Tarz Kadın

Mavi Şampuan Nedir Mavi Şampuan Ne İşe Yarıyor?

11.10.2021
1.634
Mavi Şampuan Nedir Mavi Şampuan Ne İşe Yarıyor?

Mavi şampuan nedir mavi şampuan ne işe yarıyor? Sorusunun cevabı ile birlikte mavi şampuan kullanımı, mavi şampuan kullananlar ve yorumları,  mavi şampuan nasıl kullanılır, mavi şampuan fiyatları hakkında da detaylar vereceğiz.

Mavi şampuan ne işe yarar sorusunun cevabı ile mor şampuan ne işe yarar sorusunun cevabının farklı olduğunu girişte belirtelim. Biz bugün sizlere mavi şampuan hakkında detaylar paylaşacağız.

Mavi Şampuan Nedir Mavi Şampuan Ne İşe Yarıyor?

Mavi şampuan nedir? Mavi şampuan, içinde mavi pigmentlerin bulunduğu ve koyu renkli saçlarda etkili olan mavi renkli şampuandır.

Mavi şampuan ne işe yarar

Mavi şampuan ne işe yarar

Mavi şampuan kullanımı sonrası saçlarınız masmavi olunca şaşırmayın! Saçlarınızı bol su ile duruladıktan sonra istediğiniz saç rengine kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Mavi şampuan ne işe yarar? Mavi şampuan kahverengi, siyah ve karamel rengi gibi koyu renk saçların üzerine açık renklerle yapılan işlemlerde ( ombre, balyaj, röfle gibi) saçlarda oluşan turuncu  ve kızıl tonlarını alarak daha doğal ve daha küllü bir görünüm sunmaktadır.

Koyu renk saç üzerine  açık renkler ile yapılan işlemler sonucunda saçlarınızda ara ara kırmızı ve turuncu tonlar var ise kesinlikle mavi şampuan kullanmalısınız.

Koyu kahverengi, koyu koyu kestane, ve siyah gibi koyu renklere işlem yapıldığında geçişlerde kızıl alt tonlar ortaya çıkabilmektedir. Bu işlemler saç boyası rengi geçişlerinde ya da ısı ile yapılan saça şekil verme nedeniyle olsun fark etmez. Saça yapılan her türlü işlem sonrasında saçtaki kızıl ve turuncu sertliklerin mavi şampuan ile ortadan kaldırılacağını, bunu yaparken de saça bakım yapacağını bilmelisiniz.

Saç işlemleri sonrasında saçlarınızda oluşan sarı tonlarının yok edilmesinde mavi şampuan etkili olmayacaktır. Bunun yerine mor şampuan kullanmanız gerekmektedir.

Mavi Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mavi şampuan kullanımı diğer şampuanlardan farklı değildir. Mavi şampuanı diğer şampuanlardan ayıran en önemli özellik kullanım sıklığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Saçlarınıza yapılan işlem sonucunda mavi şampuan kullanım sıklığına kuaförünüz den öğrenerek belli bir rutin de mutlaka kullanmalısınız.

mavi şampuan nedir

mavi şampuan nedir-mavi şampuan kullanımı

Mavi şampuan kullananlar, mavi şampuan kullanımı için saç yapısına ve saç yoğunluğuna uygun seçilen mavi şampuan saç diplerine masaj yapılarak köpürtülmelidir.  İyice köpüren mavi şampuan uygun bekleme süresi sonunda bol su ile durulanır.

Böyle saçlarınız daha doğal, daha bakımlı ve daha etkili bir görünüm sunacaktır.

Mavi Şampuan Yorumları

Mavi şampuan yorumlarında birçok kişinin mavi şampuan ve mor şampuanı karıştırarak sonuç alamadığını görüyoruz.

Mavi şampuanın etkili olabilmesi için  siyah, koyu kestane ve koyu kahverengi gibi koyu renk saçların üzerine yapılan işlemlerde saçlarınızda kırmızılık de turunculuk olması gerekmektedir. Koyu renk saçlardan daha açık saçlara geçişlerde sadece mavi şampuan kullanılmalıdır.

Mavi şampuan yorumları arasında saçlardaki istenmeyen sertlikleri tamamen ortadan kaldırdığı saçlara daha doğal ve daha uyumlu geçiş sağladığı belirtilmektedir.

Mavi şampuan yorumları

Mavi şampuan yorumları

Orta tonlarda sarı saçlara gümüş grisi platin gibi daha açık tonlarda yapılan işlemler sonucu ortaya çıkan çiğ sarılıkta ve turunculuk ta mavi şampuanın etkisi olmaz. Açık saçlardan daha açık saçlara geçişlerde mor şampuan kullanmalısınız.

En İyi Mavi Şampuan Hangisidir?

Herkesin saç yapısı birbirinden farklı olduğu için kişiye özel ürünler kullanılmalıdır. Aile içerisinde bile kardeşliğin farklı şampuan markalarının tercih edildiği bilinmektedir. Bu nedenle en iyi mavi şampuan, sizin saçınızla uyumlu olmadığı için etkili sonuçlar vermeyebilir.

Saç yapınıza, saç derinize ve saç yoğunluğunuza göre doğru mavi şampuan markasını kuaförünüz ile konuşarak belirleyebilirsiniz. Araştırma yaparken kaliteli markaların ürünleri çerçevesinde araştırma yapmanız mavi şampuan kullanımı sonucunda daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

En iyi mavi şampuan hangisidir

En iyi mavi şampuan hangisidir

Mavi Şampuan Fiyatları

Mavi şampuan da marka ve ürün çeşitliliği nedeniyle fiyatlarda farklılık göstermektedir. Ortalama mavi şampuan fiyatları 50- 150 arası değişmektedir. Online alışveriş mağazalarından kampanyalar ve indirimler ile daha uygun fiyatlara mavi şampuan alınmaktadır.

Bölgenizdeki mavi şampuan fiyatlarını inceledikten sonra online satış mağazalarını takip ederek daha ucuz mavi şampuan alabilirsiniz.

Resim Galerisi: Mavi Şampuan Kullanımı Görselleri

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu