Tarz Kadın

Siyah Elbise Üzerine Hangi Renk Eşarp

13.03.2020
6.204
Siyah Elbise Üzerine Hangi Renk Eşarp

Siyah Elbise Üzerine Hangi Renk Eşarp; Hiçbir zaman modası geçmeyen, her daim asil bir şıklık yakalayacağınız bir kombin rengi mi arıyorsunuz. Aradığınız rengin adı tabi ki siyah… Günümüzde birçok kişinin tutkusu olan siyah renk kombinlerinden bahsetmek istiyoruz. İlk olarak siyah elbise üzerine hangi renk eşarp kullanılmalı sorusunun cevabına bakalım.

Siyah, birçok kişi için nefes kesen şıklığın adresidir. Bu nedenle her kadının vazgeçemediği siyah kombin parçaları vardır. Bu kimileri için eşarp, kimileri için elbise, kimileri için tunik, kimileri için pantolon, kimileri için bluz, kimileri için ise ayakkabı demektir.

Siyah Elbise Üzerine Hangi Renk Eşarp

Siyah, tesettür giyimi seçen bayanların da en çok tercih ettiği kombin renklerindendir. Ancak tesettür giyimde kombin bütünlüğünü yakalamak için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Siyah hemen hemen her bayanın dolabının en önemli kombin parçasıdır. Siyah renk kıyafet kullanırken ayakkabıdan takıya kadar renk uyumu yakalamanız gerekmektedir.

siyah kombin detayı-siyah elbiseye beyaz şal olur mu?

Siyah, tesettür giyimi seçen bayanların da en çok tercih ettiği kombin renklerindendir. Ancak tesettür giyimde kombin bütünlüğünü yakalamak için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Siyah hemen hemen her bayanın dolabının en önemli kombin parçasıdır. Siyah renk kıyafet kullanırken ayakkabıdan takıya kadar renk uyumu yakalamanız gerekmektedir.

> Siyah elbise kombinini tesettür modellerini özel davetlerden iş görüşmelerine dek birçok yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah elbise üzerine hangi renk eşarp kullanacağınıza karar veremediyseniz doğru yerdesiniz.

> Siyah Elbise eşarp kombininde eşarp uyumu yakalamak oldukça kolaydır. Tek dikkat etmeniz gereken nokta kullanacağınız rengin ten renginiz ile uyumlu olmasıdır.

> Siyah elbise üzerine altın renginde eşarp özel bir davette sizi oldukça şık ve zengin gösterecektir. Siyah elbisede altın rengi eşarbı, aynı tonda bir ayakkabı ve çanta ile kullanabilirsiniz.

siyah yesil tesettur kombini- siyaha yakışan renkler

> Siyah elbisenin üzerine hangi renk şal gide sorusunda siyah ile uyumlu renkler kullanılmaktadır. Siyaha yakışan renkler sınırsızdır, ancak bu noktada ten renginiz ile uyumu yakalamalısınız.

> Siyah elbise ile mavi, kırmızı, pudra, haki yeşil, kahverengi, gri, mor, bordo, beyaz ve marsala renklerinde eşarp kullanabilirsiniz.

> Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta ayakkabı, çanta ve eşarp tonlarının aynı veya uyumlu renklerden olmasıdır. Bu üçlüyü bir araya getirmeniz halinde ten renginize uyumlu renkleri eşarp olarak rahatlıkla siyah elbise ile kombin edebilirsiniz.

> Siyah elbiseye ne renk ayakkabı sorusunda ise metal renkleri tercih etmelisiniz.

> Siyah ile kahverengi eşarp kombini yaparken koyu kahverengi kullanmamalısınız. Koyu kahverengi ile siyah, renk çatışmasına neden olacaktır. Bu nedenle siyah elbise şal kombinleri için daha açık, pastel tonlarda, bal rengine yakın kahverengi tonları kullanmalısınız.

Kıyafette Siyah Renk Kombinleri

Siyah renk kombinleri en kolay ve en ekonomik yapılan kombinlerdendir. Çünkü siyah bir kıyafeti hemen hemen her renkle rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tabi birde siyah ile fazla barışık olmayan renkler vardır. Mesela, lacivert; bu iki asil rengi birleştirince renk kavgası da ortaya çıkabilir, şık da olabilirsiniz.

Burada bu iki renkler kullanacağınız üçüncü renk de önemlidir. bu nedenle bu iki rengi birlikte kullanırken dikkatli olmanızı öneririm.

siyah pantolon kombin- Siyah pantolon üstüne ne giyilir?

> Siyah ile uyumlu renkler arasında en çok beğenilen renkler altın sarısı, beyaz, orman yeşili, fuşya, saks mavisi, pudra ve tabi ki kırmızı…

> Bu renklerle yapılan siyah kombinler ile mükemmel şıklığı yakalayabilirsiniz. Siyah renk kombinleri yaparken aşırı parlak renkler yerine pastel tonları kullanmanızı şıklığınız en üst seviyelere taşıyacaktır.

> Siyah bir tunik ile gri, bordo, altın rengi, fuşya pudra renginde pantolon, eşarp ve ayakkabı kullanabilirsiniz.

siyah kombin parçaları-Siyah tesettür kombinleri

> Siyah kombin yaparken iki renk ile de sınırlı kalmayabilirsiniz. Siyah beyaz ve gri ile mükemmel bir şıklık sizi bekleyecektir.

> Peki, siyah ile uyumlu renkler ile  kombinleri yaparken hangi renk ayakkabı ve aksesuar tercih etmelisiniz.

Yani, siyah elbise altına hangi renk ayakkabı, siyah pantolon altına hangi renk ayakkabı gibi…

> Siyah kombinlerde metalik ayakkabılar ile oldukça hoş bir uyum yakalamış olursunuz. Siyah kıyafet kombin yaparken kendinizi kısıtlamayın. Çünkü siyah renklerin can simididir.

> Siyah kombinlerde tarzınızı belirledikten sonra bütün renklerle kombin yapabilirsiniz. Ancak siyah kombin yaparken seçtiğiniz tarzda bir bütünlük yakalamalısınız. Mesela modern bir elbise altına spor bir ayakkabı sizi hiç de hoş göstermeyecektir.

> Şık olmak istiyorsanız performans kaygınızı bir kenara bırakarak tarz ayakkabılar seçmelisiniz. Ayakkabı Çanta Kombini hakında detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Siyah kombini belirlerken ilk olarak siyah elbise üzerine hangi renk eşarp demeli ve bu yönde bir kombin belirlemelisiniz.

Aşağıda siyah elbise şal kombinleri hakkında sezonun son trendlerinden derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz.

Resim Galerisi: Siyah Elbiseye Hangi Renk Şal Olur?

Bir önceki makalemiz olan Kalem Elbise Nasıl Kombinlenir? başlıklı yazımızda Kalem Elbise Nasıl Kombinlenir ve siyah kalem elbise hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu