Sakala Uygun Saç Modelleri | Karizmatik Stiller

26.05.2024
112
Sakala Uygun Saç Modelleri | Karizmatik Stiller

Sakala uygun saç modelleri ile daha karizmatik görünebilirsiniz. İşte top sakala uygun saç, kirli sakala uygun saç modelleri.  Tabi yüz şekline göre. Ayrıca saç sakal uyumu ile farklı bir imaj yakalamak isteyen erkeklere saça uyumlu sakal tavsiyeleri paylaşacağız.

Kısa Ve Uzun Saç Sakal Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Sakala uygun saç modelleri denilince akla öncelikle en çok tercih edilen sakal modelleri gelmektedir. Bu senenin erkek sakal modelleri arasında da kirli sakal, top sakal, sivri sakal öne çıkmaktadır. Peki, dünyaca ünlü erkeklerin de kullandığı saç sakal uyumları nelerdir?

Top Sakala Yakışan Sakal Modelleri

Özellikle gençlerin tercih ettiği sakal modelleri arasında portakal modelleri vardır. Top sakala yakışan saç modeli öncesinde top sakal kimlere yakışır konusunu bilmeniz gerektiğini belirtelim.

Öncelikle sakal modellerini yüz şekline göre tercih etmelisiniz. Yüz şekline göre sakal modelleri sonrasında sakala ve yüz şekline uygun saç modelleri belirlemelisiniz. Böylece çok daha tarz ve karizmatik görünebilirsiniz.

top sakala yakışan saç modelleri

top sakala yakışan saç modelleri

Top sakala yakışan saç modelleri arasında orta boy saçlar öne çıkmaktadır.

 • Özellikle yuvarlak yüz şekline sahipseniz top sakal ile yanları kısa erkek saç modellerini mutlaka denemelisiniz. Böylece hem yüzünüz orantılanacak hem de saç sakal uyumu ile çok daha yakışıklı ve karizmatik görüneceksiniz. Yuvarlak yüze yakışan erkek saç sakal modelleri olarak orta boy saçlar ve sivri sakal da kullanabilirsiniz. Çünkü yuvarlak yüze sivri sakal yüzü saha şekilli ve oval göstermektedir.
 • Uzun yüze top sakal ile orta uzunlukta dalgalı ve kıvırcık saç kullanabilirsiniz. Düz saçları yana tarayarak kullanmanız daha iyi bir erkek saç sakal stili olacaktır.
 • Dikdörtgen yüze top sakal ile kısa saçları kullanabilirsiniz. Uzun saçları da topuz veya atkuyruğu şeklinde şekillendirebilirsiniz.
 • Top sakala yakışan uzun saç modelleri arasında ise at kuyruğu erkek saç modeli ilk sıradadır. Saçları başınızın arkasından toplayarak ve sonrasında su dalgası ile şekillendirerek muhteşem görünebilirsiniz.
 • Top sakala yakışan düz saç modelleri arasında ise 5 numara saç modelleri vardır. Ancak yuvarlak yüze sahip olanlar yanları sıfır tepesi 5 numara saç modeli kullanmalıdır.

Kirli Sakala Yakışan Saç Modelleri

Kirli sakal, kısa saç modelleri ile daha çok kullanılmaktadır. Tabi yüz şekline göre bu da değişmektedir.

kirli sakala yakışan saç modelleri

kirli sakala yakışan saç modelleri

 • Yuvarlak yüze kirli sakal, 0, 1, 2, 3, 4 numara saç kullanabilirsiniz. Alın kısmı geniş çene kısmı küçük erkekler kirli sakal ise kesinlikle kısa saç kullanmalıdır. Ancak bu şekilde yüzdeki orantı sağlanacaktır.
 • Uzun yüze kirli sakal ile orta uzunlukta yanları da uzun olan saçlar kullanılmaktadır.
 • Oval yüze kirli sakal ile tüm saç modellerini kullanabilirsiniz.
 • Yuvarlak yüze sahip olanlar gür sakal ve uzun saçı bir arada asla kullanmamalıdır. Çünkü bu stil kafalarını daha iri ve yuvarlak gösterecektir. Bu da çok kaba bir görünüm demektir.

İlginizi çekebilir>> En Yeni Erkek Saç Modelleri 2024 | 85 Stil

Sivri Sakala Yakışan Saç Modelleri

 • Dikdörtgen yüze sakal ve saç modelleri, yanak kısımları daha kısa çene kısımları daha uzun sakal modelidir. Dikdörtgen yüz için yanları kısa üstleri uzun fade saç, kirli sakal ile da uygundur. Çünkü bu saç stili yüzünüze daha estetik bir imaj katacaktır.
sivri sakal saç modelleri

sivri sakal saç modelleri

 • Yuvarlak yüze sivri sakal, saç modeli olarak bir kaç seçenek vardır.
 1. Sivri sakal 0,1,2,3 numara kısa saç
 2. Sivri sakal uzun uzun saça at kuyruğu
 3. Sivri sakal, topuz saç modeli en sık kullanılan ve yakışan erkek saç modelleridir.
 4. Oval yüze sivri sakal ile hemen hemen tüm saç sakal modellerini eşleştirebilirsiniz.
 • Uzun yüze sivri sakal çok fazla tercih edilmez. Bunu yerine kısa sakal ile uzun saçlar kullanılmaktadır. Uzun saçlar da yana taranarak veya toplu bir şekilde kullanılmaktadır.

Sonuç olarak öncelikle yüz şekline göre sakal ve saç modeli belirlemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Aşağıdaki görsellerde kısa ve uzun saçlarla eşleştirilen sakal modelleri görselleri sunulmuştur. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkeklerde Yüz Şekline Göre Saç Sakal

Bir önceki makalemiz olan Erkek Kapri Kombinleri - Şık Stiller başlıklı yazımızda Erkek kapri kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu