk olarak siyah elbise üzerine hangi renk eşarp demeli ve bu yönde bir kombin belirlemelisiniz.

GALERİ:

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER