Saman Sarısı Saç Rengi

02.02.2024
185
Saman Sarısı Saç Rengi

Saman sarısı saç rengi son dönemlerde sarı saç renkleri arasında en çok kullanılan sarı saç tonları arasında yer almaktadır. Soft çok açık sarı olarak da bilinmektedir. Şimdi saman sarısı saç rengi nasıl elde edilir? Saman sarısı saç renkleri kimlere yakışmaktadır? Ek olarak saman sarısı saç boyası numarası nedir? Soruların cevaplarını birlikte görelim.

Saman Sarısı Saç Rengi

Aslında saman sarısı saç, sarının nötr ve doğal tonudur. Bu nedenle saman sarısı saç, hem soğuk hem de sıcak alt tonlara sahiptir. Sıcak alt tonlu saman sarısı saç boyası bal, altın ve karamel gibi ışıltılar içermektedir. Soğuk alt tonlu saman sarısı ise platin, küllü buz sarısı gibi mat tonlar içermektedir. Çok açık sarıdır diyebiliriz. Ancak platin sarı ile karıştırılmamalıdır. Bebe sarı ile buz sarısı saç renginin arasında yumuşak geçişli bri saç rengidir.

Saman sarısı saç rengi nasıl elde edilir

Saman sarısı saç nasıl elde edilir

Saman Sarısı Saç Rengi Nasıl Elde Edilmektedir?

Saçlarda saman sarısı elde etmek için öncelikle saç rengini açmak gerekmektedir. Saç rengini açmak için ise saman sarısı saç boyası veya toner kullanılmaktadır. Saman sarısı saç rengini korumak için ise maskeler, saç bakım ürünleri ve şampuanlar kullanabilirsiniz.

Saman Sarısı Saç Kimlere Yakışmaktadır?

Günümüzde birçok kişi sarı saç renginin sadece beyaz veya sarı tenlilere yakıştığını düşünmektedir. Oysa ki böyle bir kural yoktur ve hiç olmamıştır. Çünkü sarı saçlar yeşil gözlüye ve açık tenliye nasıl yakışıyorsa esmere de o denli yakışmaktadır. Burada dikkat edilecek tek nokta doğru renk tonunu bulmaktan geçmektedir. Yani her cilt alt tonuna göre bir sarı saç renk tonu mutlaka vardır.

Saman sarısı saç boyası

Saman sarısı saç boyası

Saman sarısı çok açık sarı olduğu için daha çok açık tenlilere yakışmaktadır. Özellikle sarı tenli ve beyaz tenlilerde kullanılmaktadır. Saman sarısı saç rengini saçların tamamında kullanmak istemeyenler saman sarısı ombre veya balyaj kullanarak da doğal ışıltı görünümlü saçlara sahip olabilirler.

Okurlarımız buna da baktı > Sarı Saç Renkleri Kataloğu 2024 | Sarı Saç tonları ve Numaraları

Saman sarısı saç boyası numarası her markada farklılık göstermektedir. Bu nedenle açık sarı olarak da bilinen saman sarı saç için saç boyası markalarının çok açık soft sarı tonunu incelemeniz gerekmektedir.

Resim Galerisi: Saman Sarısı Saç

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu