Papatya Balyaj Nasıl Yapılır?

31.08.2021
1.520
Papatya Balyaj Nasıl Yapılır?

Papatya balyaj nasıl yapılır başlıklı yazımızda ilk olarak papatya balyaj nedir? Papatya balyaj aparatı nerede satılır ve papatya balyaj modelleri nelerdir gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Papatya balyaj, son dönemlerde özgün tasarımları nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Papatya şekli balyaj sırasında istenilen kalınlıkta ve renkte uygulama yapılmaktadır.

Papatya Balyaj Nasıl Yapılır?

Papatya balyaj saç modelleri için en önemli detay saçların üst kısımlarında kalın tutamlar alınarak sadece üstteki saçlara uygulama yapılması, uçlara doğru inildikçe yoğunluk kazanılması olarak bilinmektedir.

Papatya balyaj aparatı nerede satılır

Papatya balyaj aparatı nerede satılır

Papatya balyaj nedir? papatya balyaj aparatı üzerine saçların karışık bir biçimde, ancak aynı yönde uygulama işlemidir diyebiliriz.

Papatya balyaj yapımından önce saçlar at kuyruğu noktasında bağlanır.

Papatya şeklindeki aparat saça yerleştirilerek sıkıca sabitlenir.

Saçın en tepesi pens yardımı ile tutturulur. Kenardaki saçlardan daha önce ince ve kalın olarak belirlenmiş tutamlar en tepeden uca kadar taranarak birbirine değmeyecek şekilde aparata tutturulur.

Papatya balyaj aparatının üzerinde kalan saçlar istenilen renkte boya ile boyanır. Papatya şekli balyaj yapımı sırasında boya saçın yüzeyi kısmına uygulanırken, derinlemesine fırça darbelerinden uzak durulur.

Saçın tepe kısmında yüzeysel olarak uygulanan boya saç uçlarına inildikçe yoğunlaşır.

.papatya üzerindeki saçlara boya uygulaması yapılırken aynı yönde uygulama yapılır. Yani saçınna boya uygulandıktan sonra saçların yan tarafına hiç boya uygulanmadan en uçlara doğru inilir ve uç kısımlarda saçın tamamına balyaj boyası uygulanır.

Papatya balyaj nedir

Papatya balyaj nedir

Balyaj uygulaması için sağ tarafa veya sol taraf kullanılabileceği gibi balyaj boyası en tepe noktada v şeklinde de olabilir.

Papatya Balyaj Kimlere Yakışır?

Balyaj, ten rengi ile uyumlu sezon renklerinden seçilen balyaj modelleri sizi tarz göstermeye yetecektir aşağıdaki resim galerisinde bu senenin papatya balyaj renkleri arasından derlenen görselleri sunuyoruz daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Sizden papatya balyaj renkleri ve uygulaması konusundaki görüşlerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Papatya Balyaj Aparatı Nerede Satılır?

Papatya şekli balyaj aparatı moda marketlerinde rahatlık da bulunabilir. Moda marketlerini inceleyerek online alışveriş yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Papatya Balyaj

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu