Tarz Kadın

Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Gider?

27.02.2022
3.180
Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Gider?

Beyaz saçlara hangi renk boya gider? Beyaz saça röfle olur mu? Beyaz saça röfle nasıl yapılır? En iyi beyaz kapatan saç boyası markası nedir? Saçta beyaz kapatma teknikleri nelerdir sorularının cevaplarını detaylı bir şekilde incelemeye var mısınız? Ayrıca beyaz saç boyama teknikleri, en iyi beyaz kapatan saç boyası, beyaz saçları kapatmak için doğal yöntemler, beyaz saç şampuanı kullanıcı yorumları, beyaz saçlara hangi renk boya gider gibi soruların cevaplarını birlikte inceleyelim.

Saç beyazlaması da kırışıklıklar gibi yaş ilerledikçe ortaya çıkan güzellik problemleri arasında yer almaktadır. Günümüzde beyaz saç boyası dışında beyaz saç kapatıcı şampuan kullanarak daha saçlarınızı kısa vadede dip boyası uygulaması yapmadan kullanabilirsiniz.

Saç beyazlaması

Saç beyazlaması

Beyaz saç şampuanı kullanıcı yorumlarına baktığımızda boyalı saç gibi işlem görmüş saçlarda çok önerilmediğine şahit oluyoruz. Doğal işlemsiz saçlarda etkili çözüm alındığı belirtilmektedir.

Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Gider?

En iyi beyaz kapatan saç boyası markası araştırması yapmadan önce ten renginize uyum sağlayacak rengi belirlemelisiniz. sarı saç renkleri, küllü saç renkleri ve küllü beyaz saç rengi beyaz saçları boyamak için kullanılmaktadır. Bu renkler arasından ten rengi için en uygun rengi tercih etmelisiniz.

Son dönemlerde beyaz gri saç, trend saç modelleri olarak karşımıza çıksa da birçok kadın beyaz saçları yok etme çabasındadır. Hatta birçok kadın beyazlayan saçlar eski rengine dönebilir mi sorusunu da araştırmaktadır.

Saçlarını yeni beyazlamaya başladı ise beyaz saçları erkenden boyamamak için beslenmenize dikkat ederek ve uygun vitaminler kullanarak beyazlayan saçları eski rengine çevirme ihtimaliniz var. Bunu öğrenmek için uzman bir dermatoloğa gitmenizi  veya saç uzmanlarından destek almanızı öneriyoruz. Beyaz saçlar ne renk boyanmalı konusunun detaylarına geçelim.

Çok birçok ünlü boya markası beyaz saçlı kadınlar için beyaz saç boyası sunmaktadır. En iyi beyaz kapatan saç boyası hangisi sorusundan ziyade  boya sonrasında uzayan saçlardaki beyazları kamufle edebilecek renkleri seçmelisiniz.

Beyaz saçlara hangi renk boya  sorusunda doğru renkleri bulmak beyaz saç nasıl kapatılır sorusunun cevabı olacaktır.

Beyaz Saçlar Ne Renk Boya?

Beyazları en iyi kapatan renk; Beyaz saça hangi renk boya sorusunun cevapları arasında beyaz saça küllü kumral, beyaz saça sarı boya, beyaz saça külü beyaz saç rengi, beyaz saça klasik kumral boya gibi boya renkleri kullanılarak beyaz saçlardan kurtulmak mümkün.

beyaz saça sarı boyaBunlar dışında kısa ve kısa süreli çözümler için dip boya spreyleri ve beyaz saç kapatıcı şampuan öneriyoruz.

Beyaz saçlar ne renk boyanmalı

Beyaz saçlar ne renk boyanmalı

Beyaz Saça Sarı Boya

Beyaz saç boyama teknikleri arasında sarı saç boyası en çok kullanılan saç boyası olarak karşımıza çıkmaktadır. Sarı saç boyası, buğday tenliden açık tenliye, esmer tenliden sarı tenliye kadar tüm kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılmaktadır. Sarı saç ten renginiz için uygun değilse beyaz saça sarı röfle de yaptırabilirsiniz.

Beyaz saç nasıl boyanır? Beyaz saç hangi boya ile kapatılır sorularının cevapları arasında ilk sırada sarı saç boyası gelmektedir. Beyaz saç kapatıcı boya renkleri olarak platin tonları ve gümüş tonları kesinlikle denenmesi gereken saç boyası renkleri arasında yer almaktadır.

Platin tonları ve gümüş tonları ile saçlarınızı boyamadan önce cilt alt tonu renginize uyum sağlayan sağlayamadığını kuaförünüz ile görüşerek karar vermelisiniz. Açık renk saçlar birçok kişiyi solgun bakımsız göstermektedir. Bunu önlemek için uygun renklerde balyaj veya ombre kullanabilir veya hafif makyaj yapmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Saç Boyası ( Küllü Renk Tonları)

Beyaz  kapatıcı saç boyası arıyorsanız koyu renk saç kullanımının saç boyama sıklığınızın artmasına neden olacağını bilmelisiniz.  Örneğin, beyaz saç kapatan kızıl kestane, çikolata kahve, patlıcan moru saç boyası, siyah saç boyası, kızıl saç tonları gibi renkler kullanıldığı zaman sık sık dip boyası yapma ihtiyacı hissedeceksiniz.

Beyaz saç boyama teknikleri

Beyaz saç boyama teknikleri

Sık sık dip boyası yapmamak için beyaz kapatan en ideal saç boyası renkleri arasında açık renkler öneriyoruz. Ancak ben açık renk saç kullanmayı sevmiyorum veya açık renk saç boyaları bana yetişmiyor diyorsanız kumral veya küllü kumral tonlarında da öneriyoruz.

Küllü kumral, açık kumral gibi saç renklerinden beyazlar çok net görünmeyecek için seyrek beyazlı saçlarda rahatlıkla kullanılabilir. Beyazları kapatmada en iyi saç boyası kullansanız bile saçlar uzadığında beyazlar ortaya çıkacaktır.

Beyaz saç kapatma daha kalıcı çözüm arıyorsanız kullandığınız saç boyasından bir miktar ayırarak ve ayırdığınız bu boyanın içerisine açıcı ilave ederek  küllü sarı saça saça gölge veya küllü sarı saça röfle yapabilirsiniz.

Beyaz Saç Kapatıcı Şampuan- Dip Boya Spreyleri

Saçlarınızda çok seyrek beyazlar var ise beyaz kapatmak için saç boyamak zorunda değilsiniz. Kapatıcı dip boyalar yerine dip boya spreyleri veya beyaz saç kapatıcı şampuan kullanarak doğal saçlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Seçeceğiniz dip boya spreyi mutlaka saç renginiz ile uyumlu olmalıdır.

en iyi beyaz kapatan boya markası

en iyi beyaz kapatan boya markası

Dip boya spreyi tercih ederken  doğal saç renginden bir ton koyu alarak saçlarınıza ombre görünümü kazandırabilirsiniz. Kullanacağınız dip boya spreyi veya beyaz kapatıcı şampuanı saçlarınızın görünmeyen alt kısımlarında kullanarak denemenizi daha sonrasında tüm saçlarınıza uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Beyaz Saça Röfle

“Beyaz saça röfle olur mu” dediğinizi duyar gibiyim. Beyaz saç kapatmada en sık tercih edilen yöntem röfle olarak karşımıza çıkmaktadır.

Birçok kişi röfle sonrası daha kusursuz bir görünüm yakalamaktadır. Beyaz saça röfle yapımı için beyazları en iyi kapatan boya renkleri röfle rengi olarak kullanılmalıdır. Platin sarı röfle ve sarı röfle tonları en sık tercih edilen beyaz kapatıcı röfle renkleri arasındadır.

Resim Galerisi Beyaz Saç Boyama Teknikleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu