Tarz Kadın

Lastik Toka İle Kolay Saç Modelleri

11.09.2022
871
Lastik Toka İle Kolay Saç Modelleri

Lastik toka ile kolay saç modelleri başlıklı yazımızda en güzel çocuk saç stilleri arasında yer alan lastikli saç modelleri paylaşacağız. Lastik toka ile yapılan saç modelleri, renkli olmasının yanı sıra estetik durmaktadır. Çocuk saç stilleri arasında yer alan lastik tokalarla saç modelleri tek bir elastik bant ile üst düzeyde şıklık sunmaktadır.

Günümüzde lastik tokalı saç modelleri sadece çocuklar tarafından değil gençler tarafından da kullanılmaktadır. 0-11 yaş arası saç modelleri olarak bilinen lastik toka ile kolay saç modelleri uzun saç ve kısa saç içindir.

Lastik Toka İle Kolay Saç Modelleri

Kısa saçlar ve uzun saçlarda renkli elastik tokalar belli bir şema doğrultusunda kullanılmaktadır. Ayrıca karışık şekilde de lastik toka ile yapılan saç modelleri görüyoruz.

Bu-senenin-lastikli-sac-modelleri

Bu senenin lastikli saç modelleri

Örneğin, at kuyruğu sonrası yapılan boğumlar veya saçın her iki tarafında minik tutamlarla çapraz saç stilleri kullanabilirsiniz.

Lastik toka sadece minik saç tutamları oturmakla kalmıyor elbette. Bölgesel saç örgüleri veya genel saç örgüleri sonunda da lastik toka kullanabilirsiniz.

Renkli ve farklı saçlar için ise renkli elastik tokalarla saç modelleri yapılmaktadır. Çapraz şekilde tutturulan renkli lastik tokalarla farklı beter saçlar ortaya çıkmaktadır.

Lastik Tokalarla Saç Yapma

İlk olarak renkli lastik tokalar belirlenir. Ardından tüm saçlar uzunlamasına bölündükten sonra her bölüm farklı renk toka ile tutturulur. Ardından kırılan saçlar yuvarlak içinde yatay olarak birbirine eşlik ederek tekrar tutturulur.

Cocuk-icin-lastikli-sac

Çocuk için lastikli saç

İşlem sonucunda ise tepeden bakıldığında lastik tokalarla saç modeli ortaya çıkmaktadır.

En Güzel Lastikli Çocuk Saçları

Lastik tokalarla saç modelleri bu kadarla sınırlı değil tabii. Sıradışı saç modelleri yanında klasik saç modellerini de lastik tokalarla yapabilirsiniz.

Örneğin saçın her iki tarafından lastik tokalarla tutulduktan sonra geri kalan saçlar belli aralıklarla boğum yapılmaktadır. Böylece onlar da kullan farklı renkteki lastik tokalar estetik görünüm sunmaktadır.

Lastik tokalarla çok basit saç modelleri, uzun saçlarla ve kızı saçlarla yapılmaktadır. Özellikle çocuklar için kısa saç stilleri olarak daha sık kullanılan lastik tokalar en şık klasik çözümdür. Başın üst tarafında yapacağınız minik topuzlar sonrasında da elastik renkli saç lastikleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca atkuyruğu kılçık örgü, yan örgü ve balıksırtı örgüde de elastik saç lastikleri kullanılmaktadır. İç içe geçirilmiş ve bükülmüş saçların uç kısmına da elastik saç bandı kullanılmaktadır.

En-guzel-lastikli-cocuk-saclari

En güzel lastikli çocuk saçları

Özellikle çocuk saçlarında plastik saç lastiklerini günlük saçlardan abiye saçlarına kadar tüm olan da kullanabilirsiniz.

Çocuk aktivite saçları, doğum günü saçları denilince de akla gelen saç aksesuarı elastik saç lastikleridir. O halde aşağıdaki galeri inceleyerek farklı ve değişik lastik tokalı saç modellerini inceleyebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Bu Senenin Kız Çocuk Saç Modelleri

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en güzel lastikli saç modelleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Lastik Tokalı Saç Modelleri Nelerdir?

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Ombre Nasıl Yapılır ki başlıklı yazımızda Evde ombre nasıl yapılır, evde ombre yapımı ve ombre hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu