Saçtaki Turunculuk Nasıl Gider?

20.12.2021
2.076
Saçtaki Turunculuk Nasıl Gider?

Saçtaki turunculuk nasıl gider sorusunun cevabı hayalini kurduğunuz sarı saç rengini denemeye karar verdiğinizde aklınıza gelen ilk sorudur. Sarı saç rengi durma konusunda yaşanan en büyük sıkıntı saç renginin turunculaşması olarak karşımıza çıkmaktadır. Evde saçtaki turunculuk nasıl gider? Saçtaki turunculuk için mavi boya kullanmalı mıyım?

Doğal yollarla saçtaki turunculuk nasıl giderilir? Açılan saçtaki turunculuk nasıl geçer? Saçtaki turunculuğu hangi boya kapatır gibi soruların cevaplarını birlikte görelim.

Saçtaki Turunculuk Nasıl Gider?

İlk olarak saç rengindeki turunculaşma nedenine kısaca göz atalım. Sahip olduğumuz doğal saç rengini oluşturmak için birçok renk bir araya gelmektedir. Örneğin; koyu renk saçların derinliğinde kırmızı ve turuncu alt tonları bulunmaktadır. Saç rengi açma işlemi yapıldığında bu renkler hiç düşünmeden ortaya çıkar.

Saçtaki turunculuk nasıl gider

Saçtaki turunculuk nasıl gider

Saçta yeteri kadar bekletilmeyen açıcı da saçta turunculaşmaya neden olmaktadır.

Saç açma işleminden sonra ortaya çıkan turunculuk, saç açma işleminin doğru yerde sonlandırılamadığı anlamına gelir.

Koyu renk saçlarda turunculaşmayı önlemek için saç açma iki aşamada yapılmalıdır. Birinci aşamada kırmızı pigmentlerin açılması, ikinci aşamada turuncu pigmentlerin açılması gerekmektedir.

Sarı Saçtaki Turunculuk Nasıl Giderilir?

Çok koyu saçları açma işleminden sonra saçlar turuncu renk aldıysa yeniden açma işlemi ve  sonrasında mor şampuan kullanılmalıdır.

Sarı saçtaki turunculuk nasıl giderilir

Sarı saçtaki turunculuk nasıl giderilir

Açık renk saçlara sahipseniz acık sarı saçlarınızda oluşan turuncu yansımalar ortadan kaldırmak gerekir.

Saçtaki turunculuk turuncu saçı küllü sarı yapmak ile ortadan kalkabilir. Bunu yapmak için ise mor şampuan kullanımı önerilmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Mor Şampuan Nedir Ne İşe Yarar?

Saçtaki Turunculuk Nasıl Giderilmektedir?

Saçtaki turunculuğu gidermek için mavi boya önerisi sunulmaktadır. Sarı saç tekin turunculuk nasıl giderilir sorusunun cevabını da ise mor şampuan, cila ve mavi saç boyası doğal yöntemler arasında yer almaktadır.

Doğal yollarla saçtaki turunculuk nasıl giderilir

Doğal yollarla saçtaki turunculuk nasıl giderilir

Birçok kişiyi saç açma işleminden sonra saçlarının turuncu olduğunu görünce “ bu turuncu saç sarı olur mu” diye hayal kırıklığına uğramaktadır.

Uzman kuaförlerin önerileri ve deneyimleri doğrultusunda turuncu saçı küllü sarı yapmak en doğru yöntemdir. Bunun içinde kaliteli bir mor şampuan kullanmak yeterli olacaktır.

Mavi boya içerikli saç cilası diğer yöntemler arasındadır. Ancak bu da bazı saçlarda kalıcı mavi yansımalara neden olmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Mavi Şampuan Nedir Mavi Şampuan Ne İşe Yarıyor?

Sarı saçlardaki turuncu yansımaları önlemek için kullanılan mavi boya sonrasında istediğiniz rengin dışında bir renk ortaya çıkabilir.

Açılan saçtaki turunculuk nasıl geçer

Açılan saçtaki turunculuk nasıl geçer

Evde Saçtaki Turunculuk Nasıl Giderilir?

Daha önce evde saç boyası gibi işlemler yapmadıysanız saçlardaki turunculuk giderme işlemlerini evde yapmanız yerine profesyonel destek almanızı öneririz.

Saçtaki Turunculuğu Hangi Boya Kapatır?

Daha fazla strese girmek gerilmek istemiyorsanız saçtaki turunculuğu kapatmak için farklı renkte bir boya kullanabilirsiniz. Bunun için saçlarınızı koyu bir renge boyamak saçtaki turunculuğu gidermenin en etkili ve en basit yollarından biridir.

Saçlarda oluşan turunculuk sonrası farklı bir renk boya geçme işlemini  kötü sonuçlar olmaması için uzman bir kuaförün yapmasını öneriyoruz.

Galeri: Açılan Saçtaki Kızıllık Ve Turunculuk Nasıl Gider?

Bir önceki makalemiz olan Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın başlıklı yazımızda Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu