Ombreli Saça Dip Boyası Nasıl Yapılır?

30.04.2021
3.170
Ombreli Saça Dip Boyası Nasıl Yapılır?

Ombreli saça dip boyası nasıl yapılır başlıklı yazımızda ombre dip boyası renkleri hakkında bilgiler verdikten sonra evde ombre dip boyası nasıl yapılır sorusunun cevaplarını bulacağız. Ombreli saç dip boyası renkleri geldi mi hiç de hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkar. Bir dış fark ombre dip boya rengi hiç de hoş olmayan bir görünüm sergiler.

Ombreli Saça Dip Boyası Nasıl Yapılır?

Eğer kumral saç renkleri ve tonlarında ombre yaptırdıysanız evde ombreli saça küllü kumral dip boya yapabilirsiniz. Günümüzde birçok saç boyası markası evde dip boyası yapmanıza imkan sunacak tüp boyalar sunmaktadır.

Dip boyası renkleri

Dip boyası renkleri

Kuaför için ayıracağınız vakit yoksa veya kuaförün yapacağı ombreli saça dip boyası fiyatı size fazla geliyorsa evde kendini ombre saçın dip rengi doğrultusunda ombre dip boyası yapabilirsiniz.

Daha Önce röfle dip boyası nasıl yapılır başlıklı bir içerik hazırlamıştık. Bugün de sizlere kumral saç sarı ombre ile kullanılan saçın ombre dip boyası rengini belirleyerek evde ombre saç dip boyası bilgileri vereceğiz.

Evde Ombre Dip Boyası

Saç dip boyası nasıl yapılır sorusunun cevabını verirken zorlanacağınız saçın ombreli saç olduğunu belirtmeliyiz. Ombreli saça dip rengi dip boyası yapmak biraz riskli olabilir. Ancak evde saç boyası yapma becerisine sahipseniz evde ombre dip boyasını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ombre Dip Rengi Ne Olmalı?

En çok kullanılan ombre dip rengi küllü kumral dip boya olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle bizler bugün size küllü kumral dip boya evde nasıl yapılır sorusunun cevabını paylaşacağız.

Garnier color naturols 7.1 küllü kumral saç boyası ana malzememiz olacak. Bu boyayı tek başına kullandığınız zaman turuncu çıkma ihtimali yüksek olduğu için yanına eklemeniz gereken malzemeler bulunmaktadır.

Turuncu azaltıcı mavi saç boyası olarak bilinen 0.22 ıgora saç boyası.

Nevacolor gümüş gri adı ile bilinen tonlayıcı krem saç boyası kullanacağız.

Bu malzemelerin oranlarını aşırı sık ve hacimli olmayan bir saç için vereceğiz. Sizin saçınız aşırı hacimli ise iki misli oranda kullanabilirsiniz

Saç dip boyası nasıl yapılır

Saç dip boyası nasıl yapılır

Turuncu azaltıcı mavi boya en az kullanacağınız boyadır. Nohut büyüklüğünde mavi boya, nevacolor gümüş rengini 1 tatlı kaşığı kadar saç boyama kabına koyun.

Boya kabına son olarak garnier küllü kumral boyanın yarısını ve oksidanın yarısını ekleyerek kremsi kıvam alana dek karıştırın. Pürüzsüz bir karışım olmasını sağlamalısınız.

Evde Obre Saç Dip Boyası Nasıl Yapılır?

Temiz saça dip boyası yapılır mı soruları çok gelmektedir. Temiz saça dip boyası yapılabilir. Ancak temiz saça dip boyası yaptıranlar saç diplerinin sızlattığı için saçlarınızı yıkadıktan bir gün sonra dip boyası yapmayı öneriyor.

Ombre dip boya rengi belirledikten sonra şimdi saça uygulamaya geçebiliriz.

Ombreli saça dip boyası nasıl yapılır

Ombreli saça dip boyası nasıl yapılır

Saçlarınızı taradıktan sonra saçları tam ortadan ayırarak güzelce taradıktan sonra  hazırladığınız ombre dip boyası rengi fırça yardımı ile saça uygulanır. Ardından ince bir katman diğer tarafa atılarak tekrar boya uygulanır.

Ombre dip boyası saçın tüm diplerine katmanlar halinde uygulanarak ombre dip boyası yapma işlemi tamamlanır. Ombre dip boyası uygulaması saç yarım saat bekletildikten sonra güzelce yıkanarak durulanır.

Son olarak ıslak saça saç bakım kremi, saç bakım serumu veya saç bakım yağı uygulayarak saçlarınızı kurutun. Hepsi bu kadar güle güle kullanın.

Resim Galerisi:  Evde Ombre Saç Dip Boyası Yapılışı

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu