Sırtı Açık Abiyeler Ve Kullanım Şekilleri

21.01.2022
3.318
Sırtı Açık Abiyeler Ve Kullanım Şekilleri

Sırtı açık abiye elbiseler; Sırtı açık abiye elbise modelleri uygun ortam ve mekan bulunduğunda dört mevsim kullanılır hale gelmiş olsa da yaz aylarında daha rahat kullanım imkanı sunmaktadır. Bu sezon her yerde çeşit çeşit renklerde ve birbirinden farklı modellerde bulabileceğiniz sırtı açık abiyeler ile hem sade bir şıklığa hem de oldukça rahat bir abiye elbiseye sahip olabilirsiniz.

Sırt dekolteli abiyeler bu sezonun en göz alıcı parçaları arasında yer alıyor. Sırtı açık abiyeler sıkça tercih edilmesinin haricinde hem seksi, hem de oldukça cesur bir görünüme kavuşmanıza da imkân sağlıyor.

Sırtı Açık Abiyeler Nasıl Giyilmelidir?

⇒ Vitrinde sıkça rastladığınız sırtı açık abiyeler hepinizin gönlünü feth edebilir. Fakat giymek için gerekli cesareti kendinizde bulamayabilirsiniz. Ama eğer doğru kombin parçaları ve yerinde tercihler yaparsanız sizde her genç bayan gibi rahatlıkla sırtı derin dekolteye sahip bu abiyeleri giyebilirsiniz.

Sırtı açık elbiseleri giymeden önce bazı kuralları göz önünde bulundurursanız hiçbir problem yaşamazsınız. Bu sebeple en önemli püf nokta elbiseyi nasıl giyeceğinizi bilmektir.

sırtı açık abiyeler yeşil

sırtı açık abiyeler yeşil

⇒ Giyeceğiniz sırtı açık abiyeler sizi çamaşır konusunda sıkıntıya sokabilir. Fakat endişelenmenize gerek yoktur.

Sırtı açık abiye elbise sütyen tercihinin zaman zaman büyük bir sorun haline geldiği doğrudur. Sırt dekolteli abiye veya sırt dekolteli elbise kullansanız da kullanmasanız da dolabınızda mutlaka sırtı çapraz bantlı olan ya da karnınızdan bağlanabilen bir sütyen olmalıdır.

Sırtınızda yer alan bantları alt kısımdan veya boyundan bağlayarak daha rahat ve kullanışlı bir iç çamaşırı elde edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi paylaşalım.

Sırtı Açık Elbiseler İçin Sütyen

Srtı açık elbiseye hangi sütyen? Sırtı açık elbiseler için sütyen günümüzde çok da sıkıntı arz etmemektedir.

Sırtı şeffaf sütyen modelleri olduğu gibi  sırtsız sütyen modelleri, Yandan yapışkanlı sütyen modelleri, boyundan bağlamalı sütyen modelleri, omuzlardan tutturulan sütyen modelleri ve benzer modelleri bulunmaktadır.

sırtı açık abiyeler ve kullanımı

sırtı açık abiyeler ve kullanımı

Sırt dekolteli sütyen modellerini dekoltenin boyutuna ve dekoltem oranına göre seçmek gerekmektedir.

Straplez sütyeni, sırt dekolte sütyeni kullanarak sırtınızı rahatlıkla tamamen açıkta bırakan elbiseler kullanabilirsiniz.

Sırt dekolteli sütyen içinden özellikle askısız olanlarını tercih etmelisiniz. Böylece hem sırt dekolteli, hem de ip askılı elbise modelini kullanabilirsiniz.

sırtı açık abiyeler

sırtı açık abiyeler

Sırtı Açık Elbiseye Hangi Sütyen

Sırtı açık elbise için sütyen;

⇒ “Ben çapraz sutyen kullanmayı sevmiyorum, silikon yaprakta bana göre değil” diyorsanız ama yine de sırtı açık abiyeler giymek istiyorsanız, sütyen şeklinde olan ve piyasada silikon sutyen olarak satılan desteklerden alabilirsiniz.

Göğüslerinize tıpkı sutyen takar gibi takarak kullanabileceğiniz ve yapışma özelliği sayesinde sabit kalabilen ten rengi silikon sutyenler ile sırtı dekolteli olan bütün elbiselerinizi rahatlıkla giyebilirsiniz.

⇒ Bütün bu yöntemler arkası açık elbise için sütyen konusunda sizi kurtaracaktır.

sırtı açık abiye modelleri

sırtı açık abiye modelleri

⇒ Fakat yine de sutyen giymeden rahat edemeyen bayanlar için bütün sırtı açık olan elbiselerde kullanılamasa bile dekoltesi belli oranlarda olan elbiselerde kullanılabilmek için bikini tarzında üretilmiş kopçası ince hatlara sahip olan sütyenlerden kullanabilirsiniz.

⇒Şeffaf askılı bu sutyenleri de tıpkı belden bağlayarak kullanabildiğiniz sütyenlerde olduğu gibi belinize kadar çekerek ayarlama yapabilirsiniz.

⇒ Sırtı açık kıyafetler için sütyen modelleri arasında en sık tercih edilenler yanlardan vücuda yapışan modellerdir.

⇒Önü kapalı yakalı sırt dekolteli elbise için sütyen olarak ise boyundan bağlamalı modelleri öneriyoruz. Straplez abiye elbise sütyeni olarak birçok bayanın şeffaf askılı sütyen kullandığını da bilmenizi isteriz.

Sırtı açık abiye altına içi çamaşırı kullanımı için sırtınızda iç çamaşırı güneş yanığı izi ve aşırı güneş lekeleri olmaması ise şık abiye kombinleri adına en önemli detaydır.

arkası açık elbise için sütyen

arkası açık elbise için sütyen

“Sütyen yerine ne kullanabilirim” diyenler için sadece göğüsleri kapatan ten rengi slikon yaprak sütyen modelleri alternatif olabilir.

Günümüzde birçok arkası açık abiye modellerinde elbiseye konumlandırılmış sütyenler bulunmaktadır. Bu tarz abiyeleri tercih ederseniz arkası açık abiye elbise için sütyen sıkıntınız asla olmaz:)

Sırtı Açık Elbise Altına Nasıl Ayakkabı

Sırtı açık abiye modeline ve mekana uygun ayakkabı seçimi şıklığınızı artıran etkenlerden olacaktır. İnce topuklu ayakkabı modelleri ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır.

İnce yüksek topuklu ayakkabı ve sandalet modelleri ile çok daha kadınsı ve seksi görüneceksiniz.

sırtı açık abiyeler nasıl giyilir

sırtı açık abiyeler nasıl giyilir

Aşağıda sırt dekolteli abiye kombinleri hakkında derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: 2022-2023 Sırt Dekolteli Abiye Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. yağmur pekcan dedi ki:

  gözünüzü sevim yaşı 45 i bulmuş ve geçmiş kadınlar şu sırtı açık modasından vazgeçsin.göz zevki denen bırakmıyorsunuz.önden bakınca güzel, kalçalı, seksi bir kadın edası arkadan bakınca sarkmış, çatlamış, bölük bölük et birikintisi gibi geliyor.tamam insan 40 larında daha da bir kadın daha da bir dişi ve seksi oluyordur ama bölük bölük etleri eşlerinize gösterin bizlerin göz zevkini bozmayın:)

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba Yağmur,
   Bizce çirkin kadın yoktur.
   Hangi yaşta olursa olsun her kadın güzeldir. Ayrıca günümüzde vücut kusurlarını kusursuzca kamufle ederek kadınların güzelliklerine güzellik katan sayısız ürün bulunmaktadır.

Tarz Kadın Blogu