Mor Şampuan Ne İşe Yarar-Nasıl Kullanılır-En İyi…

14.01.2023
1.907
Mor Şampuan Ne İşe Yarar-Nasıl Kullanılır-En İyi…

Mor şampuan ne işe yarar sorusunun cevabında saçtaki istenmeyen renk farklılıklarının gitmesi vardır. Çünkü mor şampuan öncesi ve sonrası inanılmaz farklılıklar vardır. Mor şampuan nedir ne işe yarar? Mor şampuan nasıl kullanılır? Özellikle mor şampuan kullananların, mor şampuan yorumları nelerdir? Mor şampuan etkisi ne kadar sürer gibi merak edilen soruların cevaplarını vereceğiz. Sonrasında mor şampuan öncesi ve sonrası görselleri paylaşacağız.

Birkaç sezon öncesinde mavi şampuan nedir- nasıl kullanılır gibi sorular öne çıkmakta idi. Günümüzde ise mor şampuan hakkında merak edilen birçok detay öne çıkmaktadır.

Özellikle gri saç ve açık sarı saçlar isteniyorsa saç rengindeki iticiliği ve çiğliği alır. Ayırca daha doğal bir görünüm sunmasına yardımcı olan küllü tonlara dönüştürür. İşte mor şampuan ne için kullanılır? Mor şampuan nedir? Mor şampuan kullanmak neye iyi gelir? sorusunun cevapları…

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor şampuan ne işe yarar? Özellikle açık renkli saçların boya sonrasında saçta turunculuk ve çiğlik ortaya çıkmaktadır. İşte tam da bu noktada mor şampuan saçındaki bu çiğliği ve renk farklılıklarını ortadan kaldıracaktır. Özellikle sarı, açık sarı saçlarda çok görülen çiğlik sonucunda kullanılan mor şampuan saç rengini düzenleyecektir.

Mor şampuan ne işe yarıyor

Mor şampuan ne işe yarıyor

Boyalı saçlarda görülen tüm saç rengi dengesizliğinde mor şampuan devreye girmektedir. Saç boyası sonrası saçlarınızda turuncu yansımalar dikkat çekici ve itici boyuttaysa mor şampuan zamanı gelmiştir.

Mor Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde saçlarda istenmeyen renk yansımalarına çözüm arandığı zaman, akla ilk olarak mor şampuan gelmektedir.  Mor şampuan ne renktir? Adından da anlaşılacağı gibi mor renge sahiptir. Şampuanların kullanımı içinde önemli bir yere sahip olan mor şampuan, saçlardaki çiğsi gri ve sarı görüntüyü ortadan kaldıracaktır. Böylece saçlar, daha yumuşak ve daha doğal bir görünüm kazanacaktır.

Mor şampuan açık renkli saçlara uygulandığı zaman nasıl oluyor da daha doğal bir görünüm kazandırıyor?

Şampuan içerisinde bulunan mor pigmentler saç renginin nötrleşmesini sağlamaktadır. Böylece saçlarda istenmeyen turunculuk ve kırmızılığı ortadan kaldırmaktadır.

Doğru saç boyası renkleri ile kullanıldığı zaman çok daha doğal bir saç rengine kavuşmak elinizde. Tercih ettiğiniz saç boyası, özellikle küllü saç rengi ve tonlarında olursa çok daha etkili sonuçlar vermektedir.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Saçlar için en iyi mor şampuan markası bulunduktan sonra mor şampuan kullanımı merak edilmektedir.

Mor şampuan kullanımı

Mor şampuan kullanımı

Mor şampuan beyaz saçı ne renk yapar?

Beyaz saçlardaki kızıllık ve grilik ortadan kalkacak ve daha doğal, daha parlak bir beyaz saç elde edeceksiniz.

Gri saçlar, beyaz saçlar ve platin saçlar gibi açık tonlarda saçlara sahip olmak mı istiyorsunuz? O halde saçlardaki istenmeyen yansımaları ortadan kaldırmanız gerekmektedir. İşte tam da bu noktada devreye mor şampuan girmektedir.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır- Mor Şampuan Kullanımı

Gri saçlarda, diğer şampuanlar gibi banyoda nemli saça uygulanarak bekleme süresi sonunda durulanmalıdır. İlk uygulama sonrası istediğiniz sonucu alamadıysanız, hemen ardından tekrar uygulamalısınız.

Mor şampuan etkisinin kalıcı olmasını istiyorsanız, 15 günde bir kez mutlaka mor şampuan kullanmalısınız.

mor-sampuan-oncesi-sonrasi

mor şampuan öncesi sonrası

İlk defa mor şampuan kullananlar, şampuanı saçlarına uyguladıkları anda saçlarının mosmor olduğunu görmektedir. Ancak endişelenmenize ve korkmanıza gerek yok! Çünkü mor renk, sadece şampuanın rengidir. Durulama işlemi sonrasında mor renk saçlarınızdan tamamen kaybolacaktır.

Mor şampuan nasıl kullanılır? Mor şampuan kullanımı diğer şampuanlardan farklı değil. Diğer şampuanlar arasındaki tek fark kullanım sıklığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanımı sıklığı saç yapınıza, kullandığımız boya markasına ve kullandığınız boya rengine göre değişmektedir. Bazı kişilerde haftada iki kez, bazı kişilerde ise 15 günde 1 kez tekrar edilmelidir. Saç tipine ve yapısına göre bu süreyi kuaförünüze sorup öğrenebilirsiniz.

Mor şampuan kullanımı anlatımlı; mor şampuanın saçınıza yetecek miktarda avucunuza alın. Ardından saçlarınızda tamamen yedirin. Özellikle saç diplerine doğru güzelce masaj yaparak saçlarınızı tamamen köpürtün.

Köpürtme sonrasında en az 3-5 dakika beklettikten sonra durulayın. Aslında süreyi saç tipinize göre kendiniz de belirleyebilirsiniz. Saçlarınızda oluşan tonu beğenmediyseniz bir daha ki sefere daha kısa bekletmelisiniz.

Mor şampuan nasıl kullanılır

Kadın Mor şampuan nasıl kullanılır

Mor Şampuanın Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

İlk kullanıldığı günden beri mor şampuan faydaları tartışılmaz boyuttadır. Peki, mor şampuan zararları zararları var mı? İşte cevaplar…

Mor şampuan Faydaları;

 • Saçlardaki istenmeyen turuncu ve kızıl yansımaları ortadan kaldırır.
 • Saç boyaması sonrası istediğiniz saç rengini tutturamadıysanız mor şampuan ile bu hatayı telafi edebilirsiniz.
 • Saçtaki kızıl yansımaların ortadan kaldırılarak küllü yapılmasına olanak tanımaktadır.
 • Mor şampuan hangi saçlarda kullanılır? Rengi açılan gri saçlarda, sarı saçlarda ve kumral saçlarda etkili sonuçlar vermektedir.
 • Saç boyasındaki yıpranmanın önüne geçmek istiyorsanız uv filtreye sahip olan mor şampuan kullanabilirsiniz.
 • Saça bakım yapar.
 • İstediğiniz en çekici ve en güzel sarı saçlara kavuşmanızı sağlar.
 • Mor Şampuan Kullananlar Ve Mor Şampuan Yorumları
 • Aslına mor şampuan kullananların mor şampuan hakkında yaptığı yorumları incelediğimizde sonuçtan memnun olduklarını görüyoruz.
 • Mor şampuanın etkisini özellikle küllü saç etkisine ilk kullanım sonrasında hemen görebilirsiniz.
 • Mor şampuanın içindeki mor pigmentler saçın tellerine ilk kullanımdan itibaren nüfuz etmektedir. Düzenli bir şekilde kullanılmaya devam edildiği takdirde ise gördüğünüz etki kat be kat artacaktır.
 • Mor şampuanın saç rengindeki etkisi geçici mi kalıcı mı sorusu birçok kişinin aklına gelmektedir. Şampuanın saç renklerindeki düzeltme etkisinin yıkamayla ve güneş ışığıyla kaybolmadığını görüyoruz.

Mor Şampuan Zararları

Bilinen bir zararı yoktur. Ancak aşırı kullanımda saç ve saç derisi hassasiyetine göre zararları gelişir.

Bu nedenle vücudunuzda alerjik bir reaksiyon olmasa da her ihtimale karşı on beş günde bir kullanın. Böylece hem düzenli kullanmış olacaksınız, hem de olası zararları önleyeceksiniz.

Mor şampuan saça zarar verir mi? Özellikle boyalı saçlarda kullanılan mor şampuan renk geçişlerini dengelemektedir. Boyasız saçlarda çok da tercih edilmeyen mor şampuan boyalı saçlara zararı yoktur.

Mor şampuan etkileri arasında saç nemlendirme, bakımı ve canlandırma özellikleri vardır. En kolay ve en hızlı mor şampuan etkileri için düzenli kullanım şarttır.

Sarı Saça Mor Şampuan Uygulaması

Sarı saçlar, özellikle koyu renklerden açılmış saçlar için mor şampuan kullanmalısınız.10 günde bir kullanarak bunu rutin haline getirmemiz en doğrusudur. Bunun için ıslak saçlarınıza mor şampuanı uygulayın. Sarı saçtan mor şampuanı bekletme süresi 5 dakika kadardır. Süre sonunda saçlarınızı çok güzel durulamanız gerekmektedir. Böylece daha yumuşak geçişli güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Sarı saçta neden mor şampuan daha çok kullanılır? Çünkü boya ve oksidan sonrasında kısa süre sonra saç turunculaşmaya başlayacaktır. Özellikle de saç rengindeki kırmızı ve turuncu tonlar yeterince açılmamışsa saçlarda turunculuk kaçınılmazdır.

Mor Şampuanı Nereden Alınır? Mor Şampuan Fiyatı

Saç rengini düzenleyen besleyici mor şampuanı nereden alabilirim? Tüm kozmetik mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca kuaför salonlarında da saçınıza uygun mor şampuan tedarik edebilirsiniz. Merak edilen bir diğer soru ise mor şampuan fiyatıdır.

Mor şampuan fiyatı incelemesi yaptığımızda diğer şampuanlardan çok da fazla bir farkı olmadığını görüyoruz. Aslında en doğru cevabını alacağınız yerden öğrenebilirsiniz. Zira bölgeden bölgeye fiyat farklılıkları olmaktadır.

beyaz-saca-mor-sampuan-uygulamasi

beyaz saça mor şampuan uygulaması

Beyaz Saça Mor Şampuan Uygulaması

Mor şampuan özellikleri arasında saçlardaki renk geçişlerini doğal hale getirmek vardır. Bu nedenle beyaz saçlarda da renk geçişini doğal hale getirir.

Beyaz saç mor şampuan kullananlar, mor şampuanın etkilerini olumlu yönde belirtmişlerdir. Beyaz saça mor şampuan uygulaması haftada bir defa olmalıdır. Böylece yeni çıkan beyaz saçlar da natürel bir şekilde renk geçişine sahip olur.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Gider?

Aşağıdaki resim galerisinde mor şampuan kullanımı sonrası çekilmiş görselleri sunuyoruz. Daha fazla detay arıyorsanız görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu