Saça Paket Atma Nedir Nasıl Yapılır?

27.09.2022
1.473
Saça Paket Atma Nedir Nasıl Yapılır?

Saça paket atma nedir nasıl yapılır başlıklı yazımızda saça paket atma modelleri detayları paylaşacağız. Ayrıca saça paket atma fiyat bilgisi vereceğiz. Saç paketleme son zamanlarda sıkça duyduğumuz kuaför terimleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle de birçok kişi saçta paket modelleri hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir.

Evde-saca-paket-atma

Evde saca paket atma

Saç paketleme işlemi çerçevesinde saçın önüne paket atma, ana saca paket atma, saç uçlarına paket atma gibi seçenekler vardır.

Saça Paket Atma Nedir Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok kişi saç paketleme konusunda araştırma yapmaktadır. Ombre balyaj gibi işlemlerde saç paketleme kullanılmaktadır. Aslında saç paketleme, saçı birden fazla renge boyama, yani meç olarak da bilinen işlemdir.

Ana-saca-paket-atma

Ana saca paket atma

Saçın önüne paket atma veya diğer paket atma tekniklerinde paketleme işlemi saç rengi açarken kullanılmaktadır. Saça uygulanan açıcı pudralar tepkimeye girerek ısı üretmektedir. Böylece ortaya çıkan ısı açıcı pudraların çok daha etkili sonuç vermesini sağlar. Yani bu teknikle uygulanan açma işleminde depolanan ısı açıcıların verimini artırmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saçın Önüne Sarı Balyaj

Saç paketleme, saçların alüminyum folyoya yerleştirildikten sonra açıcı tozu ya da boya uygulayıp folyonun kapatılmasıdır. Fakat bu işlemde ki en önemli detay hangi model boya yapılacağına bağlıdır. Buna göre uygulama tekniği farklılık göstermektedir.

Aslında bu işlem yıllarca ombre, balyaj, röfle gibi uygulamalarda kullanılmaktadır. Ancak günümüzde isim revizyonu ile saç paketleme olarak değişmiştir.

Sacin-onune-paket-atma

Saçın önüne paket atma

Saç Paketleme Nasıl Yapılmaktadır?

Saça paket atma işlemini yapmak için evde daha önce balyaj veya ombre ya da mec yapmış olmanız lazım.

Evde saçma paketlemek veya kuaförde saç paketlemek için izlenen yol aynıdır. İlk olarak yapmanız gereken şey hangi renkte sombre, ombre veya balyaj yaptıracağınıza karar vermektir.

Aslında saç paketleme işleminde boya yerine saç açıcı da kullanılmaktadır. Aynı şekilde saç paketleme tekniği ile saç rengi açmak özellikle koyu saç sahibi kişiler tarafından uygulanmaktadır.

Saca-paket-atma-modelleri

Saça paket atma modelleri

Saç paketleme işleminde farklı renge boyanacak saç tutamları belirlenmelidir.

Ardından saç boyuna uygun boyutta kesilen alüminyum folyoların içine saçlar yerleştirilmektedir. Hemen arkasından uygun fırça ile folyo üzerindeki saçlara boya uygulanır. Ardından folyolar ortadan ve yanlardan kapatılarak ikiye katlanır.

Saç paketleme işlemi sonrasında kullandığınız boya kutusunun üzerindeki tavsiye edilen bekleme süresi kadardır. Ancak saçtaki paketlerin içerisine açıcı eklendi ise bekleme süresi 7-8 dakika kısaltılabilir.

Saca-paket-atma

Saça paket atma

>günümüzde birçok kişi saç paketleme işlemini farklı renge boyanacak saç guruplarında küçük tutamlara yapmaktadır. Çünkü paketlenen saçın saç renginden daha açık bir renge boyanıyor olması gerekir. Genel kural ve önerilen kural bu olsa da uygulama şekli kişiden kişiye değişen bir durumdur.<

Saç Uçlarına Paket Atma

Paket atma saça uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Saçın uçlarına paket atma işleminde uygulama sadece saç uçlarına yapılır. Ana saça paket atma konusunda renkte tereddütünüz var ise ilk olarak saç uçlarına paket atma öneriyoruz.

Sac-uclarina-paket-atma

Saç uçlarına paket atma

Yukarıda saça paket atma işleminin aynısını saç uçlarına uygulayarak yapabilirsiniz. Saç uçlarına ombre, balyaj gibi tekniğe göre işlem değişiklik gösterecektir.

Saça Paket Atma Fiyatları

Saç paketleme işleminde fiyat listesi uygulama şekline, saç boyuna, kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Hatta yapılan paket sayısı ve paketleme işlemi öncesinde istenen uygulamalar da fiyat belirlenirken göz önünde alınır.

Saca-paket-atma-fiyatlari

Saça paket atma fiyatları

Bu nedenle kuaförün saçımızı görerek sizi dinleyerek fiyat vermesi daha doğrudur. Ancak saç paketleme ortalama fiyat bilgisi olarak 150-1500 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saça tek paket atma fiyatı ise 80-90-100-120-150 TL arasındadır. İşlem aynıdır, ancak kuaförün konumu ve bölgesi fiyatı etkilemektedir.

Evde saça paket atma fiyatları biraz daha aşağıya çekecektir. Çünkü sadece kullanacağınız ürünlere ücreti ödeyeceksiniz. Bu da saç paketleme fiyatını yarı yarıya düşürecektir

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Papatya Balyaj Nasıl Yapılır?

Resim Galerisi: Saç Paketleme Nasıl olur?

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu