Tarz Kadın

En Güzel Gelin Saçı İncelemesi

06.09.2019
873
En Güzel Gelin Saçı  İncelemesi

En Güzel Gelin Saçı İncelemesi; Gelin olmak her genç kız için elbette çok önemli anları ifade etmektedir. Hayalleri süsleyen bu anları en iyi şekilde geçirmek için ise birçok hazırlık yapmak en önemli gerekliliktir.

Gelin olmak deyince akla gelen elbette gelinlik, duvak, saç baş, gelin çiçeği unsurlarıdır. Bu unsurlar gelin ve düğün için klasik unsurlar olarak değerlendirilebilir. Yani her gelin ve her düğün için bu unsurların varlığından söz edebiliriz. Peki gelin ve düğün bağlamında herhangi bir trend var mı? Bu sorunun cevabı elbette evet.

Tıpkı genel giyim kuşam, ayakkabı, çanta, saç trendleri olduğu gibi düğün ve gelinler için de her yıl değişen trendler var olmaktadır. Bu trendler her yıl, gelinlik tasarımcıları tarafından belirlenerek tüm dünyaya yayılır. Gelin ile alakalı olabilecek her unsurun bu trend akımlarına dahil olabilir.

Bu unsurlardan bir tanesi ise gelin başıdır. Gelin başı ile ilgili olarak bu seneyi kapsayan trendler kullanılmakta ve bu sürece devam edilmektedir.Gelin Saçı Trendi  ile alakalı önemli bilgilere bu yazı ile ulaşabilirsiniz.

Taçlı dağınık topuz modelleri

Taçlı dağınık topuz modelleri

Gelin Saçı Nedir?

Gelin saç modeli olarak adlandırılan unsur, esasen gelinin saçıdır. Saç genel görünüm üzerinde çok fazla etkili olan bir güce sahiptir. Elbette bu durum gelinler için çok daha fazla ön plandadır.

Çünkü bakıldığında, her gelin, vücut ve baş kısımlarından meydana gelir. Yani genel olarak bakıldığı zaman, her gelinin üzerinde iki ana parça olan kısımlar dikkat çekmektedir. Bu sebeple, gelin üzerinde gelinlik ve saç en çok göz önünde olan nitelikler olarak değerlendirilir.

Gelin başı denmesinin sebebi, saç ile duvağın birleşimi sayesinde gelin başının meydana gelmesidir. Tıpkı gelinlik ve geline dair her noktanın bir trendi olduğu gibi gelin saçı trendi de her yıl değişen moda akımı arasında bulunmaktadır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Düz Kısa Saç Modelleri (Yeni Sezon Görülmeye Değer)

Gelin başı modeli, genel görünüm içinde sahip olduğu önem sebebiyle bu konuda önemli çalışmalar yapılır. Yapılan tüm tasarımlar gelinleri daha iyi göstermek adına yapılmaktadır. Bu amaçla o senenin trendi belirlenir. 2019-2020 gelin başı trendleri de bu yıl içinde geçerli olan genel trendin yansımalarını taşımaktadır.

Gelin saçı trendleri

Gelin Başı Modelleri Hakkında

Gelin başı modelleri daha önce de belirtildiği gibi, saç ile duvağın birleşimi ile meydana gelir. Bu durum tesettürlü gelin başı modelleri için, başörtüsü ve duvağın birleşiminden oluşmaktadır. Gelin başı modelleri her yıl değişen bir grafik çizer. O yıl gündemde olan saç, saç rengi, duvak, duvak yapısı gelin başını meydana getiren temel trendlerdir.

Gelin başını meydana getiren unsurlar içinde özellikle, duvak yapısı ön plana çıkmaktadır. Duvak kumaşı, duvak uzunluğu ve duvağın konumlandırılacağı yer genel olarak önem arz eden noktalardır. Bu yıl içinde fazlaca gündemde olan ve ünlü gelinlerde de gözlenen duvaklar genelde uzun tercih edilmektedir. Uzun gelin duvakları gelini daha şık ve asil göstermektedir. Bu şıklık ve asalet gelin boyu ile çok fazla ilgili bir durumdur. Duvakların uzunluğu iyi bir görünüm sağlasa da diğer taraftan gelin boyu ile orantılı olmak zorundadır.

Gelin başı trendleri çiçekliEğer duvak, gelin boyundan çok fazla uzun kalırsa, tuhaf bir görünüm ortaya çıkar.

Bu sebeple, uzun gelin duvakları değil, gelin boyuna göre uzun gelin duvakları tercih etmek gerekir. Duvaklar genelde tülden oluşan parçalardır.

Bu yıl duvak trendleri dantel şıklığını gelinlerin başına getirmiştir. Dantel gelin duvağı her modelde gelinliğe uyarlanabilecek bir güzellik katmaktadır. Duvağın gelinin başında konumlandırılacağı yer de çok büyük önem taşır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Bu konum gelinin saç modeli ile çok fazla ilgilidir. Açık bırakılacak saçlarda duvak baş ortasına konumlandırılmalıdır. Topuz modellerde, baş arkasın daha uygun bir noktadır. Gelin başı en önemli noktalarından biri olan gelin saç modeli ise, gelin tercihine göre açık veya toplu olabilir. Yeni sezon gelin başı trendleri açısından da bu tercih ön plandadır.Gelin başı trendleri nelerdir

 Gelin Başı Trendleri

Yeni sezonun sezonun gelin başı modelleri incelendiğinde özellikle gelin başı dağınık topuz modelleri göze çarpıyor. Bunun yanı sıra enseye yakın sabitlenmiş uzun duvaklar dikkat çekiyor. Gelin başı eski yıllara göre bütünde kocaman bir görünüm sergilemek yerine daha doğal bir görünümde. Bu yıla damgasını vuran ombre gölgeleri olan saçlar, gelin başını süsleme konusunda çok etkili bulunuyor.

2016 gelin başı trendleri topuzlu

Gelin başı modelleri, gelin saç aksesuarları, En güzel gelin saçı nasıl olmalı? Gelin saçı ne renk olmalıdır gibi soruların cevabını bulacağınız görsellerimizi inceleyerek yorum bırakabilirsiniz.

Resim Galerisi: Yeni Sezon Gelin Başı Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Evde Saç Boyama Teknikleri başlıklı yazımızda evde saç boyama, evde saç nasıl boyanır ve saç bakım yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu