Dip Boyası Gelen Saç Nasıl Boyanır? Evde Saç Nasıl Boyanır?

27.08.2021
1.958
Dip Boyası Gelen Saç Nasıl Boyanır? Evde Saç Nasıl Boyanır?

Dip boyası gelen saç nasıl boyanır başlıklı yazımızda evde dip boyası nasıl yapılır? Evde saç boyama nasıl yapılır? Kendi saçını boyama yolları, gibi dip boyası için çözümler vereceğiz. Saç dip boyası nasıl yapılır? Ombreli saça dip boyası nasıl yapılır? Beyaz saça dip boyası nasıl yapılır? Dip boyası nedir?  Dip boyası renkleri nelerdir? Platin saça dip boyası nasıl yapılır konularını birlikte incelemeye ne dersiniz?

Dip Boyası Gelen Saç Nasıl Boyanır?

Saç boyama, kadınların hayatında olmazsa olmaz güzellik unsuru olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç boyama şekilleri farklı tekniklerle yapılmaktadır. En kolay kendi saçını boyama şekillerinden biri de dip boyasıdır.  Kendin naturel rengi dışında farklı tonlarda boyanan saçlar bir sonra ilk günkü görünümüne kaybeder.

Dip boyası gelen saç nasıl boyanır

Dip boyası gelen saç nasıl boyanır

Özellikle hızlı uzayan saçlar, saç dip boyası ile fazlası ile uğraşmaktadır. Saç dip boyası özellikle her akşam saçlarını yıkayanların mücadele ettiği saç boyama sorunları arasında yer almaktadır.

Dip Boyası Nedir? Dip Boyası İçin Çözümler

Saçlarınızı kendi rengi dışında farklı renkler ile boyadıktan sonra, saçların uzaması ile ana saç renginizin ortaya çıkması, hoş olmayan görünümler sunmaktadır. İşte tam da bu noktada saç diplerinin boyanması  zaruri bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saç diplerinin boyanma işlemine dip boyası yapımı denilmektedir. Saçlarını saç boyası düzenli olarak boyayan kişiler, aynı zamanda düzenli olarak dip boyası yaptırmalı veya yapmalıdır.

Dip boyası kaç ayda bir yapılır? Dip boyası ne zaman yapılır sorusunun cevabı kişinin saç uzama hızına göre değişmektedir. Öyle ki bazı kişilerin saçları ayda 10 santim uzarken bazılarının saçları ayda bir-iki santimden fazla uzamaz. Bu nedenle dip boyası periyodunu saç uzama hızına göre ayarlamanız gerekmektedir.

Evde Dip Boyası Nasıl Yapılır? Evde Saç boyama

Evde saç dip boyası nasıl yapılır sorusunun cevabı için saçlarınızda mutlaka saç boyası olması ve gözü yoracak derecede dip boyası gelmesi gerekmektedir.

En çok yapılan dip boyası ombreli saça dip boyası, röfleli saça dip boyası, açık saç renklerinin koyu renge boyanması veya doğal koyu saç renklerinin açık renge boyanması sonucunda yeni çıkan saçların kapatılması şeklindedir.

Beyaz saça dip boyası

Beyaz saça dip boyası

Saç dip boyası çok da ucuz bir işlem olmadığı için sık sık kuaförde yapıldığı zaman belli bir bütçe gerektirmektedir. Bu nedenle evde dip boyası yaparak hem saçlarınızı eski güzelliğine kavuşturacak hem de bütçenizi zorlamayacaksınız.

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır? Kolay Dip Boya Yapımı

Saç dip boyası yapmadan önce tarak, havlu ve hazırladığınız boyayı yanınıza getirin.

Saçlarınızı ince tutamlar halinde ayırarak toka ile tek tek tutturun.

Ardından hazırladığınız dip boyası rengini yeni çıkmakta olan saçlarınıza güzelce yedirerek sürün.

Kullandığınız dip boya rengi kutusu üzerinde belirtilen sürede bekleyin. Bu süre ortalama olarak 20-25 dakika arasında değişmektedir.

Bekleme suresinin ardından geri kalan boyayı saç uçlarına sürerek 9-10 dakika sonra saçlarınızı yıkayarak durulayın.

Dip Boyası Uygulaması Sırasındaki Önemli Detaylar

Saçlarını saç uçlarına doğru daha daha koyu renkli ise dip boyası yaparken saç uçlarına beklettiğiniz boya daha kısa süreli olmalıdır. Tam tersi olarak saç uçları daha açık renklerde ise, saç uçlarında boya bekleme süresi daha az olmalıdır.

Platin saça dip boyası

Platin saça dip boyası-saç boyama şekilleri

Örneğin, platin saça dip boyası yapılırken yumuşak renk geçişleri sağlamak için yukarıdaki bahsettiğimiz detaylara dikkat etmek gerekmektedir.

Dip boyası renkleri daha belirgin olsun diye düşünülerek daha uzun süre bekletilmelidir. Dip boyası kutusu üzerindeki bekleme süresinden fazla beklemek saç diplerini izin yıpranmasına ve aşırı zarar görmesine neden olmaktadır.

Beyaz saça dip boyası yapılırken de açık renk saç detayına ve koyu koyu renk saç detayına dikkat edilmelidir.

Dip boyası yapacak kadar vaktiniz yok ise kuru şampuan ile birlikte, kuru saç boyası kullanarak pratik kısa süreli çözüm yolun bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: En İyi Dip Boyası Nasıl Yapılır?

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu