Tel Toka İle Saç Modelleri Kolay Ve Şık

19.09.2022
791
Tel Toka İle Saç Modelleri Kolay Ve Şık

Tel toka ile saç modelleri kolay ve şık yapılışları ile son dönemlerin favori saç modelleri arasında yer almaktadır. Kolay ve şık saç modelleri denilince basit yapılan saçlar akla gelir. Evde saç modelleri arasında ise tel tokalar ile yapılabilen saç modelleri de vardır.

Geçmişte tel toka sadece kısa saç modellerinde kullanılırken günümüzde uzun saç modelleri ve orta boy saç modellerinde de kullanılmaktadır. Çünkü artık günümüzde sadece tel toka kullanılarak bile abiye saçları tasarlanmaktadır.

Tel Toka İle Saç Modelleri Kolay 2023

Kolay ve şık saç modelleri arasında yer alan tel tokalı saç modelleri nerelerde kullanılır? Bu senenin tel toka ile saç tasarımları arasında  sayısız seçenek vardır. Yani tel tokası ile yapılan günlük saç modelleri yanında tel tokalı okul saçları da vardır.

Ayrıca tel toka ile yapılan abiye saçları veya parti saçları da bulunmaktadır. Hatta ofis saç stilleri arasında bile tel tokayla yapılan saçlar vardır.

Tel kolalarla yapılan saçların etkili görünüm sunması için toka rengi ile saç renginiz zıt renk kontrastında olmalıdır. Böylece uyguladığını tel toka modeli saçlarınızda daha kusursuz görünecektir.

tel-toka-ile-kisa-sac-modelleri

tel toka ile kısa saç modelleri

Günümüzde artık saç aksesuarı olarak da kullanılan tel tokalı saçlar, gelin saçı olarak da kullanılmaktadır. Çok kısa saçlar da olmak üzere tüm saçlarda farklı ve şık görünüş için tel tokaları kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Yeni Gelin Saçı Modelleri (bu senenin)

Gelinlik saçı için tel toka kullanımı yapılacaksa, toka renkleri mutlaka aksesuar renkleri ile aynı olmalıdır. Böylece çok daha etkili bir görünüm ortaya çıkar.

tel-toka-ile-sac-modelleri

tel toka ile yandan saç modelleri

Bir çok kişi saçlarına çok fazla işlem yapmak istemez. Yüz tipine uygunluk çerçevesinde bölgesel detaylı saç modellerini daha çok tercih eder.

İşte tam da böyle durumlarda gömlek üstüne saç modellerinden elbise üstüne saç modellerine kadar tel toka kullanılabilir.

Çünkü yandan yapılan saç modelleri kişinin yüzünü daha aydınlık ve fresh gösterir. Öyleyse siz de kolay ve şık saç modeli olarak tel toka ile yapılan çarpı formlu saçları kullanabilirsiniz.

tel-toka-ile-yapilan-sac-modelleri

tel toka ile yapılan saç modelleri

Günümüzde saç aksesuarları oldukça revaçta. Ancak ekstra bir bütçe de gerektirmektedir. Aslında kendi saç aksesuarını kendiniz yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Her iki taraftan saç tutamları aldıktan sonra arka ortasında birleştirerek tel toka kullanarak üçgen yapabilirsiniz. Bu şekilleri tel toka ile kare veya dikdörtgen olarak da uygulayabilirsiniz.

tel-toka-ile-yapilan-uzun-sac-modelleri

tel tokayla yapılan uzun saç modelleri

Uzun saçları tel toka ile hem söz dinler hale getirebilir, hem de çok daha şık bir form kazandırabilirsiniz. Saç arkasındaki bukleye minik ve sıkı çarprazlar ile son derece şık görünürsünüz.

Kahverengi saçlara sahipseniz altın rengi veya ekru tel tokaların saçlarınızda daha güzel duracağını bilmelisiniz.

Tel Tokayla Yapılan Kısa Saç Modelleri

Kullanım rahatlığı nedeni ile en çok tercih edilen saçlar arasında kısa saçlar ilk sıralardadır.

kisa-sac-modelleri-tel-toka-ile

kısa saç modelleri tel toka ile

Tel toka ile kısa saçlarını daha kusursuz hale getirebilirsiniz. Bunun için renkli tel tokalardan veya tek renk tel tokalardan yardım alabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri 2023 85 Fikir

Tel Tokalı Uzun Saç

Kombin rengi ile tel toka renginin uyumlu olması de pozitif etki yaratacaktır. Saçlarınızı çok toplama istemiyorsanız görseldeki gibi aksesuar niyetine tel toka kullanabilirsiniz. Böylece daha dikkat çekici kısa saçlara sahip olursunuz.

kolay-ve-sik-sac-modelleri-tel-tokayla-yapilan

kolay ve şık saç modelleri tel tokayla yapılan

En kolay kadın saçları her zaman pratik saçlardır. Saçın tek tarafına veya iki tarafına mink burgular yaparak tel toka ile şekillendirebilirsiniz.

Böylece basit olarak düşünülen bir saç modeli bile abiye saçlarına dönüşebilir. Yapmanız gereken tek şey hayal gücünüz doğrultusunda kusursuz modeli bulmak:)

evde-sac-modelleri-tel-toka-ile

evde saç modelleri tel toka ile

Sürekli eğilerek veya çok hareketli bir ortamda olacaksanız tel tokaları sık sık ve sıralı kullanmalısınız. Görseldeki modeli hayal gücünüz doğrultusunda çok daha farklı hale getirebilirsiniz.

Saçlarınızda çok fazla tel toka kullanacaksanız, tel toka rengi saçlarınızın iki ton koyusu veya açığı olmalıdır. Aksi halde abartılı olacak ve hoş durmayacaktır. Yine de tercih sizin:)

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin tol toka ile yapılan saç modelleri görselleri yer almaktadır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya veya ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Tel Tokalı Kısa Ve Uzun Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu