İncili Gelinlik Modelleri

02.09.2023
2.321
İncili Gelinlik Modelleri

İncili Gelinlik Modelleri, incili açık gelinlik ve incili tesettür gelinlik modelleri şeklindedir. Gelinlik modelleri incili olunca kullanım için bazı detayları bilmek gerekmektedir. Her genç kızın hayallerini süsleyen gelinlik modelleri, ayakkabı tarzı ve saç ve makyaj modeli vardır.

Farklı gelinlikler içerisinde incili gelinlikler her zaman modasını koruyan revaçta olan modeller arasındadır. Bu senenin gelinlik modelleri arasında da incili gelinlik  modellerini görüyoruz.

İncili Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Modası her zaman geçerli olan gelinlik modellerinin başında yer alan işlemeli gelinlikler vardır. Taş ve inciler gelinliğin olduğundan daha hoş, daha gösterişli olmasını sağlamaktadır.

incili gelinlikler ve modelleri

incili gelinlikler ve modelleri

Gelinliklerde beyaz boncuklar, svarovski taşlar gibi pek çok farklı türde işleme bulunmaktadır. Aslında gelinlik modellerinde en şık ve en asil görüntülerden inci işlemeli gelinliklerde ortaya çıkmaktadır. Sade ama etkileyici gelinlik arıyorsanız incili gelinlik seçebilirsiniz.

İncili gelinlik denilince akla inci işlemeler gelmektedir ve bu işlemeler pek çok şekilde kullanılabilmektedir. İncilerin kullanıldığı bölgeler, sık veya seyrek kullanılması gelinliğin modeline ya da gelin adayın isteğine göre değişmektedir.

İnci işlemeler, tül detaylar, svarovski taşlar gibi pek çok alternatifle kombine edilerek de kullanılmaktadır.

İncili gelinlik modeline ya da tarzına göre değişiklik göstermektedir.

Gelinliğin üst tarafının tamamen inci işlemelerden oluştuğu modeller, en sık tercih edilen modellerdir. Ancak üst kısımdan sonra eteklere doğru serpiştirilmiş gelinlik modelleri incili tasarımları da vardır.

en güzel incili gelinlikler

en güzel incili gelinlikler

İnci gelinlik arasında incilerin kusursuz göründüğü ve en şık kullanıldığı yerler şüphesiz ki sırt dekoltelerinde kullanılan işlemelerdir. Sırtı incili gelinlikler ve saç modelleri ile kusursuz görünebilirsiniz.

Bu modellerin yanı sıra, sade ve tül askı ile zenginleştirilmiş gelinlikler de vardır. İncili prenses model gelinlik etekler, inci işlemeli bir duvak ile taçlandırıldığında peri masallarındaki gibi olağan üstü bir görünebilirsiniz.

İnci işlemeler bütün gelinlik modellerinde kullanılabilecek bir detaydır. Yani incileri gelinliğin istediğiniz bölümünde kullanabilirsiniz.

Ancak özellikle üst kısmı incili olan gelinliklerde inciler sizi rahatsız edebilir. Bunun için gelinliğin içine sıfır kol tişört giyebilirsiniz. Böylece inci işlemeler bedeninize direk temas etmeyecektir. Bu da gün boyu daha rahat anlar geçirmenizi sağlayacaktır. Tabi bu ayrıntı incili tesettür gelinliklerde uygulanabilir. Açık gelinliklerde, inci işlemeler rahatsızlık veriyorsa straplez penye büstiyer kullanabilirsiniz.

incili gelinlikler prenses

bu senenin incili gelinlikler prenses modelleri

İncili Gelinlikler: Straplez Prenses Modeli İncili Gelinlik

Özellikle fit bir vücuda sahipseniz sırt bölgesi işlemeli olan sırt dekolteli gelinlik modelleri kullanabilirsiniz. Sırtı açık gelinlik modellerinde sırt kapatma hayal tül ve inci işleme ile yapılmaktadır. Böylece gelinlik, daha etkileyici bir görünüme kavuşmaktadır.

Gelinlik Modelleri İncili

Zerafetinizin timsali olacak inci işlemeler prenses gelinliklerde de kullanılmaktadır. Özellikle tül ile birlikte kullanılan inciler daha da etkileyici durmaktadır. Ancak saten üzerine inci işlemeler de sık sık tercih edilmektedir.

incili gelinlikler

İncili gelinlik yeni sezon

İncili Gelinlik Tacı

Gelinliklerdeki bir diğer detay da gelin tacı modelleridir. İncili gelinlik tacı, incili gelinlik ayakkabisi gelinlik tarzına göre abartıya kaçılmadan kullanılmalıdır. Mesela, incili gelinlik taç modelinde inciler abartılmamalı tacın modeli ön planda olmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Balık Gelinlik Modelleri  (bu senenin)

İncili gelinlik ayakkabısı içinde aynı durum geçerlidir. Aşırı incili ayakkabı yerine minimal incili veya sade gelin ayakkabısı tercih edilmelidir.

İncili Tesettür Gelinlik

Tesettür gelinlik modeller arasında incili gelinlikler de vardır. Kapalı gelinliklerde gelinlik türbanında da inci kullanabilirsiniz. Özellikle gelinlikte seyrek inci varsa tesettür gelin başında da inci kullanılmaktadır. Ancak aşırı inci işlemeli gelinliklerde sade tesettür gelin başı daha doğru olacaktır.

İnci kullanılmayan tesettür gelin başında incili tac kullanılmalıdır. Böylece daha kusursuz bir görünüm ortaya çıkacaktır. Gelin taçı modeli de gelinlik modeli ile eşleştirmeyi unutmayın. Çünkü her tac, her gelinliğe uymaz!

Aşağıdaki İncili gelinlik resim galerisinde bu senenin incili gelinlik modellerini  inceleyebilirsiniz. Böylece tarzınıza uygun modelleri belirleyebilirsiniz.

Resim Galeri:  İncili Gelinlik

Bir önceki makalemiz olan Tesettürlü Nişan Elbiseleri Modası ve Kombini başlıklı yazımızda nişan kıyafeti tesettür ve Tesettürlü Nişan Elbiseleri Modası ve Kombini hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. eylül ferhunde dedi ki:

    incili gelinlikler diğer gelinlikler kadar güzel duruyor.hatta desenleri işlemeleri doğru yaptığınızda diğerlerinden de güzel görünüyor.ama tek bir yere yığmayın o incileri.dağıtın belirli bir perspektif ile.desen yapın.bakın üstte örnekler var.sade straplez göğüs kısmına işlenmiş olan gelinlik mi güzel yoksa diğerleri mi? tabi ki diğerleri.özenilmiş yapılmış.çok daha çekici durmuş.

Tarz Kadın Blogu