Saç Toka Modelleri 2024

16.09.2023
478
Saç Toka Modelleri 2024

Saç toka modelleri denilince akla saç aksesuarları gelmektedir. Saç aksesuarları arasında ise saç tacı, saç bandı, saç taçları gibi saç süsü gelmektedir. Bugün sizlere saç tokaları hakkında bilgi vereceğiz. Saç tokası arasında kıskaçlı toka, çiçekli toka, lastik toka ve benzeri güzel toka çeşitleri bulunmaktadır. Toka, uzun saçlarda ve kısa saçlarda, saçı süslemek için kullanılan saç aksesuarıdır. Geçmişte sadece kız çocuklarında kullanılan saç tokası, günümüzde artık genç kızların ve yetişkin kadınların da kullandığı bir saç aksesuarı haline gelmiştir.

Saç Toka Modelleri Nelerdir?

Kadın toka çeşitleri farklı markaların farklı tasarımlarının bulunduğu bir sektördür. Günlük kıyafet aksesuarları, abiye aksesuarları beyaz spor kombin aksesuarları olarak kullanılmaktadır. Gösterişli toka modelleri arasında incili ve taşlı tokalar vardır. Bunlar daha çok abiye aksesuarları olarak kullanılmaktadır. Ancak günlük kombinlerde sade ve şık toka ile saçlarınızı daha da güzelleştirebilirsiniz.

Sac tokasi

Sac tokasi

Saç Tokası

Aslında saç aksesuarları için alışveriş yapılırken hangi amaçla kullanılacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Yani saç toka modelleri seçilirken öncelikle saçı süslemek amacıyla mı yoksa saçı toplamak amacıyla mı kullanılacak bu belirlenmelidir. Sonrasında ise kombine uygun toka alınmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Tel Toka İle Saç Modelleri Kolay Ve Şık

Kıskançlık ufağı, lastikli toka, klips toka veya çıtçıtlı toka alışverişinde toka setleri olarak alabilirsiniz. Böylece daha uygun bütçe ile daha çok saç tokasına sahip olabilirsiniz. Saç tokası alırken fularlı, kadife, inci, taş ve kurdele gibi seçenekleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

Güzel Toka Çeşitleri Nerelerde Kullanılır?

Toka, kullanım amacına göre seçilmelidir demiştik. Örneğin uzun saçları sevenler çıt çıt toka, topuz tokası gibi saç toka modelleri kullanabilirler, ayrıca firkete toka ise saçlarını yüzünü düşmelerini engelleyerek daha estetik görünüm sunacaktır. Lastik toka modelleri ile ise uzun saçlarınızı at kuyruğu yaparak daha genç ve dinamik görünebilirsiniz.

saç süsü

saç süsü

Uzun saçlarda renkli toka tasarımları kullanabilirsiniz. Böylece daha dinamik ve enerjik görünebilirsiniz.

Yaz akşamlarında sportif kombinlerle desenli saç aksesuarları arasından seçimler yapabilirseniz. Ayrıca muz toka, boncuk toka, klips toka, kelebek toka veya fiyonk toka kullanabilirsiniz. Dilerseniz kemik toka modelleri arasından da seçimler yapabilirsiniz. Kemik toka modelleri hem sert yapısı hem de şık görüntüsü ile güzelliğinizi üst seviyelere taşıyacaktır.

Yetişkinler için üretilen tokalar daha çok estetiğe hitap ederken bebekler ve çocuklar için kullanılan tokalar hem estetik hem de yumuşak dokulu ürünlerdir. Seçim yaparken bu detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Lastik Toka İle Kolay Saç Modelleri

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin toka modası çerçevesinde toka görselleri paylaşılmıştır. En güzel tokalar görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Toka

 

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu