Şelale Örgüsü Nasıl Yapılır, Kimlere Yakışır?

28.12.2023
164
Şelale Örgüsü Nasıl Yapılır, Kimlere Yakışır?

Şelale örgüsü başlıklı yazımızda şelale saç modeli nasıl yapılır ve şelale saç örgü kimlere yakışır sorusunun cevaplarını göreceğiz. Orta uzunlukta ve uzun saçlarda saçın her iki yanından başlayarak arka ortasında birleşen saç modelidir. Şelale saç örgü tek taraflı yapılan saç örgü modelidir. Bu nedenle özellikle dalgalı ve düz saçlarda mükemmel görünüyor olmaktadır. Peki, şelale saç örgü nasıl yapılır kimlere yakışır işte sorularının cevapları…

Şelale Örgüsü

Şelale örgüsü için herkesin bildiği orta uzunlukta ve uzun saçların olması gerektiğidir. Oysa ki kısa saçlara da şelale örgüsü yapabilirsiniz. Özellikle küt saça şelale örgüsü yapar artık muhteşem saçlara sahip olabilirsiniz. Dilerseniz şelale sac orgusu öncesinde saçlara maşa yaparak maşalı şelale örgüsü yapabilirsiniz.

şelale saç modeli

bu senenin şelale saç modeli

Şelale Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Kolay saç örgü modelleri arasında yer alan şelale örgü için 3 bölümden oluşan örgü tekniği kullanmalısınız. Aslında şelale örgüsü saç modelinde sürekli saçın yeni kısımları örgüye dahil edilirken bir tutam saç serbest bırakılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı > Kılçık Örgüsü Nasıl Yapılır?

Şelale Örgü Yapılışı;

Öncelikle saçlarınızı ıslatarak tarayın ve ortadan ikiye ayırın.

Daha sonra saçın bir tarafındaki yarının ön kısımdan 3 eşit tutan saç alın.

Ardından saçın 1 tutamını ortadaki saçın üzerine atın. Sonra alt kısımdaki tutamı ortadaki tutamın üzerine alın. Ve sonrasında saçın alt kısmındaki tutamı bırakarak yerine saçın yanından aynı boyutta yeni bir tutam alın. Aldığınız bu kitabı örgüye dahil ederek ortadaki tutamın üzerine atın.

Yani  her zaman çünkü saç tutamıyor serbest bırakarak yerine yeni bir tutam alıp örgüye dahil etmelisiniz.

Bu şekilde her iki taraftaki örgüyü arka ortasına kadar ördükten sonra, tam ortadan lastik toka veya tel tokayla sabitlemelisiniz. Aslında şelale örgü farklı aksesuarlar farklı saç şekilleri ile eşleştirebileceğiniz bir saç modelidir. Ve tüm saç tiplerinde rahatlıkla kullanılmaktadır.

şelale saç modeli nasıl yapılır

uzun saçlara şelale saç modeli nasıl yapılmalıdır

Şelale Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Şelale saç örgüsü tüm saç tiplerinde kullanılan saç modelidir. Özellikle orta uzunluktaki saçlarda ve uzun saçlarda kullanılmaktadır. Ancak çene hizasında saçlar içinde şelale örgü saç modelini kullanabilirsiniz.

Şelale saç modeli yüzü daha genç ve enerjik göstermektedir. Maşalı şelale saç örgü yapıldığı zaman saçlar daha doldu ve hacimli görünmektedir.

Şelale saç modeli farklı yüz şekillerinde farklı ifadeler sunmaz. Bu nedenle yüz şekline göre değişiklik göstermektedir. Eğer uzun yüz tipine sahipseniz alın kısmınızı açıkta bırakarak yüzü daha uzun gösterecek saç modellerinden kurtulamamışsınız. Uzun yüze yakışan saç örgü modelleri arasında şelale örgü saç modelini de görüyoruz.

Yuvarlak yüze yakışan orta uzunlukta ve uzun saç modelleri arasında da şelale örgüsü vardır. Saçları ortadan ikiye ayırarak yaptığınız şelale saç modelinde açık saçlar yanakları kapatacaktır. Böylece yüzünüz daha ince ve oval bir görünüme kavuşacaktır.

Şelale Saç Modeli Kimlere Yakışır

Şelale Saç Modeli Kimlere Yakışmaktadır

Şelale saç modeli, tüm yaş ve tarzlara hitap etmektedir. Yani şelale örgüyü dilerseniz spor kombinlerle, dilerseniz klasik kombinlerle eşleştirebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı: Balık Sırtı Nasıl Örülüyor (videolu)

Ayrıca günlük kombinlerde veya özel gün ve gece kombinlerinde şelale saç örgü modelini kullanabilirsiniz. Örneğin mezuniyet, düğün veya doğum günü partilerine giderken şelale yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde dalgalı, kıvırcık ve düz saçlara şelale örgü görselleri paylaşılmıştır. Şelale saç örgü görsellerini inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi:  Şelale Saç Modeli

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu