Salaş Giyim Tarzı

19.04.2021
2.479
Salaş Giyim Tarzı

Salaş giyim tarzı başlıklı yazımızda salaş kıyafetler hakkında bilgiler vererek salaş tarz giyim nedir salaş giyim kombinasyonları nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını vereceğiz moda akımları gün geçtikçe farklı tasarımlar var farklı kombinasyonlar ortaya çıkarmaktadır. Son dönemlerin trend giyim tarzları ve giyim modası çerçevesinde salaş giyimin öne çıktığını, buna bağlı olarak da salaş kıyafetlerin kombin yapımında sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz.

Salaş Giyim Tarzına Ne Denir?

Son birkaç sezondur sıklıkla kullanılan salaş giyim tarzı birkaç beden büyük kombin parçalarının kullanarak rahat ve hayatı umursamaz kombinler yapmak diyebiliriz.

Salaş giyim kombinasyonları

Salaş giyim kombinasyonları

Salaş tarz giyim modasında etrafınızdaki hiç kimsenin görüşü sizin için önemli değildir. Bu nedenle salaş giyim erkek ve salaş giyim tarzı bayan tasarımları özgürlüğü seven kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Rahatlığına önem veren özgür kişilerin en çok tercih ettiği salaş giyim tarzı nasıl olur sorusunun cevabını da ise kombinlerde renk ve giyim parçaları kullanılırken tamamen o anki ruh halinize göre kombin yapmak diyebiliriz.

Salaş Giyim Tarzı

Tüm kombin tarzlarında şıklık ön plandadır. Salaş bayan giyim doğru yapıldığı zaman inanılmaz derecede rahat, şık ve dikkat çekici kombinler ortaya çıkmaktadır.

Salaş giyim tarzı modelleri

Salaş giyim tarzı modelleri

Salaş kıyafetler arasında  salaş oversize kazaklar, salaş elbise modelleri, salaş tişört modelleri,  salaş gömlek modelleri ve salaş pantolon modellerinin çıktığını görmekteyiz.

Salaş kombin yaparken hayal gücünü kullanarak ve kendisine özgü karışımlar yapanların çok daha etkileyici kombinler yaptığı dikkat çekmektedir.

Salaş kıyafet kombinasyonları yaparken tek bir markadan alışveriş yapmak yerine birkaç farklı markanın ürünlerini harmanlamak daha zengin duruş sergileyen kombinler yapmanıza yardımcı olacaktır.

Salaş Tişört Kombinleri

Salaş spor giyim denilince akla gelen kıyafetlerin arasında ilk sırada salaş tişört modelleri yer almaktadır. Özellikle eskitme görünümü sunan yırtık ve yıpranmış görünümlü tişörtü modellerini kullanarak salaş spor giyim kombini yapabilirsiniz

Salaş tişört kombinleri yaparken de bedeninizden birkaç beden büyük tişörtle ile birlikte yırtık dar jean pantolon modellerini birlikte kombin yapabilirsiniz. Bu kombinde ayakkabı olarak bot kullanabileceğiniz gibi kısa topuklu ayakkabı modelleri veya parmak arası terlik kullanabilirsiniz.

Salaş kıyafetler

Salaş kıyafetler

Salaş giyim tarzları alt ve üst giyim parçalarının bir kaç beden büyüğü ile yapılabildiği gibi kullandığınız kombin parçalarından biri salaş bir dar seçilerek de kombin yapılmaktadır.

Salaş Giyim Kombinleri

Salaş giyim kadın ve erkek salaş giyim kombinleri çerçevesinde yırtık jean pantolonların moda akımı haline geldiğini görmekteyiz. Yırtık jean pantolonlardaki tasarımların son zamanlarda abartıldığını da belirtmeden geçemeyeceğim.

Öyle ki biz altında bir karış sallanan yırtık parçalar çok da hoş bir görünüm oluşturmamaktadır. Rahat ve salaş kombin yapacağım derken komik duruma düşmemek adına seçeceğiniz kombin parçalarına dikkat etmenizi öneriyoruz.

Bunun için aşırı derecede abartılı denilebilecek yırtık jeanlar yerine daha klasik ve abartısız parçalar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Salaş gömlek kombinleri kadınların hemen hemen her ortamda kullandıkları salaş kombin parçaları arasında yer almaktadır.

Salaş tesettür giyim alanında da sıklıkla tercih edilen salaş gömlek modelleri her yaştan ve her kesimden kadının favori salaş giyim parçası diyebiliriz. Salaş gömlek modellerini skinny jean pantolonlar ile kombin ederek hoş ve tarz salaş kombin yapabilirsiniz.

Bayan salaş giyim alanında kullanılan diğer salaş kıyafetlerden biri de salaş elbise modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yazlık salaş giyim olarak kullanılan ve terletmeyen özelliği bulunan salaş elbise modellerini kullanarak rahat bir yaz geçirebilirsiniz.

Salaş giyime ne denir

Salaş giyime ne denir

Salaş Kıyafetler Kimlere Yakışır?

Salaş kıyafet kombinleri zayıf ve uzun boylu kadınlara daha çok yakışmaktadır. Zayıf ve fit bayanlar kaç beden büyük tişört, gömlek ve elbise yerlerse giysinler etkileyici bir görünüm sunmaktadır.

Büyük beden kombinleri arasında  salaş kadın kombin tarzının çok fazla yeri yoktur. Zira bir kaç beden büyük kıyafetler kullanılacağı için daha kilolu görünmenize neden olacaktır. Bu nedenle şişman kadın giyim çerçevesinde asla tercih edilmeyen giyim parçaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu senenin zayıf kadın kombinleri arasında ise zirveyi zorluyor diyebiliriz.

Aşağıdaki resim galerisinde salaş bayan giyim görselleri paylaşıyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için galeriyi inceleyebilirsiniz.

Resim Galeri: Salaş Kombin Nasıl Yapılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Zümrüt Yeşili Kombin başlıklı yazımızda Zümrüt Yeşili Kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu