Tarz Kadın

Mor Şampuan Nedir Ne İşe Yarar?

28.06.2021
190
Mor Şampuan Nedir Ne İşe Yarar?

Mor şampuan nedir ne işe yarar başlıklı yazımızda mor şampuan nasıl kullanılır? Mor şampuan kullananların, mor şampuan yorumları nelerdir? Mor şampuan etkisi nedir gibi merak edilen soruların cevaplarını verdikten sonra, mor şampuan kullananların mor şampuan hakkındaki yorumlarını paylaşacağız.

Birkaç sezon öncesinde mavi şampuan nedir- nasıl kullanılır gibi sorular öne çıkmakta idi. Günümüzde ise mor şampuan hakkında merak edilen birçok detay öne çıkmaktadır.

Özellikle gri saç ve açık sarı saçlar isteniyorsa saç rengindeki iticiliği ve çiğliği alarak daha doğal bir görünüm sunmasına yardımcı olan küllü tonlara dönüştürmektedir. İşte mor şampuan ne için kullanılır? Mor şampuan nedir sorusunun cevapları…

Mor Şampuan Nedir Ne İşe Yarar?

Çok açık renklerde saç rengi istenildiği zaman saçlara uygulanan işlemler sonucunda saçlarda turuncu yansımalar ortaya çıkmaktadır.

Mor şampuan ne işe yarıyor

Mor şampuan ne işe yarıyor

İşte tam da bu noktada mor şampuan devreye girmektedir. Saç boyası uygulaması sonucu saçlarınızda turuncu yansımalar dikkat çekici ve itici boyutta ise mor şampuan kullanmanın zamanı gelmiş demektir.

Mor Şampuan Nedir?

Günümüzde saçlarda istenmeyen renk yansımalarına çözüm arandığı zaman, akla ilk olarak mor şampuanlar gelmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi mor renge sahip olan şampuan, saçlardaki çiğsi gri ve sarı görüntüyü ortadan kaldırarak daha yumuşak ve daha doğal bir görünüm sunmaktadır.

Mor renkli şampuan açık renkli saçlara uygulandığı zaman nasıl oluyor da daha doğal bir görünüm kazandırıyor diyorsanız şöyle açıklayabiliriz. Mor şampuan ne işe yarar?

Şampuan içerisinde bulunan mor pigmentler saç renginin nötrleşmesini sağlamakta ve böylece saçlarda istenmeyen turunculuk ve kırmızılığı ortadan kaldırmaktadır.

Doğru saç boyası renkleri ile kullanıldığı zaman çok daha etkileyici re doğal bir saç rengine kavuşmak elinizde. Bunun içinde tercih ettiğiniz saç boyası küllü saç rengi ve tonlarında olursa çok daha etkili sonuçlar vermektedir.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Saçlarınız için en uygun ve en iyi mor şampuan bulunduktan sonra mor şampuan kullanımı merak edilmektedir.

Mor şampuan kullanımı

Mor şampuan kullanımı

Beyazları çok olan kişilerin tercih ettiği gri saçlar, beyaz saçlar ve platin saçlar gibi açık tonlarda saçlara sahip olmak istiyorsanız, saçlardaki istenmeyen yansımaları ortadan kaldırmanız gerekmektedir. İşte tam da bu noktada devreye mor şampuan girmektedir.

Özet olarak mor şampuanın saçlardaki istenmeyen yansımaları ortadan kaldırdığını ve saçlara daha natural bir görünüm sunduğunu söyleyebiliriz.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır- Mor Şampuan Kullanımı

Eğer gri saçlar da uygulanacak ise diğer şampuanlar gibi banyoda nemli saça uygulanarak bekleme süresi sonunda durulanmalıdır. İlk uygulama sonrası istediğiniz sonucu alamadıysanız ilk kullanımdaki durulamanın ardından tekrar uygulayabilirsiniz.

Mor şampuan etkisinin kalıcı olmasını istiyorsanız, 15 günde bir kez mutlaka mor şampuan kullanmalısınız.

Mor şampuan ne işe yarar? Mor şampuan kullanımı ile ilk defa tanışanlar, şampuanı saçlarına uyguladıkları anda saçlarının mosmor olduğunu görmektedir.

Ancak endişelenmenize ve korkmanıza gerek yok! Çünkü mor renk, sadece şampuanın rengidir. Durulama işlemi sonrasında mor renk saçlarınızdan tamamen kaybolacak ve saçlardaki kızıllık ve turunculuğa veda edeceksiniz.

Mor şampuan kullanımı diğer şampuanlardan farklı değil. Diğer şampuanlar arasındaki tek fark kullanım sıklığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç yapınıza, kullandığımız boya markasına ve kullandığınız boya rengine göre bazı kişilerde haftada iki kez, bazı kişilerde ise 15 günde 1 kez tekrar edilmelidir.

Mor şampuan kullanımı anlatımlı; mor şampuanın saçınıza yetecek miktarda avucunuzda alarak saçlarınızda tamamen yedirin. Özellikle saç diplerine doğru güzelce masaj yaparak saçlarınızı tamamen köpürtün.

Köpürtme işlemi sonrasında bol su ile mor şampuanı saçlardan temizlerken saçlarınızdaki çiğliği de ortadan kaldırmış olacaksınız.

Mor şampuan nasıl kullanılır

Mor şampuan nasıl kullanılır

Mor Şampuanın Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

 • Saçlardaki istenmeyen turuncu ve kızıl yansımaları ortadan kaldırır.
 • Saç boyaması sonrası istediğiniz saç rengi tonu tutturamadığınız zaman mor şampuan ile bu hatayı telafi edebilirsiniz.
 • Saçtaki kızıl yansımaların ortadan kaldırılarak küllü yapılmasına olanak tanımaktadır.
 • Mor şampuan hangi saçlarda kullanılır? Rengi açılan gri saçlarda, sarı saçlarda ve kumral saçlarda etkili sonuçlar vermektedir.
 • Saç boyasındaki yıpranmanın önüne geçmek istiyorsanız uv filtreye sahip olan mor şampuan kullanabilirsiniz.
 • Saça bakım yapar.
 • İstediğiniz en çekici ve en güzel sarı saçlara kavuşmanızı sağlar.
 • Mor Şampuan Kullananlar Ve Mor Şampuan Yorumları
 • Mor şampuan kullananların mor şampuan hakkında yaptığı yorumları incelediğimizde sonuçtan oldukça memnun olduklarını görüyoruz.
 • Mor şampuanın etkisini özellikle küllü saç etkisine ilk kullanım sonrasında hemen görebilirsiniz.
 • Mor şampuanın içindeki mor pigmentler saçın tellerine ilk kullanımdan itibaren nüfuz etmektedir. Düzenli bir şekilde kullanılmaya devam edildiği takdirde ise gördüğünüz etki kat be kat artacaktır.
 • Mor şampuanın saç rengindeki etkisi geçici mi kalıcı mı sorusu birçok kişinin aklına gelmektedir. Mor şampuanın saç renklerindeki düzeltme etkisinin yıkamayla ve güneş ışığıyla kaybolmadığını görüyoruz.

Mor Şampuanı Nereden Alınır? Mor Şampuan Fiyatı

Mor şampuanı nereden alabilirim sorusunun cevabı da sıklıkla sorulmaktadır. Tüm kozmetik mağazalarında, mor şampuanı rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca kuaför salonlarında da saçınıza uygun mor şampuan tedarik edebilirsiniz. Merak edilen bir diğer soru ise mor şampuan fiyatıdır.

Mor şampuan fiyatı incelemesi yaptığımızda diğer şampuanlardan çok da fazla bir farkı olmadığını görüyoruz. Mor şampuanın en doğru cevabını alacağınız yerden öğrenebilirsiniz. Zira bölgeden bölgeye fiyat farklılıkları kaçınılmaz olacaktır.

Aşağıdaki resim galerisinde mor şampuan kullanımı sonrası çekilmiş görselleri sunuyoruz. Mor şampuan etkisi hakkında daha fazla detay arıyorsanız görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Koyu Balköpüğü Saç Rengi İle Yıldız Gibi Parlayın başlıklı yazımızda Bal rengi saç, balköpüğü ve Koyu Balköpüğü Saç Rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu